Гарбузове насіння - калорійність, вітаміни, склад, добова норма, властивості. Чим гарбузове насіння корисні для організму
Гарбузове насіння, завдяки численним корисним властивостям, є універсальним профілактичним, а також лікувальним лікарським засобом від різних захворювань. Крім того, насіння гарбуза широко використовуються в косметичних цілях і кулінарії.
Гарбузове насіння дуже калорійні. Тому слід строго дотримуватися дозування, щоб не набрати зайву вагу. Згідно довідників, калорійність гарбуза становить 550 ккал на 100 г, тому, що вони містять досить багато жирів і білка. На 100 г насіння припадає 50 г жиру, але всього 15 г вуглеводів і 25 г білка.
Крім того, в насінні гарбуза міститься достаток біологічно активних речовин:
- Амінокислоти. Людський організм не в змозі їх виробити самостійно, від того насіння гарбуза дуже цінні. Вони беруть участь в різних процесах організму, сприяють відновленню ран, переломів і т. П. Всього 100 г продукту в день здатне підтримувати у людини імунітет.
- Жирні кислоти, містяться в насінні, сприяють лікуванню остеопорозу, кардіо-захворювань, а також неврології. Їх зміст становить 9 г на 100 г продукту.
- Вітаміни. На першому місці стоїть гамма-токоферол. Крім цього, присутній нікотинова кислота, вітаміни групи В (повна група), Е та інші.
- Мікро- та макроелементи. Найвищі показники мають марганець, ванадій, фосфор, мідь.
але особливо варто виділити цинк (115,3% добової норми людини). Особливо це цікавить чоловіків, так як цинк бере участь в синтезі тестостерону. Крім цього, він відповідає за функціонування статевих залоз. У підлітковому віці насіння гарбуза допомагають при проблемах шкіри (прибирають жирність), а фосфор в їх складі допомагає формувати зуби і кістки.
- Кукурбутацін. Унікальна речовина, здатне знищувати глистів та інших паразитів. Багато лікарів рекомендують їх замість ліків, так як на відміну від них насіння гарбуза не токсичні, не дратують слизову шлунка.
Насіння гарбуза має безліч і інших корисних властивостей. Через великий вміст жирів вони користуються великою популярністю у людей, які дотримуються вегетаріанства і сироїдіння. Вони відмінно чистять судини від жирових бляшок, сприяють їх еластичності.
Злегка підсмажені насіння здатні нормалізувати тиск, а також знизити рівень цукру в крові. Вони стабілізують роботу нервової системи і тому незамінні, як народний засіб при неврологічних захворюваннях.
Кашка свіжих, почищених насіння здатна допомогти при опіках, рекомендується як засіб від шкірного дерматиту і ранок.
Але, не дивлячись на свій чудовий склад, насіння гарбуза можуть бути шкідливі. Якщо не дотримуватися норму вживання, то вони можуть привести до захворювань шлунково-кишкового тракту, загострити такі захворювання, як гастрит і виразка, викликати збільшення маси тіла. Тому добова норма не повинна перевищувати 10-15 штук на добу.
Користь і шкода для жінок
Користь насіння гарбуза для прекрасної половини людства прихована в їх складі. адже саме вони здатні дати пружність шкірі, блиск волоссю і крім цього:
- мають омолоджуючий ефект. Зміст вітамінів А, Е допомагає зберігати шкіру молодою і еластичною, а нігті красивими і здоровими. Крім того, ці вітаміни допомагають лікувати волосся, особливо з сухим, ламким і січеться кінцями;
- допоможуть позбутися від вугрової висипки молодим дівчатам. А також стануть у пригоді тим, хто страждає від випадіння волосся;
- сприяють зниженню больового синдрому в попереку при менопаузі;
- полегшують стан при морської хвороби; гарбузове насіння: користь і шкода відомі кожної жінки. Але особливо славиться властивість нормалізації метаболізму, що сприяє схудненню; здатні підтримувати нормальний рівень цукру в крові;
- усувають проблеми зі шлунком (запори).
