Як уникнути розлучення з дружиною - поради психолога
Поширений стереотип про те, що при розлученні страждають лише жінки помилковий. Найчастіше чоловіка мучаться від того, що не знають, як уникнути розлучення з дружиною.
Інститут сім'ї в сучасному суспільстві зазнає серйозні зміни. Пов'язані вони з тим, що сімейні цінності руйнуються, і молоді люди не вважають за потрібне зберігати шлюб при виникненні навіть незначних труднощів.
Причини розбіжностей
Подружжя приходять до рішення про розлучення з кількох причин. Як правило, вони суб'єктивні та індивідуальні для кожної сімейної пари.
Але в матеріалах шлюборозлучних процесів зазначаються наступні причини:
- постійні конфлікти і скандали між подружжям;
- небажання вести спільне господарство;
- роздільне проживання з необґрунтованим мотивів;
- зрада;
- наявність залежності – алкогольної або наркотичної;
- протиправні і протизаконні дії.
Зазначені причини можуть приховувати під собою більш серйозні розбіжності між подружжям.
Як уникнути розлучення з дружиною
Геть від нудьги
Багато шлюби розбиваються про сімейний побут. Нудьга роз'їдає відносини між чоловіком і жінкою. Кожен день стає схожим на попередній. Відносини більше не приносять необхідних емоцій і почуттів.
Перед подружжям постає необхідність змін. Позбутися від буденності і звільнитися від кайданів – ось першочергове завдання у справі збереження сім'ї.
При виникненні загрози руйнування шлюбу діяти треба негайно! Кожен день повинен вносити різноманітність у сімейне життя:
- компліменти дружині;
- виходи в кіно і театри;
- сюрпризи і квіти.
Такі приємні моменти допоможуть внести у відносини нові відчуття і викликають бажання відновити відносини.
Батіг і пряник
Динаміка у відносинах з'явитися знову, якщо використовувати метод «батога і пряника». Звичайно, застосовувати його потрібно в міру, враховуючи індивідуальні особливості людини.
Часом з'ясувати стосунки за допомогою незначної сварки або легкої перепалки, значить зуміти попередити більш серйозний конфлікт і виявити приховані проблеми.
До того ж подібні «перепалки» можуть урізноманітнити і сексуальне життя, що має першорядне значення в питанні примирення.
Не змішувати будинок і роботу
Робота і проблеми, пов'язані з нею, повинні залишатися за межами дому. Не варто відігравати на членах сім'ї негативні емоції і почуття, отримані в робочий час. Друга половинка заслуговує уваги і тепла, а не зігнання необґрунтованою злості та агресії на свою персону.
Депресія в декреті: що робити чоловікові? Відповіді тут.
Подружнє ложе — свято
Досягнення гармонії в сімейному житті багато в чому залежить від задоволення подружжя в сексуальній сфері. Шлюбне ложе має бути тією територією, де чоловік і дружина відпочивають і насолоджуються один одним. Спальня – не місце для з'ясування стосунків і скандалів.
Постійний і різноманітний секс в поєднанні з можливістю в довірчій бесіді розповісти своєму супутнику про найпотаємніші бажання стане кращим способом підтримувати любов і мир у родині.
Повагу до батьків чоловіка
Думка психологів зводиться до висновку про те, що на підсвідомому рівні чоловік вибирає в супутниці жінку, схожу на його власну матір. З цієї причини молодим особам варто уважно спостерігати за свекрухами, особливо за їх позитивними якостями.
Можливість перейняти позитивний досвід матері чоловіка буде великим бонусом у відносинах.
Важливим моментом є розмови про батьків. Велику помилку роблять ті, хто намагаються очорнити батьків подружжя, погано про них відгукуються. Звичайно, іноді складно прийняти недоліки чужих людей, але робити це необхідно, адже для другої половини ці люди люблять дороги.
Поділ праці
Часів домострою вже давно закінчилися. У сучасному світі розподіл обов'язків по будинку стає не просто побажанням подружжя, але й необхідністю. Жінка працює, доглядає за членами сім'ї, виконають масу обов'язків по дому, тому часто у неї просто не залишається часу на чоловіка.
