Хімічна чистка обличчя - щадне очищення фруктовими кислотами
Сьогодні існує безліч методик очищення шкіри обличчя, і вибрати з них ту, яка ідеально підійде саме вам, непросто. Косметологи єдині в думці, що найбільш радикальний і глибокий ефект забезпечує механічний пілінг, однак, хворобливість процедури і можливі наслідки (рубці, шрами, інфікування шкіри) нерідко змушують нас відмовитися від її проведення. Апаратні методи впливу (лазерний пілінг, ультразвуковий і вакуумна чистка) гарні тим, що безболісні і не несуть загрози інфікування, а одним з найбільш універсальних і сприятливих способів є хімічне чищення особи за допомогою фруктових кислот.
В даний час для проведення хімічного пілінгу використовується понад п'ятдесят різних хімічних компонентів. Зрозуміло, не одночасно - косметолог підбирає саме той реактив, який оптимально підійде вашій шкірі з урахуванням всіх її особливостей. Залежно від використовуваних компонентів і цілей впливу розрізняють поверхневий і глибокий хімічний пілінг особи, існує і проміжний варіант - серединний пілінг.
Найбільш широке поширення отримав поверхневий пілінг: З його допомогою вдається видалити поверхневий шар епідермісу і надлишок шкірного сала, поліпшити стан шкірних покривів. Кислоти, що застосовуються в процесі чистки, сприяють оновленню клітин і запускають синтез волокон сполучної тканини, завдяки чому після процедури шкіра виглядає молодшою, рівною і гладкою.
Виконується хімічний пілінг в три етапи. Після демакіяжу і очищення шкірних покривів від забруднень за допомогою лосьйонів, на обличчя наноситься маска, яка містить фруктову кислоту (гліколева кислота, ретиноевая кислота, піровиноградна, молочна). На першому етапі застосовується невисока концентрація хімічного агента, що дозволяє розкрити пори. Цей етап відповідає стадії вапоризації при механічному чищенню і чищенні апаратними методами.
{ad1}На основній стадії хімічної чистки використовується більш концентрований розчин гліколевої кислоти. Ця маска переслідує інші цілі - розчинити фрагменти шкірного жиру (сальні пробки), що скупчився в протоках сальних залоз, видалити комедони, зняти поверхневий шар епідермісу. На завершальному етапі на шкіру наноситься маска, стягуюча пори і сприяє швидкому відновленню.
У числі переваг даної методики - практично абсолютна безболісність і відсутність травмуючого дії на шкірні покриви. Відновлювальний період після хімічного пілінгу фруктовими кислотами мінімальний, і вже на наступний день ваше обличчя буде виглядати на всі сто відсотків. Мабуть, єдина процедура, здатна забезпечити такий швидкий результат, це хімічне чищення особи - відгуки говорять про те, що ефект помітний відразу після чистки.
Зворотною стороною цих переваг є невисока глибина проникнення хімічного агента. Так, ви помітите поліпшення, шкіра буде білою, гладкою і рівною, але прищики і глибокі елементи, швидше за все, залишаться на своїх місцях. Ніяк не вплине процедура і на рубцеві зміни шкірних покривів, осередки пігментації і зморшки - для того, щоб прибрати ці дефекти, необхідно використовувати методику глибокого впливу.
Глибока чистка обличчя спеціально призначена для того, щоб боротися зі зморшками і рубцеві зміни шкіри, однак, це вимагає використання більш агресивних хімічних агентів (фенольний пілінг). Проводити такий пілінг має право тільки лікар і тільки в умовах клініки, нерідко чистка виконується під наркозом. Серединний пілінг (використовується трихлороцтової кислота) є більш делікатної процедурою, яка, тим не менш, дуже ефективна.
Саліциловий хімічний пілінг використовується для лікування проблемної шкіри. За рахунок протизапального і антибактеріальної дії кислот вдається позбутися від вугрової висипки і себорейного дерматиту. Цей вид пілінгу відноситься до поверхневих, абсолютно безпечний і може призначатися підліткам з чотирнадцяти років. Існують і інші спеціальні види хімічної чистки особи - відбілюючий пілінг, пілінг для усунення пігментації шкіри і т.д.
Протипоказаннями для проведення хімічного пілінгу особи є наявність на шкірі келоїдних рубців, вірусна інфекція (герпес), підвищена індивідуальна чутливість до хімічних компонентів, опіки і відкриті рани, шкірні захворювання.