Негативною стороною вживання гарбузового насіння є те, що вони можуть спровокувати розлад в травній системі, але тільки для тих, хто страждає частою діареєю.
Користь і шкода для вагітних і годуючих мам
Жінкам, які чекають на дитинку, і годуючим мамам насіння гарбуза також дуже корисно. Адже в цей період життя необхідно, як ніколи, строго контролювати своє харчування. Їжа повинна бути не тільки насиченою, живильним, але і не викликати алергії.
Насіння гарбуза допомагають майбутнім мамам:
- уникати труднощів з травленням (з печією);
- справлятися з токсикозом;
- нормалізувати роботу кишечника (йдуть проблеми зі стільцем);
- справлятися з набряками. Насіння гарбуза має легку сечогінну властивість;
- боротися з холестерином;
- позбавитися від безсоння;
- справлятися з дефіцитом фолієвої кислоти;
- в зміцненні імунітету.
Але на тлі таких позитивних властивостей, насіння гарбуза все-таки залишається висококалорійним продуктом. Тому вагітним найкраще приймати насіння в складі блюд. Наприклад, в салатах. Таким чином, можна і контролювати кількість з'їденого продукту і пробувати нові, незвичайні на смак страви.
Користь і шкода для чоловіків
Великий вміст цинку в насінні гарбуза робить цей продукт унікальним, особливо для чоловіків. Адже його нестача може викликати у представників сильної статі ускладнення з передміхурової залозою. А в результаті виникне аденома простати або ж простатит.
Насіння гарбуза мають заспокійливий ефект. А, як відомо, саме потенція страждає в першу чергу у чоловіків на тлі нервового стресу. При регулярному прийомі добре прожарених гарбузового насіння вдасться заспокоїти нерви, поліпшити настрій і тим самим усунути проблеми з потенцією. Таким чином, користь і шкода від них очевидні.
Вживання насіння гарбуза залежить від діагнозу. Варто приділити особливу увагу самим частих випадків.
Сирі і смажене гарбузове насіння при захворюваннях - як приймати
Вживання насіння гарбуза залежить від діагнозу. Варто приділити особливу увагу самим частих випадків.
Насіння від глистів, паразитів
Багато фахівців стверджують, що для виведення глистів та паразитів досить просто їсти сирі насіння гарбуза (100 г на добу).
Однак є і прихильники іншої теорії. Вони стверджують, що для кращого лікування слід використовувати не цілісні зерна, а подрібнену суміш. Для цього:
- Подрібнені в кавомолці насіння гарбуза (300 г) змішати з водою, щоб вийшла кашка.
- Додати в неї мед (2 ст.л.).
Суміш вживати перед їжею. Через 3 години випити проносне. Якщо ефекту немає, поставити клізму.
Крім того, є рецепти з часником, касторовою олією, молоком, нефільтрованим соняшниковою олією.
Головне - це не забути вивести загиблих паразитів з організму за допомогою очисних процедур. А потім сирі насіння використовувати як профілактичний засіб.
Насіння від простатиту
Є кілька рецептів, які допоможуть боротися з цим захворюванням:
- 500 г насіння подрібнити і змішати з медом (200 г). Помістити в холодильник до загустіння. Сформувати кульки і знову помістити в холодильник. Приймати вранці натщесерце по 1 шт. Повторний курс проводять тільки через рік.
- 500 г насіння добре висушити. Потім, не знімаючи шкурки, подрібнити. Суміш просіяти крізь сито. Порошок приймати перед їжею (3 рази на добу) і запивати сумішшю води і меду. Курс - 3 місяці.
- З'їдати по 20 штук, 3 рази на добу. Курс - 4 місяці.
Насіння для потенції
Насіння гарбуза вважаються природним афродизіаком. А що міститься в них аргінін є чудодійними ліками для лікування імпотенції. Для отримання кращого результату слід вживати сирі насіння (не менш 100 г в день). Курс проводити протягом місяця.
