Хімічний пілінг став найпопулярнішою косметологічної процедурою
Хімічний пілінг зараз є дуже популярною процедурою. Але ще століття тому про нього ніхто не знав. Хоча точно відомо, що первісні люди використовували для очищення шкіри абразивні матеріали, які були у них під рукою. В результаті процес спрямованого руйнування поверхневих шарів шкіри і стимуляція регенерації нових клітин став називатися «дермабразія» або «пілінгом».
Сучасний, хімічний, пілінг з'явився вперше в 1903 році. Його почав застосовувати лікар Маккі. Найцікавіше, що він не погоджувався відкрити свій секрет аж до 1952 року, коли оприлюднив рецепт і результати своєї довгої роботи за цим методом. З тридцятих років з цим методом працював і інший доктор, Лягассе, але теж ретельно зберігав свій секрет. Популярним цей метод став аж у 1962 році, коли був опублікований ряд наукових статей, де він розглядався з усіх боків і розповідалося про показання до застосування, протипоказання і властивості кошти.
Тоді цим засобом почали користуватися масово. Зараз всі методи проведення пілінгу ділять на поверхневий, серединний і глибинний. Різниця, зрозуміло, в глибині проникнення в шкіру. Чим глибше це проникнення, тим більше ризик виникнення будь-яких ускладнень - рубців, плям і так далі. Саме тому варто порадитися з косметологом і ретельно підібрати потрібний вам вид пілінгу.
Поверхневий хімічний пілінг безпечний, легко переноситься і дає відмінні результати. Відновлювальний період мінімальний.
Серединний хімічний пілінг застосовується для позбавлення від поверхневих зморшок і рубців. Надійна, перевірена процедура.
Глибокий хімічний пілінг особи проводиться тільки за рекомендацією фахівців і під наглядом.
Хімічний пілінг - показання та протипоказання
Тому є строгий набір показань для того чи іншого виду пілінгу. Хімічний пілінг використовують для лікування акне, розширених пор, рубців, червоних і синіх плям на обличчі, веснянок, наслідків неправильного лікування прищів в формі пухирців, плям і деформацій. Також хімічний пілінг особи використовують для лікування різних захворювань:
- Старіння шкіри (зморшки, відвисання);
- Лікування і профілактика паппілом і контагіозного молюска;
- Актініческій дерматит;
- Фотостаріння шкіри (потовщення шкіри від сонця);
- дисхромія;
- Себорейні і актинические кератоми;
- Грубий микрорельеф особи;
- веснянки, хлоазми, кератотіческіе освіти;
- гіперпігментація;
- Отвисание шкіри;
- Іхтіоз і ксеродермія
- Підготовка до глибокої дермабразії шкіри або операціями.
предпілінговой підготовка
Підготовка до пілінгу починається за 10-14 днів до процедури. Зазвичай сюди входить гель АНА 5% з гліколевої кислотою. Предпілінговой підготовка призначається, щоб підготувати шкіру до стресу від пілінгу, вирівнювання шкірного покриву для рівномірного проникнення кошти для хімічного пілінгу особи, стимуляції регенерації шкіри. Застосовувати гель починають поступово - з одного застосування в день поступово доходять до двох.
Схему предпілінговой підготовки визначає косметолог. Він може щось додати до названого вище, а може призначити і інші засоби.
Проведення хімічного пілінгу
Проводиться хімічний пілінг в салоні під наглядом лікаря-косметолога. Лікар покладе вас на кушетку, закриє очі спеціальними окулярами і завдасть засіб на шкіру. Процедура може тривати від півгодини до двох годин, в залежності від виду хімічного пілінгу. Пілінг може бути як на все обличчя, так і на певну ділянку шкіри. Розділяє лінія між обробленим та необробленим ділянкою шкіри скоро пропаде.
Також може бути різний склад хімічного пілінгу. Існують такі види хімічного пілінгу:
Пілінги поверхневого впливу
- пілінг хіміко-механічного впливу;
- мигдалеві пілінг
- гліколевий пілінг;
- піруватний пілінг
Пілінги серединного впливу
- саліциловий пілінг;
- розчин Джеснера;
Пілінги глибокого впливу
- Фенольні пілінги.
