Імунітет з біологічної точки зору це ...
Імунітет з біологічної точки зору - це здатність організму забезпечувати генетичну цілісність весь період його існування. Однозначне пояснення імунітету дати складно, так як це досить розмите поняття, яке включає в себе і обмін речовин, і стан організму в цілому, і інше.
В основному імунітет визначають як свого роду захисний механізм організму здатний протистояти негативному впливу внутрішнього і зовнішнього середовища, що виробляється в ході еволюції.
Іншими словамиімунітет з біологічної точки зору можна визначити здатність людського організму виводити чужорідні частинки і забезпечувати постійне існування своїх тканин, позбавлятися і звільнятися від інфекцій, зберігати внутрішнє середовище постійної, а також діяти на речовини, що володіють антигенними властивостями.
Отже, імунна система може атакувати і свої клітини, які зазнали зміни антигеном. Всі ці процеси протікають на таких рівнях організму як клітинний і молекулярний.
Більш того, складно організовані, багатоклітинні організми існують завдяки розвитку імунної системи.
Згідно загальновизнаної класифікації, імунітет поділяється на придбаний або штучний і вроджений або природний.
У свою чергу штучний імунітет може бути:
- пасивним, який розвивається після того, як з материнським молозивом організму передаються антитіла, або ж під час внутрішньоутробного розвитку шляхом введення сироватки з готовими антитілами проти певного антигену.
Ці антитіла можуть бути отримані з використанням методів генної інженерії або ж від імунізованих коней. Дані дії виправдані тим, що імунна реакція організму розвивається іноді повільніше ніж деякі хвороби, що може бути причиною до передчасної кончини хворого. А введені вчасно готові антитіла допомагають позбутися від хвороби, підтримати його і посприяти розвитку власного імунітету;
- активним. Це імунітет, отриманий після перенесеної хвороби або в результаті введення вакцини, тобто формується завдяки вакцинації.
Спосіб вакцинації полягає в тому, що щепленням в людський організм вводяться вбиті або ослаблені або бактерії віруси. Через деякий час після щеплення організм відповість розвитком первинного імунітету. Далі, якщо раптом людина зіткнеться з даним захворюванням, то за допомогою вторинного відповіді імунітету, зможе з легкістю виявити і знешкодити антиген і подолати хворобу.
{ad1}У сучасному світі генна інженерія створює не несуть шкоди організму вакцини, які не несуть шкоди організму, і не мають у своєму арсеналі «вражаючих» елементів (РНК і ДНК бактерій або вірусів), проте має білкові сполуки, завдяки яким розвивається імунна реакція.
Природжений, який ще називають природним, неспецифічним або конституційним, імунітет пояснюється клітинними, молекулярними, анатомічними і фізіологічними особливостями, що закріплюються за людиною спадково. В даному випадку пам'ять про патогенність і первинному контакті з них відсутній.
Цей вид імунітету може бути або вродженим, або придбаним в результаті хвороби, а також пасивну форму, що виникає під час передачі антитіл до дитини від матері в процесі виношування і годування.
Зміцнення імунітету
На жаль, людям властиво згадувати про імунітет тоді, коли він не впорався зі своїм основним завданням і пропустив хвороба в організм. Багато хто думає, що зміцнити імунітет можна тільки загартовуванням. Але це далеко не зовсім вірно.
Нижче наведені деякі методи зміцнення своїх захисних функцій, застосувати які великих труднощів не складе, а ось користь принесе значну.
Живлення. Раціональне, правильно зважене в якісному і кількісному відношенні, харчування сприяє активації захисних ресурсів організму, будучи запорукою захисту від захворювань і вірусів. До продуктів, які позитивно впливають на імунітет, відносять кальмарів, яловичу печінку, креветок, мідій, а також безліч прянощів, Ще імунітету потрібні білки, як тварини так і рослинні.
Вітаміни. Для благополучної роботи імунної системи необхідні мікроелементи і вітаміни. Отримати їх можна приймаючи аптечні мультивітамінні комплекси, однак буде набагато краще, якщо вони будуть надходити з їжею.
Шкідливі звички вбивають імунітет. Щоб підтримати його на необхідному рівні слід повністю відмовитися від куріння, більш того потрібно уникати навіть тютюнового диму. Алкоголь, особливо надмірне його вживання, також згубно позначається на імунітеті. Винятком може бути лише сухе червоне вино, але не більше ніж 50-100 мл на добу.
Загартовування. Посилення неспецифічного захисту організму допомагає йому активізуватися під час спалахів захворюваності. Суть загартовування полягає зовсім не в ходінні босоніж по снігу, а в тому, щоб слизові оболонки швидко реагували на перепади температури. Для тренування відмінно підійде такий легкий спосіб як обливання передпліч від ліктів до кистей і назад. Обливати потрібно поперемінно холодною (+ 20С) і гарячої (+35) водою, по п'ять-сім хвилин в день. Дана процедура буде дуже корисна і дітям.
Стрес. Це, мабуть, найголовніший ворог імунітету. Найбільш небезпечним вважається неконтрольований стрес, з яким людині, через що переповнюють його емоцій, неможливо впоратися. На жаль, позбутися від цього можна тільки сформувавши здатність спокійно реагувати на всі ситуації.
Сміх. Доброю компенсацією після стресу буде сміх. Хороший, здоровий сміх або регіт має такий же вплив як невеликі фізичні навантаження.
Кішка. Науково доведено, що кішки благотворно впливають на здоров'я і імунітет людини, допомагають впоратися зі стресами, запобігають серцевим захворюванням та інше.
8. Народні засоби. Народна медицина пропонує безліч натуральних рецептів для підтримки імунітету. Найбільш часто в цих рецептах використовується елеутерокок, лимонник китайський і женьшень.
Дізнайтеся прямо зараз, в яких продуктах містяться найкорисніші Вітаміни для організму.