Який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання
12.04.2018 0

Який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання

Здоров'я
В закладки


Людський організм наділений здатністю позбавлятися від чужих йому і шкідливих для здоров'я об'єктів за допомогою імунної системи.

Чужорідні агенти дуже заразні, вони здатні викликати різного роду інфекційні захворювання (надалі по тексту буде вживатися скорочення ІЗ).

Передається інфекція (дослівно: «зараза») шляхом проникнення в нашу людську систему відомих нам вірусів або бактерій, або ж будь-якого роду грибків. Заходи захисту від ІЗ - індивідуальна імунний захист, щеплення, дотримання гігієни, карантин під час епідемій.

А тепер давайте з'ясуємо, який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання.

Яка буває імунний захист

Який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання
Який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання

Заразних хвороб схильні і діти, і дорослі. У будь-якому віці людина може підхопити «дитячу» болячку, якщо він минув її в дитинстві. Мандрівники або люди, які переїхали в інші країни, піддаються ризику зараження «місцевими» інфекціями через відсутність вродженого до них імунітету.

Вчені розробили вакцини від великої кількості інфекційних захворювань, щоб посилити імунозахист від збудника (-ів) ІЗ. Дітям настійно рекомендують робити щеплення, щоб уникнути страшних для їх життя наслідків від перенесеного ІЗ.

З самого народження людина має природне пасивним імунітетом. Він захищає від більшості інфекцій, включаючи зараження хворобами, притаманними тваринам, і закріплений за людиною генетично.

Вроджена імунозахист зберігається до досягнення дитиною віку 1-12 місяців, поки малюка прикладають до грудей, потім слабшає по відношенню до шкідливих для людини інфекцій. Несприйнятливість людини до зараження від хворої тварини залишається довічно, якщо вони не виступають рознощиками «людських» штамів.

Який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання
Після отримання відповідної вакцини у людини виникає штучна активна імунна несприйнятливість до певного виду інфекції

Після отримання відповідної вакцини у людини виникає штучна активна імунна несприйнятливість до певного виду інфекції. Якщо хтось вакцинована і «умудриться» заразитися - він легко перенесе гострі хвороби, без ускладнень, і видужає швидше пацієнта, який не одержав щеплення.

Якщо людина перехворіла якоюсь хворобою, після перенесення інфекційного захворювання виникає імунітет, який іменується природним активним або набутим.

Пояснення назви:

  • природний - захист утворилася в природних умовах, без виробленої раніше вакцинації;
  • активний - іммуносістема запам'ятала антиген, захист знаходиться в «режимі очікування» і спрацює відразу ж, як тільки чужорідний об'єкт знову потрапить в організм;
  • набутий - людина набуває імунітет самостійно, без допомоги щеплень або сироваток.

{ad1}

Механізм дії: В-лімфоцити «запам'ятовують» код антигену (чужорідний агент, який порушив ІЗ), і коли він знову потрапляє в організм - моментально починається вироблення антитіл. Виключається інкубаційний період і людина уникає повторного зараження, оскільки NK-клітини, що відповідають за захист, вбивають відразу збудника хвороби.

Коли люди заражаються інфекцією (не отримавши від неї щеплення), при лікуванні їм вводять сироватку і під час протікання захворювання у людини з'являється тимчасовий імунітет - штучний пасивний.

Чому тимчасовий? Видужали люди не можуть знову заразитися тільки протягом періоду, поки штучно введені антитіла будуть жити.

У організму не було ні можливості, ні часу «запам'ятати» антиген, природно, клітини, що відповідають за впізнання чужорідного агента, не встигли утворитися, тому немає імунітету.

Види і терміни дії

Який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання
Імунітет, набутий після грипу, нестійкий - всього лише 1-2 роки

Після хвороби придбана імунозахист стійкою буває не від усіх інфекційних збудників. Наприклад, грип - гостра вірусна інфекція, багаторазово може повертатися, особливо під час епідемій. Він небезпечний своєю різновидом, тобто: людина придбала після перенесення вірусного інфекційного захворювання типу А імунітет, через якийсь місяць виникає зараження грипом, тільки вірусом типу В (типи[штами]вказані умовно).

Звичайно, що одужали люди мають придбану активний захист на сезон від грипу типу А і В, але ж наступного разу може «прийти» збудник іншого класу, наприклад тип АВ або С (умовно), адже вірус вміє мутувати, пристосовуючись до інших умов. Через таку здатності грипу думку медиків розділилося з приводу раціональності щеплень від нього.

Хвороби, після яких утворюється стійкий імунітет на все життя: краснуха, свинка, гепатит А, кір, поліомієліт, вітряна віспа.

тривалість імунозахисту

Як сказано вище, у видужали після заразних хвороб людей імунна система виробляє бар'єр від певного збудника: стійкий, нестійкий або довічний. Нижче опублікований список його тривалості дії.

Який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання:

  • краснуха - стійкий, довічний;
  • коклюш - нестійкий, повторно можна захворіти;
  • кір - до кінця життя;
  • свинка - стійкий, поодинокі випадки повторного захворювання;
  • гепатит В - тривалий, нестійкий;
  • гепатит А - довічний;
  • грип, включаючи ротавірусний - нестійкий, 12-36 місяців;
  • дифтерія - міцний;
  • правець - імунозахист не розвивається;
  • туберкульоз - нестійкий або немає зовсім;
  • поліомієліт - стійкий, на все життя;
  • черевний тиф - недостатньо міцний;
  • дизентерія - короткочасний;
  • енцефаліт - стійкий, довготривалий;
  • сказ - не виробляється.

Дані наведені середньостатистичні, оскільки придбана імунозахист організму може у різних людей сильно різнитися в тривалості або стійкості через різні факторів.

Інформація викладена з метою ознайомлення, проконсультувати з приводу імунозахисту можуть тільки лікарі.

Висновок

Який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання
Види і форми імунітету

Коротко підсумувавши викладену вище інформацію про те, який імунітет виникає після перенесення інфекційного захворювання, відповідь буде такий: одужав після хвороби інфекційного характеру людина отримує природний активний набутий імунітет.

Він може бути довгостроковим (Більше 10 років) або короткочасним (Від одного місяця до кількох років), стійким або нестійким до повторного зараження. У зв'язку з етимологією деяких збудників інфекційних захворювань імунітет не виробляється.

Дізнайтеся прямо зараз, в яких продуктах містяться найкорисніші Вітаміни для організму.

Комментарии (0)
Додати коментар
Препарат для підняття імунітету у дорослих
Багато людей підпадають під вплив екологічних і кліматичних умов, які в багатьох країнах просто не дозволяють повноцінно прожити здорове і довге життя.
Заїди в куточках рота, причини і лікування
Заїди на губах частіше турбують дітей, однак і дорослим іноді доводиться стикатися з такою проблемою.
Причини появи бородавок
Причини появи бородавок
Причини появи бородавок
31.01.18 Догляд за тілом
Бородавки - захворювання організму, що виявляється новоутвореннями НЕ запального характеру на поверхні шкірного покриву.
Які перші щеплення потрібно робити і роблять домашнім кішкам, в якому віці вони повинні бути
Кожна людина, дивлячись на свою кішку або ж купуючи її, напевно замислюється, а чи не треба їй робити якісь щеплення? І ця стаття допоможе нам розібратися в цьому
Чому кішку рве їжі. Що робити до звернення до ветеринара, якщо кішку рве
Якщо блювота повторюється неодноразово і присутні інші насторожуючі симптоми, слід негайно звернутися за професійною медичною допомогою.