Косметолог допоможе вам підібрати саме ті препарати для хімічного пілінгу, яке підійде для вашої шкіри і вирішить саме ваші проблеми. Є види для світлої і темної шкіри, для типу шкіри, для пори року, для кожної конкретної проблеми зі шкірою. Все це треба враховувати і тільки косметолог може все скомбінувати правильно.
Протипоказання для хімічного пілінгу
Багато хто хоче провести хімічний пілінг. Протипоказання для цієї процедури досить великі і їх слід брати до уваги. Якщо проігнорувати протипоказання, то можуть бути вельми неприємні наслідки хімічного пілінгу, аж до незворотних змін шкіри.
- Не можна самостійно підбирати собі засоби для хімічного пілінгу;
- Алергія на компоненти препарату;
- При підвищеній чутливості шкіри.
- При загостренні акне;
- Не рекомендується в літній час, коли сонце Пігментується шкіру (можлива гіперпігментація);
- психопатія;
- Серцево-судинні захворювання;
- Вагітність і лактація.
Хімічний пілінг при вагітності категорично заборонений!
Відновлення після хімічного пілінгу
Відновлення після хімічного пілінгу теж різниться відповідно до методу пілінгу.
Після поверхневого хімічного пілінгу особи відновлення мінімально - просто треба день-два користуватися сонцезахисним і зволожуючим кремами.
Відновлення після хімічного пілінгу серединного рівня трохи складніше. Воно триває 1-2 тижні. Шкіра може почервоніти і лущитися, але це скоро пройде. Шкіру треба мити два рази в день теплою водою з дитячим милом, а потім наносити крем. Макіяж можна наносити після закінчення лущення.
Після глибокого хімічного пілінгу відновний період тривати 2-3 місяці. Потрібно користуватися сонцезахисним кремом. Після процедури неможливо засмагнути і не тільки під час відновного періоду. Шкіра буде червоною і лущитися. Потрібно буде живити шкіру спеціальними засобами, оскільки вона зараз дуже ранима і йде процес нарощування нової шкіри.
Ускладнення після хімічного пілінгу
Коли людина зробила хімічний пілінг, ускладнення можуть бути. Це лущення деякий час (ну, це зрозуміло), потемніння шкіри або гіперпігментація (може бути, якщо не дотримуватись рекомендацій і не користуватися сонцезахисним кремом), набряк шкіри (теж зазвичай повинен скоро пройти), герпес, запальні реакції, алергія. Але якщо виконувати всі рекомендації косметолога, починаючи від предпілінговой підготовки, то ускладнень бути не повинно.
Хімічний пілінг робиться не тільки на обличчя, але і на інші частини тіла. Наприклад, ноги, спина, живіт (від розтяжок). Зазвичай пілінгових засіб для тіла набагато сильніше, ніж для особи, тому ні в якому разі не можна його застосовувати на обличчя.
Хімічний пілінг ніг проводиться для поліпшення форми ніг і їх зовнішнього вигляду. На шкіру впливають слабким розчином кислот і таким чином стимулюють регенерацію нових клітин. Також підвищується тонус шкіри і її еластичність. Шкіра отримує слабкий хімічний опік і починає формувати нові обриси тіла. За цим же принципом працюють і з іншими частинами тіла.
Ті, хто зробив хімічний пілінг, відзначають значне поліпшення зовнішнього вигляду. За допомогою хімічного пілінгу зникають рубці, а особливо опуклі стають більш плоскими і непомітними. Можна боротися з прищами, акне і розширеними порами. Жирна, схильна до закупорки пір шкіра з рясними потовожіровимі виділеннями нормалізується під впливом цієї процедури. Хімічний пілінг чудово бореться зі зморшками і старінням шкіри. Він прибирає верхній шар шкіри зі зморшками і стимулює регенерацію нового шару шкіри з молодими клітинами. Плями на обличчі і залишкові наслідки від будь-якого поранення або прища (акне і т.д.) прибираються без проблем.