Молочна дієта - впевнений крок на зустріч струнку фігуру
Прагнення повернути струнку фігуру гідно самих приємних слів, але в гонитві за тонкою талією теж потрібно знати міру - не можна доводити свій організм до виснаження, необхідно забезпечувати його всіма необхідними поживними речовинами, вітамінами і мінеральними компонентами. Ось чому при виборі дієти важливо враховувати набір продуктів, які складають основу щоденного раціону, і саме з цієї причини таке широке поширення набула молочна дієта.
Молоко здавна є базовим продуктом нашого раціону. Воно здатне забезпечити нас необхідною кількістю амінокислот, в тому числі і незамінних, без яких неможливі будівельні процеси в тканинах нашого організму. Молоко багате кальцієм, який активно використовується кістковою тканиною і входить до складу багатьох ферментів. Також молочні та кисломолочні продукти містять особливі бактерії (лактобактерії), які в обов'язковому порядку мають бути присутніми в нашому організмі, бо вони забезпечують нормальну роботу травного тракту і перешкоджають розвитку патогенної мікрофлори кишечника.
Показання та протипоказання до молочної дієті
Важливо розуміти, що молочна дієта проти живота показана не всім. По-перше, будь-яка дієта протипоказана людям, які займаються важкою фізичною або інтенсивним розумовою працею, який за своїм виснажує дії на організм прирівнюється до фізичного. По-друге, дієти протипоказані вагітним і годуючим матерям, бо вони повинні отримувати повний набір поживних речовин і вітамінів. Нарешті, деякі люди наділені генетичної ферментної недостатністю, яка перешкоджає нормальному засвоєнню молока. Подібна ферментопатия також унеможливлює використання молочної дієти.
Всім іншим даємо зелене світло і сміливо рекомендуємо подібну дієту. Її слід дотримуватися протягом 7-8 днів, більш тривале обмеження харчового раціону загрожує ускладненнями і виснаженням окремих ланок обмінних процесів. Тижнева молочна дієта для схуднення в деяких випадках дозволяє скинути до п'яти кілограм, а настільки відчутний ефект на короткому відрізку часу є цілком достатнім результатом.
Переходимо безпосередньо до дієти
Основу вашого раціону повинні складати молочні продукти: молоко, сир, сир, ряжанка, кефір. Зверніть увагу на жирність продуктів - в супермаркетах ви точно зможете знайти знежирений кефір і знежирене молоко, це ж справедливо і по відношенню до сиру. Що ж до сиру, до сьогодні не складно знайти продукт зі зниженим вмістом жиру (20%), і саме на ньому варто зупинити свій вибір. Нехтуючи цими рекомендаціями, ви ризикуєте не тільки не досягти бажаного ефекту, але ще і отримати протилежний результат - збільшення ваги.
{ad1}Ранок починайте зі склянки мінеральної води. Через 15-20 хвилин можете переходити до прийому їжі. Сніданок повинен складатися з склянки йогурту, кефіру або молока. Допускається включити в раціон невелику кількість меду (одну-дві чайні ложки), що ж до кави і чаю, то не варто позбавляти себе цих задоволень, єдино, не потрібно додавати в напої цукор, краще зробити несолодкий каву або чай з молоком. Вершки виключаємо зважаючи на їх високу жирності.
Другий прийом їжі повинен відбутися через три-чотири години. На ланч у вас буде каша (гречана або вівсяна), приготована на воді або знежиреному молоці, і 100-150 грамів сиру, теж знежиреного. Не буде зайвим випити перед їжею стакан мінеральної води.
Обід повинен бути поживним, тому вводимо в раціон одне відварене яйце, і додаємо фрукти. Нерідко доводиться зустрічати термін молочно-рослинна діета¸ бо все практично всі пропоновані варіанти передбачають широке використання фруктів. Однак, не всі фрукти при дієті корисні. Кислі овочі та фрукти слід виключити, замість них їжте печені яблука, груші, абрикоси. З фруктів робіть салати, але заправляйте їх не сметаною або майонезом, а нежирним йогуртом або ряжанкою. В обід можете включити кілька сиру і 100 грам сиру, які ви, до речі, з успіхом можете додати в салат з фруктів.
Багато авторів дієт пропонують додавати в меню банани, в цьому випадку у нас вийде бананово-молочна дієта. Однак, банани дуже калорійні - так, вони зможуть забезпечити ваш організм необхідною енергією, але при надмірному споживанні зведуть нанівець всі ваші зусилля. Тому краще обмежте себе одним бананом в день, і з'їдайте його на сніданок або в обід. В цьому випадку дієта молочно-бананова дійсно буде ефективна.
Переходимо до вечері. Не варто навантажувати свій шлунок перед сном, тому вечерю у вас повинен бути порівняно легким - стакан нежирного йогурту і одне яблуко або груша. Якщо при цьому ви відчуваєте, що не можете нормально заснути, випийте перед сном кухоль молока з ложкою меду, і це допоможе вам переміститися в царство Морфея.
Всі дієти досить важко переносяться організмом: суб'єктивно нам складно переживати відсутність на столі звичних продуктів, а об'єктивно клітини і тканини організму постійно перебувають в стані голодування, але ж саме цю мету ми і ставимо перед собою, не виняток і молочна дієта. Відгуки стражденних говорять про те, що краще дотримуватися дієти тоді, коли ви у відпустці, або коли почалися довгі вихідні, і ви можете собі дозволити кілька днів провести в ліжку. І не починайте дієту після хвороби, навіть якщо це була всього лише банальна застуда - організм ослаблений, і зайвий стрес йому точно ні до чого.