Насіння при панкреатиті, гастриті
При таких діагнозах шлунково-кишкового тракту вживання в їжу насіння гарбуза протипоказано. Це пов'язано з тим, що вони підвищують кислотність і викликають розлад в травному тракті. Тому, в період загострення слід утриматися від цього досить корисного продукту. В цьому випадку гарбузове насіння шкодять, а не користь.
{ad1}Але в період ремісії допустимо вживання невеликої кількості насіння (максимум 20 шт. На добу) в якості доповнення в основні страви (в салат або в випічку). Можна підсушені або сирі, але, ні в якому разі не смажені. Інакше, може статися загострення захворювань.
Насіння при діабеті
При діабеті насіння гарбуза дуже корисні. Вони містять високомолекулярний крохмаль і клітковину, завдяки чому в крові падає відсоток цукру. Але при вживанні натщесерце вони можуть викликати блювоту. Незважаючи на їх чудові властивості, не слід забувати контролювати рівень цукру в крові.
Насіння для печінки і нирок
Гарбуз дуже популярна для лікування печінки. Народна медицина радить вживати і м'якоть гарбуза, і сік, і черешки, і, звичайно, насіння. Особливо рекомендована настойка. Вона готується в такий спосіб:
- Насіння гарбуза слід попередньо висушити і ретельно подрібнити.
- Порошок залити олією (1 склянка). Найкраще брати саме оливкова, що містить мононенасичені жирні кислоти.
- Після чого нагріти суміш на водяній бані до 60 градусів.
- Зняти з вогню і настоювати 2 години.
- Потім прибрати в темне і холодне місце на строк не менше тижня.
- Коли настоянка буде готова, її слід процідити.
Приймати по 1 ч. Л. перед їжею 3 рази на добу. Курс - 2 тижні.
Корисна стаття: Чистотіл. Корисні властивості і протипоказання застосування чистотілу. Рецепти з чистотілом
Насіння від аденоми
Фахівці радять вживати 60 зерен гарбуза, щоб убезпечити себе від аденоми простати (профілактичні заходи). Але вилікувати вже придбану хворобу так не можна. Для цього необхідно змішувати їх з медом і іншими продуктами:
- Для приготування пасти потрібно 500 г насіння (попередньо висушених) перемолоти на м'ясорубці. Потім додати в суміш мед (200 г). Все ретельно перемішати і помістити в холодильник. Приймати по 2 ч. Л. в день до їди протягом 1 тижня.
- Для цього рецепта потрібно масло гарбузового насіння холодного віджиму. Приймається по 1 ч. Л. 3 рази на добу. Якщо неприємно пити масло, то допустимо додавати його в салати.
- Деякі фахівці радять робити мікроклізми з гарбузової олії або тампони, які вводяться в пряму кишку. Досить виконувати процедури 10 днів.
- Масаж. Масло насіння гарбуза слід трохи нагріти. Після чого робити масаж передміхурової залози. При цьому знімаються набряки, виявляється пом'якшувальну та протизапальну дії на тканини. Не рекомендується проводити процедуру без рекомендацій лікаря.
Гарбузове насіння, користь і шкода від вживання яких очевидні, мають свої особливості. Тому, вживати їх потрібно, але помірно, без фанатизму, як в сушеному, так і в смаженому вигляді.
У цій статті найдієвіші способи: Як швидко і спокійно заснути.
Гарбузове насіння для краси - як застосовувати для волосся, для шкіри, для схуднення
Масло з насіння гарбуза не менше відоме своїми корисними властивостями, ніж самі насіння. Його використовують і в косметології, і в кулінарії, і в медицині.
Фахівці рекомендують використовувати цю олію для лікування тонких і посічених волосся. Мінімальний необхідний курс лікування - 1 місяць. Слід втирати гарбузове масло 1-2 рази в тиждень в коріння волосся. Найкраще на ніч. Щоб не забруднити подушку, можна обмотати голову косинкою.
