Чому немовля сригивает після годування
Відрижка у дитини грудного віку є досить поширеним явищем. Це відбувається як при годуванні груддю, так і після прийому суміші.
Як правило, подібне, є нормальним фізіологічним процесом зростаючого малюка, але бувають ситуації, коли зригування може бути симптомом деяких захворювань, діагностувати які можуть тільки фахівці.
Розберемо докладно причини, чому немовля сригивает після годування і чи варто бити на сполох?
причини відрижки
Однією з головних причин зригування фахівці вважають надмірне перегодовування малюка. Надлишки молока просто виходять з шлунку накормленного дитини.
Ще однією причиною відрижки грудничка після годування може бути невірне становище дитини щодо грудей або соски. Малюк замість молока заковтує повітря, який, опинившись всередині шлунка, викликає відрижку.
Алергічна реакція організму на неякісні продукти харчування також може викликати напади відрижки у немовляти.
Надмірне розгойдування, перевертання і вертіння на руках грудничка може викликати блювотний рефлекс після годування.
Відрижка може виникати в зв'язку зі слабким розвитком м'язи стравохідногосфінктера.
Різні відхилення в роботі кишечника можуть заважати природному проходженню і переварюванню їжі дитиною, і внаслідок викликати відрижку.
В особливих випадках причиною відрижки може служити різного роду захворювання, пов'язані з травними органами, і патологічні порушення в організмі.
Ось основні причини, чому немовля сригивает після годування. Розглянемо вищезазначене більш детально.
перегодовування
Коли дитина вживає грудного молока або суміші більше, ніж дозволяє вмістити його організм, швидше за все, зайва рідина вийде з відрижкою, так якшлунок у малюків в перші місяці життя практично не здатний розтягуватися і викидає надлишки їжі назад в стравохід.
Відрижка може статися відразу ж після годування молоком, або протягом години, згорнулися сирними грудками. Після блювотиння у грудничка, як правило, спостерігається гикавка.
Явище це досить поширене, так як малюк, наситившись молоком, продовжує смоктати груди для того, щоб заспокоїтися і заснути. В такі моменти досить важко визначити, наївся дитина, тому багато мам продовжують годування, поки сам немовля НЕ відірветься від соска або соски.
{ad1}Є пару рекомендацій, як уникнути перегодовування і не викликати зригування після годування:
- Годуєте дитину максимум півгодини.
- Під час годування намагайтеся прикладати дитину до кожної грудей по черзі.
- Як тільки малюк засне, слід негайно припинити годувати.
При годуванні сумішшю контролювати переїдання набагато простіше. Потрібно стежити, щоб кількість їжі в пляшечці, відповідало віку малюка. Інформація щодо дозування є в інструкції кожного продукту. Якщо при дотриманні дозування дитина все одно сригивает, можливо, продукт не підходить для вашої дитини.
Якщо вас цікавить питання лактозной недостатності у грудничка і симптоми цього захворювання, всю інформацію ви можете дізнатися за цим посиланням.
Правильне положення при харчуванні
Уникнути зворотного відрижки допоможуть декілька порад:
- Слідкуйте за тим, щоб дитина захоплював всю ореолу соска.
- положення голови у новонародженого - вона повинна бути розташована вище тулуба.
- При штучному годуванні Слідкуйте за соском пляшечки, вона повинна бути повністю наповнена і без наявності бульбашок повітря.
Слаборозвинений харчової сфінктер
У грудному віці часто буває, що харчовий сфінктер, який з'єднує шлунково-кишковий тракт, теж слабо розвинений. Тому відбувається викид молока з рота немовляти в невеликій кількості. Як правило, це природне явище, і щоб уникнути подібного випадку, потримайте дитину у вертикальному положенні. Якщо проблема продовжує турбувати після 4 місяців, слід звернутися до фахівців.
Відхилення в роботі кишечника
Одна з причин, що викликає рефлекс блювоти у немовляти, це захворювання кишечника. В організмі може бути присутнім калові маси, а також велика кількість первородного слизу. Новоутворення в товстій або тонкій кишці можуть стати причиною непрохідності шлунка.
відрижка при кишкової непрохідності кардинально відрізняється від звичайного відрижки. Через 2-3 години після прийому їжі, відбувається напад блювоти, з виділенням жовчі, або слизу, має різкий неприємний запах.
При прояві подібної патології слід негайно звернутися до фахівців.
Перша допомога при блювотний рефлекс
- Якщо дитина раптом почав зригувати фонтаном, після виходу всієї рідини постарайтеся заспокоїти немовля.
- Виміряйте температуру тіла і при підвищених показниках відразу викликайте лікаря.
- Укласти дитину на живіт або на бік, з метою запобігання потрапляння блювотних мас в дихальні органи.
- Налити в пляшечку невелика кількість кип'яченої води і погодувати немовля.Переодягнути немовля в чистий одяг.
У віці від 1 до 3 місяців зригування після прийому їжі є цілком нормальним явищем. У міру зростання і кріплення організму зригування немовляти після годування буде відбуватися набагато рідше, аж то повного припинення.
рекомендації лікарів
- В разі, коли зригувати суміш або молоко має неприродний колір і різкий запах, викликайте негайно лікаря.
- Не слід намагатися нагодувати малюка відразу ж після відрижки, потрібно дати організму заспокоїтися і прийти в порядок.
- безпосередньо перед вигодовуванням, рекомендується вкласти дитину на бік, це сприяє виходу газів з кишечника.
- Якщо у немовляти спостерігаються постійні відрижки після прийому їжі, проконсультуйтеся з гастроентерологом.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.