Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування
05.04.2018 0

Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування

Здоров'я дитини
В закладки


Найпоширеніша проблема, з якою батьки стикаються з дитиною до 1-го року, це порушення функції кишечника. Щоб визначити запор, необхідно звернути увагу на частоту стільця у вашого малюка, на його консистенцію, колір, наскільки легко звільняється кишечник, і наскільки комфортно чи не комфортно себе відчуваємо малюк при цьому процесі.Які ж причини закрепів у новонародженого при грудному вигодовуванні?

Причини запорів у новонародженого при грудному вигодовуванні

Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування
Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування

Частота стільця у малюка змінюється в міру його дорослішання. Новонароджена дитина може сходити від 4 до 10 разів на добу, але вже до першого року життя частота зменшується до 1-го разу і це вважається нормою.

У дітей до року, калові маси дуже м'які, а в перші місяці в основному кашоподібні, у дітей вже постарше густіють до освіти «ковбасок».

Колір калу безпосередньо залежить від їжі, яку їсть ваш малюк. У самих маленьких вони жовті, а після того як батьки починають вводити прикорм колір стає світло мул темно коричневим.

Головним критерієм запору, є його присутність рідше 1-го разу в день, так само спорожнення супроводжує поганим настроєм і плачем малюка, неспокійним сном і відмовою від їжі, а в деяких випадках блювотою. Це ж запор на обличчя.

До основних причин закрепів у дітей до року відносять:

Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування
Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування

1. Харчування матері. Найчастіше саме вживані продукти матір'ю на грудному вигодовуванні безпосередньо впливають на випорожнення малюка, а саме такі продукти як: м'ясо (особливо якщо воно жирне, в основному свинина), білий хліб, рис, горіхи, кава, молоко, чорний чай, банани і какао. У разі нераціонального харчування матері виникають запори у новонародженого при грудному вигодовуванні. В цьому випадку, перш за все лікування потрібно почати зі зміни раціону харчування мами.

2. Кількість рідини, вживане малюком, недостатньо. Це особливо характерно для дітей на штучному вигодовуванні.

3. Раніше введення прикорму в раціон малюка. У перші місяці життя шлунок малюка здатний перетравлювати тільки молоко, і відповідно погано справлятиметься з іншою їжею. Тому раннє введення прикорму може безпосередньо відіб'ється на скруті спорожнення кишечника малюка.

4. Різка зміна їжі. Це відбувається, тоді коли батьки різко переходять від грудного годування на спеціальну суміш, або з однієї суміші на іншу. Такі маніпуляції теж можуть порушити роботу кишечника.

5. Антибіотики. Також є причиною запорів у малюків.

6. Брак молока у годуючої матері. Такий вид запору називають «голодним» у немовлят. Все, що малюк з'їдає, в його шлунки засвоюється повністю, тому дитині нічим спорожнити свої кишечник.

{ad1}

Перш ніж робити будь-які дії на усунення дискомфорту малюка, треба правильно проаналізувати, чому так відбувається. І по максимуму усунути причину.

Якщо справа в харчування, то виправити похибки.

Якщо запори виникли після курсу антибіотиків, то тут потрібно відновити кишкову флору. Вживання лакто і біфідо бактерій, допоможе поліпшити ситуацію.

Дуже ефективний і аципол при затримці калових мас у малюків.

Зарядка на ніжки малюка, згинання ніжок і притискання колін до живота, так само запустити кишечник в роботу.

Будьте уважні до своїх малюкам, що б вчасно усунути дискомфорт.

Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування

Запор у новонароджених - це досить поширене захворювання. У деяких випадках це навіть не назвеш захворюванням, а скоріше проблема, розв'язувана досить швидко.

Для того, щоб правильно знайти спосіб вирішення цієї проблеми необхідно з'ясувати причини запору у немовля при грудному вигодовуванні. Якщо дитина вигодовується грудьми, то відсутність стільця протягом трьох-чотирьох днів вважається запором. Якщо малюк - искусственник, то відсутність стільця протягом двох-трьох днів вважається запором.