Не існує чітких критеріїв поділу праці, тому обговорити можливі варіанти і прийти до деякого компромісу можна, ґрунтуючись на поглядах і правила кожної окремо взятої сім'ї.
Такий прийом допоможе позбутися від сварок на побутовому грунті і полегшить щоденні сімейні турботи.
Скільки коштує подати на розлучення? Читай далі.
Як вивести дівчину з депресії, якщо її недавно кинув хлопець? Дізнайся зі статті.
Поради психолога
Люди, що вступають у шлюб, не думають про те, що через якийсь час у них з'явиться бажання розійтися. Оповідання в суді про те, що «не зійшлися характерами» і «у нас різні погляди на життя» являють собою загальні фрази, за якими ховається елементарна лінь і небажання працювати над відносинами.
Коли питання про розлучення стає актуальним постає необхідність зваженого і розумного підходу:
- Скласти список негативних сторін розлучення. В першу чергу це буде почуття самотності і необхідність поділу спільно нажитого майна. Таким чином, знижується достаток і з'являється душевна порожнеча.
- Скласти список позитивних сторін збереження шлюбу. Не секрет, що люди, що знаходяться в постійних відносинах, відрізняються більш міцним здоров'ям і благополуччям. Навіть якщо відносини зайшли в глухий кут і викликають лише негатив, варто докласти зусиль для їх відновлення. Результат може мати значно більше плюсів.
- Контроль гніву і злості. Негативні емоції і почуття можуть стати супутниками шлюборозлучного процесу, особливо після зради чоловіка. Але перш ніж відреагувати самим руйнівним способом, необхідно зупинитися і подумати, зважити всі «за» і «проти», обдумати, які фактори підштовхнули людину до зрадництва. Не всі здатні пробачити зраду, але цивілізоване вирішення ситуації буде тільки на користь.
- Важливий спокійний діалог з партнером. Різкі коментарі, підвищений тон обговорення, супроводжуються активною жестикуляцією і навіть сльозами, не приведуть ні до чого хорошого. Кращим варіантом з'ясування відносин є довірча розмова: подивитися партнеру в очі і чесно розповісти про турбують питаннях. Можливо, то і друга половина захоче розкритися. Сімейне життя вимагає великої кількості компромісів і взаємних поступок, але якщо чоловік або дружина не може говорити про свою проблему вголос, то ситуація розлучення неминуча, адже прочитати думки іншої людини неможливо.
- Чоловік і дружина – це команда. Не існує жіночих і чоловічих обов'язків. Представники сильної половини людства цілком можуть приготувати обід і провести прибирання в домі (або хоча б надати посильну допомогу). А дружина може допомогти чоловікові при обрізанні дерев та поливу присадибної ділянки. Спільні справи і турботи зближують.
- Будь-якій людині приємно отримати позитивний відгук про своїх діях. Важливо цінувати будь-які зміни у своїй другій половинці ,будь то деталі зовнішнього вигляду або інтелектуальних здібностей. повинен отримувати позитивні характеристики. Зверніть увагу на деталі зовнішнього вигляду — нова одяг, нова зачіска, зміцнілі після роботи в саду м'язи. Цінуйте зміни своєї другої половинки, ніхто не любить бути неоціненим і непоміченим.
- Кожен з подружжя має право на вільний простір. І чоловік, і дружина повинні вміти звільняти певний період часу для улюблених занять. Наявність хобі робить життя захоплюючим і різноманітної. Жінки люблять займатися рукоділлям, для чоловіків переважні виїзди на полювання, рибалку. Але присвячувати час улюбленій справі необхідно порізно. Так подружжя отримують можливість відпочити і відволіктися від повсякденних турбот.
- Влаштувати романтичну вечерю або побачення. Красива музика і спільне прийняття ванни принесуть масу задоволення і пробудять найтепліші почуття.
- Проводити час з дітьми. Діти мають дивовижну здатність заряджати енергією і позитивом! І чоловікові, і дружині буде корисно брати активну участь в житті своїх дітей, разом робити уроки, дивитися фільми, читати книги. Вміння радіти простим речам наповнить життя особливим змістом.
Часто розлучення здається єдиним і найбільш простим рішенням, але сім'я і шлюб варті того, щоб за них боротися!