Атравматично чистка обличчя - процедура безпечного і безболісного очищення
Що таке атравматично чистка обличчя? Окремою косметологічної процедури з такою назвою в переліку послуг клінік естетичної медицини ви, можливо, і не знайдете. Атравматично чистка - це, скоріше, збірне поняття, яке об'єднує ті види пілінгу, які не порушують цілісності шкірних покривів, не супроводжуються ризиком інфікування і навіть теоретично не можуть викликати появу на шкірі дрібних шрамів, пігментних плям і рубців.
Найчастіше під атравматичного чищенням увазі поверхневе, щадне очищення шкіри обличчя за допомогою спеціальних масок, лосьйонів, дрібнозернистих скрабів. Така чистка проводиться без попереднього розпарювання, в процесі самої чистки не відбувається механічного пошкодження шкірних покривів, а ефект досягається за рахунок спеціальних косметичних засобів.
Показання для атравматичного чистки особи
Дана процедура показана при наявності поверхневих забруднень шкірних покривів, дрібних косметичних дефектів (поодинокі чорні точки і т.п.), при сухості шкірних покривів.
Методика атравматичного чистки
До найбільш щадним методам догляду за шкірою обличчя відноситься чистка за допомогою розведених кислот, або поверхневий хімічний пілінг. Спектр використовуваних реагентів досить широкий: фруктові АНА-кислоти (альфа-гідроксикислоти) - гліколева, яблучна, лимонна, винна і т.п., саліцилова кислота.
Як діє хімічний пілінг, чому його вважають найменш травматичним? Проникаючи в глибокі шари епідермісу, хімічні агенти руйнують міжклітинні з'єднання, сприяючи подальшій ексфоліаціі (злущування) ороговілих елементів поверхневого шару шкіри.
{ad1}Одночасно стимулюються процеси проліферації клітин базального шару шкіри, що викликає омолодження клітинного складу і зволоження шкірних покривів. Зволоження відбувається за рахунок того, що нові, молоді клітини епідермісу містять в більшій кількості натуральний зволожуючий фактор, який і підтримує належний рівень гідратації епідермісу.
В результаті дії хімічних агентів, що використовуються в процесі атравматичного пілінгу, відбувається зміна структури шкірного сала, вдається очистити протоки сальних залоз, видалити найбільш поверхнево розташовані комедони і міліуми. Шкіра виглядає зволоженою і молодшою відразу після процедури, хоча, про розгладженні зморшок і видаленні старих пігментних плям в разі атравматичного чистки говорити не доводиться.
При вугрової хвороби малої і середньої ступеня вираженості також допомагає атравматично чистка обличчя. Відгуки клієнтів косметологічних салонів дозволяють говорити про те, що ця безболісна і безпечна процедура після кількох сеансів дозволяє повністю позбутися від даної проблеми.
Як альтернативу чищенні фруктовими кислотами можна запропонувати ультразвукову чистку особи, адже сама методика проведення процедури повністю виключає можливість пошкодження шкірних покривів. Ультразвук лише сприяє ексфоліації поверхневих шарів епідермісу, руйнує пробки в протоках сальних залоз і запускає процеси репарації поверхневих шарів шкіри.
Протипоказань для атравматичного чистки особи практично не існує. Її можна проводити в будь-якому віці, при будь-яких супутніх патологіях. Якщо багато видів чистки не можна рекомендувати, наприклад, при наявності на шкірі судинних зірочок, то у випадку з атравматичного чищенням особи купероз не є протипоказанням. Звичайно, якщо на шкірі є ознаки гострого запального процесу (герпес), процедуру краще на деякий час перенести. Також атравматично чистка небажана, якщо на окремі хімічні компоненти, які використовуються в процесі чистки, клієнт відповідає алергічною реакцією.
У всіх інших випадках - процедура показана, хоча консультація з лікарем-косметологом повинна передувати будь-якого впливу на наш організм, навіть самому безпечного і поверхневому.