Очищення кишечника травами - ще один спосіб стати здоровим
Очищення кишечника травами - це найдавніший і самий щадний спосіб. Такі способи, як клізма і проносне, можуть пошкодити стінки кишечника і навіть викликати біль в задньому отворі. Взагалі очищення кишечника відомо давно. Для загального здоров'я організму, для профілактики хвороб, для виведення з організму отрут і навіть для збивання спека у хворих - для всього цього століттями використовували очищення кишечника. Саме тому очищення кишечника травами і зараз є найпопулярнішим засобом. Адже це м'яке проносне, що нормалізує роботу кишечника і позитивно впливає на його мікрофлору.
Так що ми розглянемо самі різні рецепти для очищення кишечника травами. Зазвичай для цього застосовуються такі трави: ромашка, полин, календула, подорожник, польовий хвощ, крушина, деревій, кропива, насіння льону, кульбаба, трилисник. Ці трави видаляють з кишечника шкідливі бактерії і залишки їжі, поклади цвілі і слизу, які отруюють наш організм. З них роблять відвари, які п'ють або ж приймають всередину, як клізму.
Також дуже добре впливають на нормалізацію роботи шлунково-кишкового тракту овочі. Наприклад, капуста, буряк, огірки, салат і навіть висівки налагоджують мікрофлору в товстій кишці.
При запорах слід дотримуватися певної дієти. Потрібно виключити борошняні вироби, чай, кава, навіть какао, також ковбаси і інші копчені продукти. Потрібно обмежити себе в споживанні молока і інших молочних продуктів, яєць, солі і цукру, м'яса. Але потрібно їсти овочі та фрукти, пити компоти, можна дозволити собі хліб з висівками.
{ad1}Якщо ви хочете очистити кишечник повністю, то час від часу додавайте в свій раціон спеціальний салат - «салат-мітлу». Він складається з капусти, моркви та буряка в співвідношенні 3: 1: 1. Все треба дрібно нашаткувати або натерти на тертці. Салат можна солити. Потрібно акуратно перемять його руками, щоб овочі пустили сік. Заправляти салат треба рослинним маслом.
Але є нюанси у використанні цього салату:
- При анацидном гастриті береться квашена капуста і маринована буряк;
- При зниженій кислотності шлункового соку просто квашена капуста замість свіжої;
- При гіперацидному гастриті береться відварена буряк в кількості, що дорівнює кількості моркви та капусти разом узятих. Можна додати подрібнений чорнослив.
Вранці треба пити відстояну або профільтровану сиру воду. Стакан води натще, не поспішаючи, щоб промити шлунок і спонукати його до роботи. Таке слід робити щодня протягом усього життя.
При постійних, хронічних запорах треба настояти на склянці окропу одну чайну ложку лляного насіння. Також в якості досить сильного проносний засіб можна використовувати салат з молодого листя липи, головок конюшини, медунки, просвирника.
Для очищення кишечника травами використовують також плоди шипшини. Його треба розмолоти, а потім пропарити на водяній бані. Його волокна можна приймати на ніч по половині чайної ложки не менше ніж через 2 години після вечері. У кишечнику ці волокна розбухають і виштовхують вперед себе все накопичене там.
Поліпоз товстої кишки лікують чистотілом. Свіже листя і стебла чистотілу розтирають у ступці і заливають гарячою водою, якої повинно бути в 10 разів більше чистотілу. Після охолодження з цього роблять мікроклізму, яку треба потримати в собі 1-2 години (1ч.л. Чистотілу, півсклянки води). Зробити 10 процедур щодня.
Також необхідно очищати тонкий кишечник. Бурчання в животі, пронос і болі можуть свідчити про проблеми з цим відділенням шлунково-кишкового тракту. Для очищення є такі настої трав:
- Календула - по одній столовій ложці на склянку окропу, півсклянки настою під час їжі;
- Ромашка - дві столові ложки настою після їжі;
- Подорожник - стакан настою протягом години;
- Шишки вільхи - 4 чайні ложки на склянку окропу, півсклянки тричі на день.
Перші три настою готуються за одним принципом.