Масло використовують і для догляду за шкірою. Особливо це стосується сухої, грубої шкіри. Масло можна застосовувати в натуральному вигляді або ж додавати в крему. Після застосування шкіра буде в тонусі, добре зволожена, пружна і еластична.
Крім того, масло допоможе в холодну і вітряну погоду захистити шкіру обличчя і губ від потріскування і обвітрювання.
Насіння гарбуза активно використовуються в різних дієтах. Але, дотримуючись їх, необхідно дотримуватися деяких правил.
Так, якщо в дієту входить вживання олії (рослинного, оливкової), то насіння не варто їсти більше 20 г на добу. Але якщо дієта не передбачає добавки в меню масла, то допустимо їх є по 50 г в день.
Насіння можна додавати в салати, фруктові десерти і є у вигляді перекусу. Багато дієти рекомендують замінювати вечерю 20 г чищених насіннячок, що не смажених, а сушених. Але слід пам'ятати, що вечеря повинна бути за 2 години до сну.
Дієтологи не рекомендують дотримуватися дієти, що складається тільки з гарбузового насіння, щоб не зіпсувати шлунок.
Як приготувати гарбузове насіння в домашніх умовах - рецепти і способи приготування
Щоб гарбузове насіння приносили виключно користь для організму, і при вживанні не завдали шкоди, слід їх правильно приготувати.
Як висушити насіння
Перед тим, як приступити до сушіння насіння, їх необхідно зібрати і промити. Мити насіння слід до тих пір, поки з них не зійдуть всі в'язкі волокна, і вони не стануть трохи шорсткими. Потім слід їх позбавити від вологи. Для цього насіння викладають на паперові рушники на кілька годин. Як тільки вийде вся волога, їх сушать.
Щоб висушити насіння на повітрі, їх слід акуратно розкласти на поверхні листа (тарілки, таці), попередньо застеленого папером.
Увага! Не можна брати газетні листи. Фарба дуже токсична.
Лист встановити в сухому і провітрюваному місці. Стежити, щоб на нього не потрапляли пил і комахи. Припустимо накрити марлею. Термін сушіння - від 15 до 20 днів. Насіння повинні бути без ознак плісняви, не мати запаху, не бути потрісканою. Якщо їх неправильно висушити, вони будуть мати гіркуватий присмак.
Як посмажити насіння на сковороді, в духовці, в мікрохвильовій печі
Насіння гарбуза можна смажити декількома способами:
- Насіння гарбуза викласти на сковороду і постійно помішуючи смажити близько 10-15 хвилин на середньому вогні. Ближче до закінчення сушіння пробувати, і якщо насіння готові, вимкнути плиту.
- Насіння слід викласти в один шар на лист (не застилаєте) і помістити в духовку при температурі нагріву в 60 градусів. Загальний час сушіння - від 1 години до 1,5 годин. Протягом всього часу необхідно помішувати (перевертати) їх на аркуші кожні 30 хвилин. Можна дещо прискорити процес: духовка розігрівається до 180 градусів, і сушка проходить всього за 20 хвилин.
- Насіння гарбуза викласти на спеціальне блюдо для мікрохвильовки, попередньо застеливши його паперовим рушником. Сушити невеликими порціями на максимальній потужності. Через 2 хвилини пробувати. Якщо продукт не готовий, сушити ще 1 хвилину.
Насіння з медом
Для приготування слід узяти свіжі, чи не сушені насіння (можна подрібнити). Очистити і змішати з медом. Краще взяти пропорцію 1: 2. Наполягати в холодильнику не менше тижня.
Отримана суміш підвищує імунітет, поліпшує роботу кишечника, і не замінна для здоров'я чоловіків. Приймати її слід по 1 ч.л. в день.
Салат з гарбузовим насінням
Для салату потрібно:
- Взяти капусту (500 г). Її слід порізати, краще дрібніші.
- Після чого акуратно пом'яти, щоб вона дала сік. Можна відразу посолити, щоб краще виділявся сік.
- Порізати дрібно цибулю.