Для з'ясування причини запору необхідно проаналізувати, що в найближчі два-три дні їла мама. Якщо, проаналізувавши своє меню, ви нічого з скріплюють продуктів не вживали, значить, справа не в структурі молока. В такому випадку необхідно здати аналіз на дисбактеріоз. Однак, існує також поняття спадковості або фізіологічної особливості організму.

У деяких немовлят проблеми зі стільцем тривають протягом перших трьох-чотирьох місяців від народження, а потім все нормалізується. Особливо помітні зміни в кращу сторону після введення прикорму (сік з яблука, овочеві пюре). Також запор може бути викликаний через тонусу м'язів. Якщо під час вагітності матуся перенесла нервове потрясіння, стрес, то в зв'язку з цим малюк народжується з тонусом м'язів, що також відбивається і на природних процесах.

Як вже говорилося, для того, щоб у немовляти не було запорів необхідно в першу чергу,збалансувати своє харчування матусі. Вона повинна вживати якомога більше клітковини, а також кисломолочні продукти: печені яблука, відварну буряк, чорнослив, біо-кефір, кефір 1%, закваску. Намагатися пити більше рідини: компот із сухофруктів, мінеральну воду (негазовану), але не міцний чай або каву. Це найкраще лікування запору у новонародженого при грудному вигодовуванні.

Обмежити в раціоні кількість борошняних виробів. Намагатися вживати в незначній кількості рис, відварені яйця, хліб білий, булочки здобні, сметану, вершкове масло, жирні сорти м'яса, сиру, волоські горіхи. Каші і салати намагатися заправляти оливковою і соняшниковою олією, що не рафінованим.

Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування
Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування

Якщо ж коригування раціону матусі не дало ніяких результатів у вирішенні проблеми запору, то необхідно вдаватися до медикаментозного лікування. Якщо з животиком все в порядку, можна вдатися до гліцериновим свічок. Їх можна не вводити всередину, а вводити-виводити, таким чином, імітуючи процес випорожнення. також добре допомагає дуффалак сироп, біогайя краплі. Дуже корисним буде масаж живота: круговими рухами за годинниковою стрілкою, потім становище змінюється - проти годинникової стрілки; коліна згинають і підтягують їх до підборіддя; рух «велосипед»; викладання на живіт; катання на фітбол.

Також проблема запору при грудному вигодовуванні може з'явитися на тлі нервового напруження, стресів матусі. Під час годування грудьми дитині передаються з молоком не тільки корисні речовини, але і психологічний і емоційний стан матері. Тому дуже важливий настрій матері під час годування малюка, воно повинно бути з позитивними і спокійними емоціями.

Бережіть себе і будьте здорові!

Далі ви можете ознайомитися з Відео-роликом на тему: Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування

Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як збільшити лактацію при грудному вигодовуванні
Новонароджений малюк несе в сім'ю щастя і любов. Батьки намагаються вкласти найкраще в розвиток свого чада. З першого дня життя дитина прикладається до материнських
Коли можна викладати новонароджену дитину на животик і як правильно класти дитину на живіт
Крім усього іншого, лежачи на животі, дитина бачить світ з іншого ракурсу, що дозволяє розвивати інтелектуальні здібності новонародженого, вивчати навколишню обстановку
Як встановити і налагодити режим дня для новонародженої дитини, який розпорядок по годинах ефективніше налагодити
Щастя материнства приносить і турботи про немовля. У перший рік життя потрібно визначити розпорядок дня новонародженого згідно з його індивідуальним особливостям. Кожна
Як правильно доглядати за новонародженим хлопчиком, купати його, дотримуватися гігієни дитини з урахуванням статевих особливостей
Гігієна новонародженого хлопчика Як правильно доглядати за новонародженим хлопчиком напевно вперше мама почує в пологовому будинку. Основні правила догляду включають
Як і чим розвивати грудничка в 4 місяці: четвертий місяць пізнаємо разом з дитиною навколишній світ, займаємося з малюком зарядкою
Розвиток дитини в чотири місяці – відповідальний процес, адже малюк стає все більш усвідомленим. Незважаючи на те, що дитина в 4 місяці спокійніше, від цього турбота про