Як робити масаж животика новонародженому при кольках
22.03.2018 0

Як робити масаж животика новонародженому при кольках

Здоров'я дитини
В закладки


Як робити масаж животика новонародженому при кольках, знає далеко не кожна молода матуся.

На жаль, в перший час у малюка організм працює не зовсім так, як у дорослого, в зв'язку з цим він відчуває вічний дискомфорт.

Саме через це батьки зобов'язані допомогти власній дитині пережити даний момент життя шляхом масування животика.

Чому ж коліки виникають?

Як робити масаж животика новонародженому при кольках
Про кольках кажуть крик і плач малюка, відмова від їжі, відрижки і т.д.

Це відбувається через те, що шлунково-кишкового тракту не зовсім освоївся в нашому світі, адже до цього дитина жила у мами в животі. Ферментна система у маленького спочатку не розвинена до кінця, тому їй потрібен час для повного розвитку, що веде за собою проблеми з переварюванням їжі. Це призводить до того, що в животі у дитини запускається процес бродіння, який викликає газики. Саме вони доставляють неприємні відчуття малюкові, які прийнято називати коліками.

Батькам не варто переживати, якщо у їх чада почалися коліки, адже це досить-таки поширена проблема серед дітлахів. Зазвичай вона триває до 3-х місяців. Щоб зрозуміти, що у новонародженого почалися коліки, варто поспостерігати за ним.

Ознаки, які вказують на болі в животі:

  • крик і кряхтение;
  • відмова від їжі або під час прийому їжі покрикування;
  • регулярні відрижки;
  • часті відрижки;
  • блювота і маси.

Але не варто відразу ж братися за таблетки, якщо дані симптоми виявлені у дитини. Для початку варто робити спеціальні вправи животика у малюка, який відчуває коліки. Лікарі радять починати робити їх якомога раніше, але переконайтеся, що пупкова ранка зажила. Всі вправи потрібно робити обов'язково за годинниковою стрілкою, категорично не можна робити їх проти годинникової стрілки.

Отже, як все ж робити при кольках масаж новонародженому?

Перейдемо безпосередньо до інструкції.

Масаж животика новонародженому при кольках: інструкція як робити

Даний масаж складається з вправ, які спрямовані на масування черевного преса.

  1. Для початку дитини слід покласти на спинку і почати ніжні і легкі руху по животу за годинниковою стрілкою. Запам'ятайте, що кількість таких погладжувань НЕ повинно бути більше п'яти-шести разів. Через деякий час можна збільшити.

  2. Далі слід перейти на ноги. Почніть повільно і ніжно розгинати і згинати їх в колінах. Головним правилом є те, що ніжки дитини повинні діставати до животика при згинах. Це вправа НЕ повинно бути більше 8 разів на одну ніжку.

  3. Також є ряд вправ, які роблять безпосередньо, коли дитина лежить на животі. Перевернувши малюка на живіт, почніть повільні погладжування його бочків над тазовими кістками. Головне, щоб під час таких погладжувань, масажист робив руху від животика до попереку, а не навпаки. Такі вправи часто роблять при запорах.

    Як робити масаж животика новонародженому при кольках
    Як робити масаж животика новонародженому при кольках

  4. Четверта вправа називається «Будиночок». Покладіть долоні на поперек дитини і повільним рухом охопите його по області косих м'язів живота. Далі з'єднайте обидві руки над пупком. Ця вправа лікарі радять робити 2 рази на день, щоб закріпити ефект. Воно також допомагає при запорах.

  5. Вправа «Велосипед» відмінно впорається з позбавленням від газіков у новонародженого. покладіть маленького знову на спину і м'яко візьміть його ніжки в руки по одній в кожну. після почніть повільно по черзі згинати кожну ніжку, щоб вона діставала до живота дитини. Як тільки ви зробите кілька таких рухів, то одночасно зігніть ноги в колінах і притисніть їх так, щоб вони дістали до животика. Дані дії слід чергувати. Вправа необхідно робити декілька разів в день.

Тепер ви знаєте, як правильно робити новонародженому масаж животика при кольках. Всі вправи, які були розглянуті в цій статті, бажано робити після грілки. Але акуратніше, що не нанесіть ніжній шкірі дитини опік.

{ad1}

Варто пам'ятати, що масаж не допоможе, якщо дитина погано харчується. Тому, якщо вправи не дають належного ефекту, задумайтеся над тим, чи правильно відбувається годування дитини. Найкраще становище при годуванні - вертикальне положення малюка. При такому розкладі повітря не затримується в животику і відразу виходить зі шлунка. Після годування дуже важливою частиною є те, що дитину слід покласти на бік.

До слова, багато лікарів радять, як можна більше класти новонародженого на животик, таким чином газики не затримуються в шлунку і з легкістю виходять з нього.

Як ви могли переконатися, новоспеченим батькам дуже важливо знати, як робити масаж животика новонародженому при кольках.

Вчіться цьому, щоб малюк завжди радував вас посмішкою і гарним настроєм!

Як допомогти малюкові при кольках

Перші два тижні життя малюки практично весь час їдять і сплять. Мама звикає до такої поведінки дитини і заспокоюється, підлаштовується під його ритм життя. Але раптово в цей період дитина різко змінюється. Ще зовсім недавно малюк був спокійний, а тепер він сильно кричить і нічого його не може заспокоїти. Мама лякається і не знає, як заспокоїти дитину. Ви вже знаєте, як робити масаж животика новонародженому при кольках, а тепер поговоримо про інших корисних діях, здатних позбавити дитину від кольок.