- Все змішати і додати насіння гарбуза 50 г (попередньо очищені від шкірки).
Для заправки найкраще використовувати оливкову олію, соєвий соус і лимонний сік.
Суп з гарбузовим насінням
Щоб приготувати цей суп, необхідно:
- 1 кг гарбуза очистити, вийняти насіння.
- М'якоть овоча нарізати маленькими кубиками і скласти в готовий бульйон. Бульйон повинен повністю покривати гарбуз.
- Насіння гарбуза промити і просушити.
- Варити гарбуз в бульйоні поки вона не стане м'якою, близько 20 хвилин.
- Коли гарбуз звариться, додати спеції. Рекомендуються петрушка, чорний мелений перець, мускатний горіх.
- Додати 2 столові ложки сметани.
- Суп довести до однорідної маси за допомогою блендера.
Готовий суп розлити по тарілках, додати насіння гарбуза і подати до столу.
Урбеч з гарбузового насіння
Це солодке частування готується дуже легко:
- Насіння гарбуза подрібнити кавомолкою. Вони не повинні бути сухими тому, що масло, яке виділиться, становить основу страви.
- Вершкове масло розтопити на водяній бані.
- Додати мед.
- Перемішати. Суміш повинна бути однорідною. З
- Зняти з вогню рідина і додати в неї насіння.
- Все ретельно переміщати.
Поки суміш гаряча, її потрібно розлити по місткостях для зберігання.
Масло і борошно насіння гарбуза - від чого допомагають, застосування
Масло з насіння гарбуза отримують шляхом холодного віджимання. Колір масла має кілька відтінків: темно коричневий або темно-зелений, ближче до чорного. Аромат специфічний, але смак дуже приємний.
Найчастіше його застосовують як доповнення до здорового харчування, але все зараз стали додавати в кулінарію для отримання приємного, оригінального смаку.
Корисна стаття: Ортопедичні подушки. Зручність, якість, здоровий сон. Як вибрати правильну ортопедичну подушку
Масло з насіння гарбуза використовують для:
- підвищення імунітету;
- поліпшення роботи органів травлення;
- зменшення набряків;
- загоєння ранок, опіків;
- регулювання вуглеводного і ліпідного обміну;
- зміцнення стінок кровоносних судин;
- омолодження шкіри і т.п.
Різні принципи застосування при різних захворюваннях:
- в косметологія: наносять на волосся, додають в крем;
- в гастроентерології: вживають всередину, не піддаючи термічній обробці;
- шкірні захворювання: наносять на пошкоджену поверхню.
Борошно з насіння гарбуза не менше цінна, корисна і не завдає шкоди. Крім застосування в кулінарії, її використовують і в косметичних цілях, а також як компонент для спортивного харчування.
У косметології борошно насіння гарбуза застосовують як:
- Маску для шкіри. Для цього з'єднати 2 ст. л. борошна і 1 ст. л. кислого молока. Добре перемішати. В отриману однорідну масу додати 1 ч. Л. меду і 1 ч. л. лимонного соку. Суміш нанести на ділянки шкіри, що мають пошкодження, на 15 хвилин. Потім змити.
- Відбілюючий лосьйон. 2 ст. л. борошна змішати з водою (3 ст. л.). Настоювати 1 годину, після - процідити. В отриману рідину додати 1 ч. Л. меду. Протирати обличчя кілька разів в день.
- Маску для волосся. Борошно з насіння гарбуза змішати з кип'яченою водою (1:10). Отриману суміш нанести на шкіру голови перед миттям. Прикрити голову косинкою. Через 20 хвилин змити маску шампунем.
Гарбузове насіння: користь і шкода, застосування і рецепти приготування - все це цікавить людей тому, що вони корисні для здоров'я, їх склад унікальний, а смак незрівнянний.
Корисна стаття: Коліт кишечника. Симптоми і лікування у дорослих
Гарбузове насіння - користь і шкода:
Насіння гарбуза - як готувати і приймати: