Масаж стоп - основи, техніки, секрети, різновиди
Масаж стоп - процедура, не тільки розслаблююча, але і дарує насолоду і молодість. Як і багато терапевтичних практики, масаж стоп почали робити на Сході. Мудрі вчення говорять, що кожній точці на нашій стопі відповідає той чи інший орган. Така техніка масажу - рефлексотерапія - використовувалася в лікуванні різних захворювань не одне тисячоліття.
Техніка масажу стоп
Масаж ступень незначно відрізняється від масажу, наприклад, спини. Різниця полягає в тому, що в першому випадку вплив відбувається не тільки на самі м'язи, але також позитивний вплив виявляється на весь організм в цілому з однієї простої причини. У стопі знаходиться безліч точок, які відповідають за стан всього організму.
Наприклад, в зведенні ступні величезна концентрація точок, що співвідносять з хребтом - стимуляція цієї зони зніме болі в спині і принесе полегшення організму. Масаж пальців стоп благотворно впливає на очі, вуха, зуби і носові пазухи.
Як Ви бачите таких точок ціле безліч. Серед них точки, що відповідають внутрішнім органам, загальному самопочуттю і навіть настрою людини. Саме тому масаж стоп призводить до поліпшення загального самопочуття, зняття різних болів і дозволяє зберігати здоров'я.
Поверхня стоп - атлас внутрішніх органів. Поверхня стоп - проекція всіх внутрішніх органів і систем життєзабезпечення організму людини. Вона з'єднана з ними нервовими каналами, тому, коли чиниться тиск або інше фізичний вплив на ту чи іншу локальну область стопи, де розташована енергетична біоактивна точка, воно стимулює функцію певного органу. Ще медики стародавнього Китаю, Тибету та Індії знали, що, масажуючи склепіння стоп, вони впливають на хребет, масаж пальців впливає на здоров'я очей, носа вух, зубів і ясен. Тим, у кого є проблеми з сечостатевої системою і сексуальною функцією, слід масажувати п'яти, стимулювати роботу серця можна, надаючи вплив на область лівої стопи, розташовану під мізинцем, а кишечника - на зовнішній край стоп вище п'ят.
Показаннями для масажу стоп з впливом на біоактивні точки з залученням спеціаліста є простудні та респіраторні захворювання, проблеми з шлунково-кишкового тракту, порушення кровообігу, нервові розлади
Техніка і правила виконання масажу стоп
Процедура масажу повинна проходити в спокійній розслаблюючій обстановці, в теплому приміщенні з приємною музикою і м'яким, приглушеним світлом. Це сприяє більш швидкій релаксації і зняттю м'язової напруги.
Масаж виконується верхньою фалангою або ж подушечкою великого пальця руки, однак при цьому тиск виробляється всією кистю. Бажано, щоб вплив на рефлексогенні область було безперервним, а масажні рухи поступальними або колоподібними. Що стосується застосування будь-яких механічних пристроїв (роликів, каталок і т.п.) для опрацювання ступень, то, слід зауважити, що в порівнянні з масажем за допомогою пальців вони надають досить поверхневу стимуляцію. Також при даному виді лікування не рекомендується використовувати масажні масла або крему, їх застосовують тільки по завершенню процедури для посилення кровообігу.
Сила, з якою здійснюється натискання, тривалість процедури, а також темп масажу обумовлюються метою проведення масажу і станом здоров'я пацієнта.
Дія точкового масажу стоп
Навіть коли ви повністю здорові, такий масаж допоможе:
- зняти стрес і втому
- активувати функції імунної системи
- мобілізувати резервні сили організму
- поліпшити кровообіг і повернути рухливість суглобів стоп і колін
- очистити і вирівняти енергетичні потоки у всьому тілі
- вивести з організму токсини і шлаки
Після кількох сеансів рефлексотерапії налагоджується нормальний сон, проходять болі в ногах і пропадають набряки, ви знаходите відчуття внутрішнього комфорту.
Як робити самомасаж стоп
Перевагою цього виду масажу є те, що ви зможете робити його собі самі. Навіть якщо ви не знаєте, які точки де розташовані, ви можете просто впливати на всю поверхню ступні, акуратно розминаючи її пальцями. У деяких місцях ви зможете відчути маленькі ущільнення, які при натисканні, можуть злегка похрускує - це мікроскопічні кристалічні відкладення - результат діяльності того чи іншого внутрішнього органу.
Для масажу стоп можна застосовувати ефірні масла або спеціальні креми, що містять їх
Масажуйте стопи за допомогою пальців рук, намацавши ущільнення і визначивши місце розташування біоактивної точки, натискайте на неї кісточками пальців, використовуйте долоню, розминаючи поверхню стопи. Обробляючи стопу обережними, але інтенсивними рухами, ви стимулюєте не тільки роботу внутрішніх органів, але і всієї лімфатичної і кровоносної системи, що допоможе якнайшвидшому розчиненню і видалення цих мікрокристалів.
Як зробити точковий масаж стоп самому собі?
Нещодавно мене навчили знаходити свій хребет ... на ребрі стопи. Виявляється, сюди проектуються всі напруги в спині. Можна виявити їх у вигляді болючих точок і масажем зняти напругу з самого хребта! У цій статті - подробиці про точковому масажі стоп.
При самостійному масажі стоп необхідно враховувати кілька правил:
- Рефлексогенний ділянку необхідно масажувати неквапливо, опрацьовуючи кожен міліметр стопи.
- У процесі сеансу можуть з'явитися досить неприємні, і навіть хворобливі відчуття при натисканні на конкретні точки або зони. Ці відчуття вказують на патологічні зміни або порушення роботи органу, який проектується на даній ділянці. В цьому випадку необхідно особливо ретельно впливати на больову область в тому ж ритмі, що дозволить усунути захворювання на початковому етапі.
- На одну і ту ж точку, рекомендується натискати по кілька разів з періодичністю в кілька секунд. Але якщо є яскраво виражений больовий синдром (зубний біль, мігрень, отит), то, навпаки, на найболючішу рефлексогенні зону ступні слід виконати глибоке, тривале натискання.
- Масаж не бажано проводити раніше, ніж через годину після їжі, в іншому випадку можуть виникнути проблеми з роботою кишечника.
- Після процедури слід тримати ступні в теплі, а через тридцять хвилин після сеансу треба випити від 300 до 500 мілілітрів теплої рідини.
- Поки проводиться лікування, треба носити тонкі шкарпетки з дихаючих, натуральних тканин і не варто надягати взуття на високих підборах.
При не настільки значні проблеми зі здоров'ям самостійний масаж стоп здійснюється від п'яти до десяти хвилин один або два рази на день. З метою профілактики корисно проводити такий масаж систематично, краще кожен день по двадцять хвилин. При хронічних недугах необхідно провести як мінімум двадцять сеансів. Також можна здійснювати курсову терапію один або два рази на рік з тривалість в місяць або півтора.
У тому випадку, якщо в результаті виконання масажу стоп, біль на рефлексогенні ділянці слабшає або зовсім проходить, то вважається, що масаж виконаний правильно і досягнута його мета. Іноді достатньо лише кількох процедур, щоб отримати бажаний ефект.
ЯК масаж стоп ЗНЯТИ НАПРУГУ В СПИНІ
Для початку знайдемо на стопі «хребет». Сядьте на підлогу зі схрещеними ногами. Візьміть в руки будь-яку стопу. Зверніть увагу на її внутрішнє ребро. Лінія між п'ятою і великим пальцем - і є проекція хребта. Візуально розділіть цю лінію на частини: крижі, поперек, грудний і шийний відділ. Тепер великим пальцем із зусиллям промніте цю лінію в напрямку від п'яти до носка. Якщо в хребті є проблеми, то ви без зусиль знайдете тут їх відображення. Вони відчуваються як хворобливі іноді жорсткі точки. Масажуючи їх, ви не впливаєте на хребет безпосередньо. Ви робите ще краще: ви розслабляєте ті ж самі нервові закінчення, які змушують вас зберігати напругу в спині. Загальний розслабляючий ефект спостерігається вже з першого разу.
ЯК СТОПА ПОВ'ЯЗАНА З ВНУТРІШНІМИ ОРГАНАМИ
Ніякої містики в цьому немає. Просто підошви і долоні людини - це основні органи дотику. Для цього сюди сходяться до 72 тисяч нервових закінчень (72 тисячі енергетичних каналів, наді). Долоні і стопи адекватно оцінюють обстановку (температура, вітер, вологість і багато іншого) і «додають» про це всім органам і системам тіла безпосередньо. Завдяки цьому процеси термо-, волого- регуляції (і інші) здійснюються без втручання нашої свідомості. Ми можемо цим користуватися: масажуємо тільки стопи - розслабляється все тіло. Опускаємо стопи в воду - розслабляється вся нервова система. Зігріваємо стопи, одягаємо теплі шкарпетки - і зігрівається все тіло. Масажуючи стопи, ви можете зняти біль, полегшити стан всіх органів і систем організму.
Рефлексогенні зони лівої стопи
- Права лобова пазуха
- гіпофіз
- ніс
- Голова, мозок - права сторона
- Стовбур мозку, мозочок
- Трійчастий нерв, скронева область праворуч
- Шия (воротниковая область) праворуч
- Праве око
- праве вухо
- навколощитовидна заліза
- Горло - ліва сторона
- Щитовидна залоза
- Трапецієподібний м'яз зліва
- Легкі і бронхи зліва
- ліве плече
- Ліве плече (верхня частина)
- серце
- Сонячне сплетіння
- шлунок
- Наднирник зліва
- нирка зліва
- сечовід зліва
- Сечовий міхур
- Підшлункова залоза
- Дванадцятипала кишка
- селезінка
- Тонка кишка
- Поперечний відділ ободової кишки
- Спадний відділ ободової кишки
- Пряма кишка
- Анальний отвір (задній прохід)
- Тазостегновий суглоб зліва
- Колінний суглоб
- ліве коліно
- Статеві залози - сім'яники і яєчники
- Нервова система
Рефлексогенні зони правої стопи
1. Ліві лобні пазухи
2. Гіпофіз
3. Ніс
4. Голова, мозок зліва
5. Кора мозку, мозочок
6. Трійчастого нерв, скронева область зліва
7. Шия (воротниковая область) зліва
8. Ліве око
9. Ліве вухо
10. околощітовідние заліза
11. Горло - права сторона
12. Щитовидна залоза
13. Трапециевидная м'яз справа
14. Легкі і бронхи справа
15. Праве плече
16. Праве плече (верхня частина)
18. Сонячне сплетіння
19. Жовчний міхур
20. Печінка
21. Шлунок
22. Наднирник справа
23. Нирка справа
24. Сечовід справа
25. Сечовий міхур
26. Підшлункова залоза
27. Дванадцятипала кишка
29. Тонка кишка
30. Поперечний відділ ободової кишки
31. Висхідний відділ ободової кишки
32. З'єднання ободової і сигмоподібної кишки
33. Апендикс
35. Тазостегновий суглоб справа
36. Колінний суглоб
37. Праве коліно
38. Статеві залози - сім'яники і яєчники
41. Нервова система
ЯК РОБИТИ САМОМАССАЖ СТОП
Підготовка. Вимийте руки і ноги теплою водою і висушіть рушником. Злегка підігрійте масажне масло.
{ad1}Положення тіла. Сядьте зі схрещеними ногами. Якщо відчуваєте напругу в спині, влаштуйте собі опору під спину і сідниці. Покладіть валик під коліно пацієнт ноги, візьміться за стопу.
Масаж. Спочатку змастіть обидві стопи стопи підігрітим маслом. Потім розминайте стопи по черзі. Спочатку - розітріть підошву від п'яти до пальців і назад. Покрутіть і потягніть кожен палець. Кілька разів можміте стопу з боків. Потім масажуйте рефлекторні зони. Зазвичай це роблять великим пальцем, сильно натискаючи, розтираючи зону круговими рухами. Після точкового масажу знову пропрасуйте всю стопу. Візьміть розслаблену ступню рукою і покрутіть її, розробляючи суглоби: голеностоп, пальці, п'яту. При цьому важливо, щоб нога не напружувалася, а всі рухи виконували тільки руки.
Масаж стопи ліктем. Це дуже зручно і вимагає набагато менше сил, ніж масаж пальцями руки. Потрібно сісти в позу лотоса або полулотоса і масажувати підошву стопи ліктем. Додаткову силу натискання можна створити, тиском долоні на долоню.
Частота і тривалість. Оптимально масажувати ноги хвилин по 5 кожну, але кожен день, або через день. Тоді ефект не змусить себе чекати.
Протипоказання: інфекційні захворювання з підвищенням температури тіла;
пухлини або небезпека метастазів; варикозне розширення вен; запалення суглобів стопи (масажувати тільки рефлексогенні зони, не чіпаючи суглоби). Не варто масажувати підшкірні ущільнення, грибкові ураження, бородавки і родимки.
У чому секрет масажу стоп?
масаж стоп, як одна з терапевтичних практик, багато років тому зародилася на Сході, імовірно в Китаї. Ще в давні часи люди масажували стопи, бажаючи позбутися від різних хвороб, а також, щоб прибрати підвищений тонус м'язів, зняти нервову напругу.
Секрет ефективності такого лікування лежить в найдавніших навчаннях східної медицини. Виходячи з її уявлень, між різними ділянками на поверхні людського тіла і його внутрішніми органами існує нерозривний зв'язок, яка називається рефлексогенної. А однією з найбільш рефлексогенних зон тіла людини вважаються стопи, які представляють собою мініатюрну проекцію всього організму.
На них знаходиться понад сімдесят тисяч нервових закінчень, рефлекторно пов'язаних з органами, системами та тканинами тіла. При стимуляції стоп в певних точках і ділянках, можна благотворно впливати на стан здоров'я і самопочуття людини. А регулярне вплив на них сприяє пробудженню резервних сил організму, завдяки чому вдається виконувати профілактику багатьох захворювань.
Масаж стоп також є ефективним засобом самодопомоги, і стає незамінний в ситуаціях, коли необхідно полегшити гострий біль. Великою перевагою даного методу є той факт, що кожна людина може освоїти найелементарніші прийоми рефлексотерапії і таким чином зміцнювати своє здоров'я.
Яку користь приносить масаж стоп людині?
Оскільки в ступнях людини розташовано безліч рецепторів, грамотно і правильно стимулюючи їх, можна впливати, як на окремо взяті органи, так і на весь організм в цілому. Масаж стоп сприяє не тільки ефективному лікуванню від хвороб, але і благотворно позначається на психоемоційному стані людини. Після виконання курсової терапії позитивні результати не змусять себе чекати:
- нормалізується робота серцево-судинної системи;
- поліпшується кровообіг;
- підвищується імунітет;
- зміцнюється нервова система;
- активізуються внутрішні сили організму і запускаються процеси регенерації;
- знімається больовий синдром;
- зміцнюються м'язи спини;
- стабілізується енергетичний баланс організму;
- поліпшується настрій;
- відбувається загальне оздоровлення і омолоджування організму;
- поліпшується функціонування все систем і внутрішніх органів;
- підвищується стійкість організму до стресів;
- знімається набряклість ніг;
- нормалізується сон.
РОБИМО МАССАЖЕР ДЛЯ СТОП
МАСАЖ СТОП З допомогою килимка
Масажувати ступні можна з використанням спеціального гумового масажного килимка з рифленням шипами, або килимка для душа, як на фото. Такі продаються в спорттоварах і медтехніки. Досить покласти його у ванній кімнаті і топтатися одночасно з ранкової чищенням зубів або голінням. Так здоров'я зміцнюється, і спеціально на процедуру масажу час не витрачається.
Якщо у вас є проблеми зі шлунком, підшлунковою залозою, печінкою - більше потопчіться на п'ятах. При хворобах легенів, серця - Топчій на носочках. Намагайтеся опрацювати всі ділянки підошовної частини ніг.
МАСАЖНІ ВАННОЧКИ з ароматичними маслами
Гарні для втомлених ніг вібраційні електричні ванночки, в яких робити масаж стоп можна як без води, так і з водою (15 хвилин).
У теплу воду для процедури бажано додати морську сіль, настої лікарських рослин, 7 крапель ароматичних натуральних олій (розмарин, лаванда, апельсин, ялівець, сосна, кедр). Це створить ефект релаксації, зніметься втома ніг і негативна інформація, накопичена за день, покращиться стан шкіри.
За законами ароматерапії олія підбирається для кожної людини індивідуально. Правильно вибрати відповідне саме вам масло допоможе підсвідомість - просто нюхайте олії і шукайте ті, які подобаються, від запаху яких не можете відірватися. Це і буде правильним вибором вашого організму для самолікування. Якщо запах якогось масла вас дратує - відмовтеся від його застосування, навіть якщо його дуже вам рекомендують!
Під час прогулянки на природі, або коли відпочиваємо на морі, ми часто беремо з собою симпатичні камінчики, які потім валяються без діла - викинути шкода як хороші спогади, так місце даремно займають. Ось тепер вони послужать хорошу службу.
- Беремо широку плоску ємність, в якій вільно помістяться обидві наші ноги, і яка не зламається від навантаження (я для цих цілей пристосувала старий металевий лоток для холодцю).
- Насипаємо в неї наші улюблені камені, щоб вони повністю покрили дно. Можна назбирати великий гравій, або щебінку.
- Ще краще придбати в аптечній мережі шунгіт або кремній, але ці камені бруднять ноги - топтатися по ним потрібно в шкарпетках.
- Через брак усього перерахованого вище, можна скористатися звичайними олівцями для малювання, насипаними в коробку. Наш масажер готовий, ставимо його під ліжко.
- Тепер щоранку після підйому з ліжка беремо в звичку топтатися на цьому массажере 3-5 хвилин - сонливість як рукою знімає, і приємний заряд бадьорості з'явиться.
ТОЧКОВИЙ МАСАЖ СТУПЕНЬ
Існує безліч інших пристосувань для точкового масажу ступень: аплікатори, спеціальні устілки у взуття, шльопанці і маса їм подібних. Мне нравиться користуватися голчастим масажером з натурального дерева. Коли дивлюся телевізор або сиджу в інтернеті, ката його підошвами. Самостійно можна зробити подібний пристрій, якщо у велику скляну або пластикову пляшку налити теплої води і катати її ногами - задоволення приголомшливе, і користь теж. Ноги швидко зігріваються, кров перестає застоюватися, зникає втома і набряки.
Точковим масажем легко допомогти організму перемогти біль і хвороби. Наприклад: якщо мучать головні болі, багато сидите за комп'ютером, гаджетами, болять очі - розминайте верхню частину великих пальців і неприємні відчуття швидко підуть.
Точковий масаж стоп: насолода і задоволення
Ще в давнину китайці помітили, що впливаючи на певні ділянки стопи можна вплинути на весь організм. Вони розробили спеціальні карти, де відображена зв'язок між певними органами і окремими точками.
рефлексотерапія
Рефлексотерапія є методи впливу на точки акупунктури. Виникнувши дуже давно, цей метод лікування і сьогодні є актуальним. Точковий масаж стоп є одним з методів рефлексотерапії.
Розтирання ступень людини сприяє поліпшенню роботи всіх систем організму. Наприклад, проходить набряк ніг, поліпшується загальне самопочуття і сон. З'являється якась легкість у всьому організмі, підвищується імунітет, покращується робота кісткового апарату.
За допомогою рефлексотерапії можна побороти болю в спині, суглобах, нервові розлади, порушення травлення, головний біль, хронічні захворювання, інше. При цьому потрібно врахувати, що права стопа визначає стан правого боку тіла, а відповідно ліва - лівої.
При порушенні в організмі роботи будь-якого органу, точки акупунктури на підошві мають яскраво виражену чутливістю. Під час дотику до них можна відчути біль. Масаж таких зон допоможе відкрити канал повідомлення, налагодивши двосторонній зв'язок, що дозволяє регулювати різні функції організму.
Позитивна енергія, рухаючись вільно по каналах і меридіанах тіла, запускає процес відновлення. Іншими словами, організм може вилікуватися сам. Розглянемо схему на малюнку. Наприклад, надавав легенько на очні ділянки, знімемо напругу і втому з очей. Вплив на ділянки, які відповідають за роботу кишечника і шлунка, поліпшать травлення.
Лікар-рефлексотерапевт більш кваліфіковано проведе діагностику по точках, він зніме перевтома, поліпшить кровообіг, підвищить життєвий тонус. Як правило, необхідно провести курс від шести до дванадцяти процедур. Сеанс триває близько півгодини. Відразу після процедури ви відчуєте прилив сил і бадьорості, настрій покращиться.
Точки акупунктури. Ще раз про головне
- Крапку на два сантиметри вниз на підошві під великим пальцем масажують при хворобі печінки.
- Точка на сантиметр нижче попередньої, масажується з метою профілактики простудних захворювань, а також при хворобах дихальних шляхів.
- Крапку на сантиметр нижче від мізинця, розташовану на підошві, треба масажувати при хвороби жовчного міхура.
- Точка на два сантиметри вище п'яти, що знаходиться посередині відповідає за шлунок.
- Точка, розташована у западині на підошві між другим і третім пальчиками масажується при занепаді сил, перевтомі, ниркової недостатності.
- Точка з внутрішньої сторони ступні в найбільш глибокому місці западини відповідає за болю в шлунку, підшлункової, менструальні болі.
- Точка між першим і другим пальцями ніг на верхній поверхні ступні на три сантиметри вище підстави пальців масажується при безсонні, запамороченні, збудливості, дратівливості, а також порушеннях менструального циклу.
- Точку, розташовану всередині між краєм вершиною зовнішньої щиколотки і ахіллесова сухожилля, масажують при головних болях і циститі.
- Рефлекторні клітини знаходяться біля зводу стопи. Їх співвідносять з хребтом. Різкий натиск на них здатний зменшити болі в спині.
- На нижній поверхні пальців ніг знаходяться місця, які відповідають за стан вух, а також очей, зубів, носових пазух. Можна позбутися від проблем, правильно масажуючи кожен пальчик ноги.
Стопа людини є своєрідною картою організму. Кожен орган має свою рефлексогенні зону з відповідними активними точками. Точковий масаж стоп здатний вилікувати організм в цілому.
ЯК ЗРОБИТИ ЇЙ МАСАЖ НІГ. Рекомендації для чоловіків
Грамотно зроблений масаж - найкоротший шлях до серця і іншим органам жінки. Перед тобою посібник, як розслабити її втомлені від цілого дня на каблуках ноги.
- Поклади собі на коліно маленьку подушку, на подушку - її ногу. Обережно візьміть однією рукою її ступню за п'яту, інший плавно обертай ступню - три обертання в одну сторону і три в іншу. Це розігріє ногу, посиливши приплив крові до неї.
- Прибери подушку і злегка змочи великі пальці рук масажним маслом. Поклади їх на центр ступні, як на малюнку, і плавно роби обертальні рухи. Правим пальцем - за годинниковою стрілкою, лівим - проти годинникової. 30 секунд буде достатньо.
- Стисни її великий палець між великим і вказівним і помассируй. Через 10 секунд переходь до наступного пальця, поки не дійдеш до мізинця. Тепер масажуй круговими рухами великого пальця підстави пальців - від мізинця назад до великого.
- Масажуй її ступню круговими рухами (правий великий палець - за годинниковою стрілкою, лівий - проти), плавно спускаючись до п'яти і одночасно посилюючи натиск. Під кінець акуратно помасажуйте улоговинку під кісточкою на її щиколотці - і берися за другу ногу.
Спробуй в якості масажного кокосове масло - воно відмінно пахне і зволожує шкіру.
МАСАЖ НІГ: ІНОДІ ЦЕ КРАЩЕ, ЩО ЖІНКА МОЖЕ ЗРОБИТИ ДЛЯ ЧОЛОВІКА. Рекомендації для жінок
Ви втрачаєте масу енергії, піклуючись про свого чоловіка: готуєте обіди з трьох страв, відповідально видаляєте кожну порошинку, загладжуєте стрілки на брюках. Щоб знесиленими ввечері впасти на ліжко - зовсім не для того, щоб зробити приємне своєму чоловікові, а щоб тільки виспатися. Президент Міжнародного інституту розвитку масажу Божена Малицька пропонує варіант, як можна подбати про чоловіка набагато конструктивніше і менш енергозатратне.
«У групі з вивчення масажу стоп була дівчина, чий чоловік постійно затримувався на роботі, і відносини в родині були натягнуті, - ділиться досвідом Божена Малицька. - Коли дівчина почала вивчати масаж стоп і робити його своєму чоловікові, він став вдаватися додому якомога раніше. Він уже за годину дзвонив і повідомляв, що їде. Йому стало цікаво зі своєю дружиною. Масаж ніг, можна сказати, зблизив пару ».
Особливість масажу стоп
Масаж стоп є в кожній культурі. Відмінності лише в техніці виконання. Завдання будь-якого масажу стоп - вплив на біологічно активні точки і його активізація за допомогою пальців рук або інструментів. Кожна точка несе в собі проекцію органу, тому, натискаючи на певну точку, ми активізуємо роботу відповідного органу. У різних видах масажу розташування біологічно активних точок може відрізнятися, при цьому будь-яка система дає результат.
Впливаючи на певні біологічно активні точки, можна оздоровити певні органи, а також впливати на нервову систему, розслабляючи або активізуючи її. Робота з однієї стопою відразу ж відбивається на інший, оскільки рефлекторні дії працюють симетрично.
Масаж стоп в традиціях культур
Масаж стоп прийшов до нас переважно зі східних культур. У деяких країнах масаж ніг присутній як окрема послуга. Наприклад, в Таїланді це дуже поширене. Якщо у вас втомилися ноги або ви просто хочете зробити масаж, ви можете зайти в салон (є і окремі намети або навіть крісла) і отримати таку послугу. У японській культурі різними видами масажу володіли як гейші, так і багато дружин. У цій культурі прийнято жінці поклонятися своєму чоловікові, і це не принизливо для неї. Жінка знімає напругу своєму чоловікові, масажуючи йому стопи. У грузинській культурі було прийнято мити ноги своєму чоловікові після трудового дня.
У Росії подібних традицій поки немає. У наших салонах можна зустріти найчастіше фут-масаж або тай-фут-масаж.
Для домашнього користування
Підготуйте до приходу чоловіка таз з гарячою водою і два махрових рушники. У воду можна додати ефірні масла або морську сіль. Коли ваш чоловік прийде, запропонуйте йому сісти в крісло і опустити ноги в таз з водою на 5-7 хвилин, щоб ноги розслабилися. Після цього візьміть по черзі одну і другу ноги, вимийте їх і закрутити в рушники. Після того як ноги адаптуються, сядьте біля чоловіка так, щоб було зручно і комфортно, і звільніть одну ногу з рушника. Проминають всю стопу так, як підказує інтуїція. Почніть з розминки пальців, далі переходите на м'які тканини, до стопи і п'яти. Розім'явши одну ногу, загорніть її в рушник і перейдіть до іншої.
Можна також робити масаж усього тіла, голови. Наприклад, відправте вашому коханому СМС: «Сьогодні вас запрошують в такий-то салон на масаж». Вкажіть домашню адресу і приготуйте все для масажу. Перед масажем можна запропонувати чоловікові ванну з ароматом і піною. Після такої процедури ваш чоловік обов'язково розслабиться, і, якщо після робочого дня у нього була якась агресія або роздратування, це вже не буде переноситися в сім'ю. Цікаво, але чоловіка самі можуть не підозрювати, що їм потрібна саме така турбота, а не наведення ладу і стояння біля плити до знемоги. З такою жінкою чоловікові цікаво, він уже з нетерпінням йде додому. А вечеря можна приготувати разом.