кольки у дитини - кошмар для його батьків. вони починаються раптово через 10-20 днів після народження і тривають до тримісячного віку, в рідкісних випадках можуть бути і довше. Точної відповіді, чому вони виникають, до сих пір немає. Ось кілька причин, за якими можуть виникнути коліки:

  • Недотримання правил прикладання дитини до грудей, в зв'язку з чим, відбувається заковтування повітря.
  • Неправильне харчування мами. Використання в їжу продуктів, що викликають здуття живота (капуста, виноград, чорний хліб, кукурудза, гострі приправи, помідори, молоко).
  • Перегодовування дитини.
  • Шкідливі звички мами (куріння, алкоголь).

Отже, кольки - це болі в животі, пов'язані з підвищеним газоутворенням, в зв'язку з недосконалістю травної системи.

Багатьох новоспечених матусь хвилює також питання набору ваги немовлят по місяцях. Таблиця і вся інформація по цій темі знаходиться за наступним посиланням.

Як робити масаж животика новонародженому при кольках
Щоб уникнути виникнення кольок і запорів у малюка годує мама повинна стежити за своїм харчовим раціоном

симптоми:

  • сильне занепокоєння і плач дитини, якого неможливо заспокоїти годинами;
  • малюк сова ніжками або притискає їх до живота;
  • плач, в більшості випадків, починається ввечері або вночі;
  • дитина тужиться і випускає гази;
  • він може відмовлятися від грудей, або ж взяти її, зробити пару ковтків і з сильним плачем випустити з рота;
  • можуть бути запори і затримка газів.

Не піддаватися паніці. Діти дуже сильно відчувають стан мами, і тому занепокоєння малюка може тільки посилитися. Для початку мамі необхідно заспокоїтися, проаналізувати і оцінити ситуацію. Ось кілька способів усунення колік:

  • дитину перед годуванням необхідно викладати на живіт на тверду плоску поверхню.
  • Дотримуватися правил прикладання дитини до грудей. Положення мами під час годування може бути різний, а ось малюк повинен знаходитися в положенні животом до мами, а особа повинна бути звернена до соску. Дитина повинна захопити в рот не тільки сосок, але і велику частину ореоли, стосуватися підборіддям грудей. Носик ні в якому разі не перекривається.
  • Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, необхідно правильно тримати пляшечку під час годування, під кутом 45 градусів, щоб все повітря накопичувався у її дна. Правильно підібрати суміш, при необхідності змінити її. І обов'язково поїти дитини кип'яченою водою.
  • Щоб уникнути перегодовування краще годувати часто, але маленькими обсягами. Це допоможе уникнути відрижки і, як наслідок, заковтування повітря.
  • Тримати дитину вертикально, «Стовпчиком», після кожного годування, щоб повітря, який він все ж проковтнув, зміг вийти.
  • Тепло допомагає зняти спазм і біль. Можна використовувати теплу грілку, пропрасовану пелюшку (Але не гарячу!) Або ж покласти малюка животом до себе на живіт.
  • Необхідно робити масаж живота легкими, погладжують круговими рухами за годинниковою стрілкою. Благо, основні правила, як робити масаж животика новонародженому при кольках, ви вже знаєте.
  • Можна поїти дитину укропной водичкою або фенхелевим чаєм (з 1 місяця життя малюка) між годуваннями, але не заміняти ними повноцінний прийом їжі.
  • Не часто можна використовувати газовідвідну трубку.
  • Під час нападу кольок необхідно дитини покласти на спину і злегка притиснути своєю долонею його животик.

В разі якщо рекомендації, дані вище, не допомагають, слід звернутися до педіатра за консультацією та за його призначенням давати дитині медикаментозні засоби.

Комментарии (0)
Додати коментар
Розпорядок дня і режим сну для дитини до 8 місяців
Маленькі деталі годування Буває ж і таке, що у малюка просто пропадає апетит. Що ж тоді робити? Потрібно більше гуляти, робити зарядку і гімнастику, малюка треба вчити
Коли можна викладати новонароджену дитину на животик і як правильно класти дитину на живіт
Крім усього іншого, лежачи на животі, дитина бачить світ з іншого ракурсу, що дозволяє розвивати інтелектуальні здібності новонародженого, вивчати навколишню обстановку
Як встановити і налагодити режим дня для новонародженої дитини, який розпорядок по годинах ефективніше налагодити
Щастя материнства приносить і турботи про немовля. У перший рік життя потрібно визначити розпорядок дня новонародженого згідно з його індивідуальним особливостям. Кожна
Як і чим розвивати грудничка в 4 місяці: четвертий місяць пізнаємо разом з дитиною навколишній світ, займаємося з малюком зарядкою
Розвиток дитини в чотири місяці – відповідальний процес, адже малюк стає все більш усвідомленим. Незважаючи на те, що дитина в 4 місяці спокійніше, від цього турбота про
Як займатися з дитиною в 1 місяць, дотримуючись розпорядок і режим дня
Новонароджений карапуз як ніхто повинен бути під постійним ретельним контролем. Батькам необхідно з перших днів відрегулювати розпорядок дня дитини в 1 місяць. Адже з