Корисні властивості грейпфрута
Як відомо грейпфрут - досить великий представник сімейства цитрусових, щодо якого ведеться чимало суперечок серед його противників і прихильників.
Перш ніж перейти до питання - чи корисний грейпфрут і чому саме, варто відзначити, що ці фрукти можуть бути декількох сортів, тому їх плоди можуть бути жовті, рожеві або ж майже білі. Відтінок даних фруктів впливає на їх смак - чим більш рожевою буде його шкірка, тим солодшим він буде. Отже, ті, хто вважає за краще кислуватий смак можуть віддавати перевагу плодам блідо-жовтого відтінку, а любителям більш солодких фруктів варто купувати грейпфрути рожевого відтінку. Щоб придбати грейпфрути з соковитою м'якоттю варто вибирати ті плоди, які важать більше, ніж інші.
Чим корисний грейпфрут - склад
Користь грейпфрута обумовлена змістом в ньому важливих для нормального функціонування нашого організму корисних речовин і вітамінів. Його плоди на 90% складаються з води, на 4-7% з цукрів, і приблизно на 2% з органічних кислот і пектинових речовин. Крім того, вони багаті клітковиною, антиоксидантами, ефірними маслами, каротином, вітамінами A, C, P, D, B2, а також магній, калій і кальцій.
Користь грейпфрута для здоров'я
Перш за все, грейпфрут покращує процеси травлення і обміну речовин. Крім того, його вживання позитивно впливає на зниження артеріального тиску, зниження рівня холестерину в крові, а також нормалізує функціонування печінки, сприяє розчиненню солей і виведенню з організму шлаків, допомагає при мігрені, безсонні і лікуванні атеросклерозу. Корисний цей плід і при кровоточивості ясен і пародонтозі, при простудних захворюваннях, а також як профілактичний засіб для зміцнення імунітету.
Завдяки вмісту калію і магнію користь від грейпфрута буде виражатися і в поліпшенні роботи серця і кровоносної системи, а що міститься в ньому кальцій, в комплексі з іншими речовинами, покращує стан нігтів і волосся.
За спостереженням лікарів-дієтологів ті, хто щодня вживає грейпфрути, мають більш низьку концентрацію глюкози в крові, що значно знижує ризик виникнення цукрового діабету, а також знижує в крові рівень інсуліну.
Міститися в грейпфрутах і антиоксиданти, які сприяють збереженню молодості і довголіття. До корисних властивостей антиоксидантів відноситься і виведення зайвого холестерину з судин, тому тим людям, для яких підвищений ризик закупорки судин, грейпфрути варто вживати регулярно.
{ad1}шкода грейпфрута
Незважаючи на всі корисні властивості, якими він наділений, грейпфрут можна вважати панацеєю від усіх неприємностей, так як при вживанні цього фрукта в раціон тими, хто має деякі хронічні захворювання, а також тими, хто вживає деякі лікарські препарати, він може надавати на організм і негативний вплив. Те ж саме стосується і тих, хто вживає грейпфрути в зайвій кількості. Саме тому вживання грейпфрутів, користь і шкода яких настільки близькі один від одного, потребує раціональному підході.
Грейпфрутами не варто зловживати тим, хто страждає від різних захворювань шлунка, наприклад, гастриту або виразки. Чи не рекомендовано вживати їх і при захворюваннях печінки, так як речовини, які в них містяться можуть загальмовує її роботу. Не варто вживати ці фрукти і тим людям, у кого підвищена кислотність.
Соком грейпфрута можна запивати ліки, так як він може вступити з ними в реакцію і посилити їх вплив, що може стати причиною передозування. У той час як при прийомі гормональних протизаплідних таблеток грейпфрут знижує їх ефективність.
Користь грейпфрута в схудненні
Багатьох цікавить те, чим корисний грейпфрут при схудненні, і дійсно є він ефективним способом позбавлення від зайвих кілограмів. Перш за все, грейпфрут неймовірно корисний тим, хто прагне стати більш стрункими, так як він є низькокалорійним, дієтичним продуктом, при цьому є в ньому і безліч вітамінів і поживних речовин, які сприяють прискоренню процесу травлення і стимуляції обміну речовин.
Поліпшенню травлення сприяє нарингин - речовина, яка містить м'якоть грейпфрута. Грейпфрутовий дієти, які грунтуються на використанні цих фруктів і соків з них, не тільки допомагають позбавитися від зайвих кілограмів, але і допомагають організму збагатитися необхідними вітамінами, особливо в зимовий період.
Вживання грейпфрутів з метою схуднення буде ефективним лише в тому випадку, якщо вживати цей фрукт без цукру. Для того щоб досягти бажаних результатів потрібно кожен день за 15 або 20 хвилин до або після їди з'їдати по половинці фрукта, або випивати півсклянки свіжовичавленого соку.
Однак не варто випускати з уваги, що грейпфрут, корисні властивості якого покращують травлення і сприяють поліпшенню жирового обміну, допомагатиме у втраті ваги лише в комплексному підході, який повинен складатися з зменшення споживання калорій і регулярних фізичних навантажень.
Чим корисний грейпфрут в косметології
Широко використовується грейпфрут і в косметології. Так, наприклад, ефірне масло, яке проводиться з шкірки грейпфрутів, сприяє розслабленню і зняттю втоми, тому його часто використовують для аромаламп, а також додають в воду при прийнятті ванн. Володіє масло грейпфрута також сечогінними і антисептичними властивостями. Якщо додати трохи масла грейпфрута в крем, то він буде більш ефективно боротися з целюлітом і набряками. Корисно використання самого грейпфрутового масла або спільно з лосьйоном і при догляді за проблемною шкірою.
Грейпфрутовий маски і сік з грейпфрута мають відбілюючий ефект, тому дбайливо відбілюють пігментні плями і веснянки, а також очищають шкіру від ороговілих клітин, і пом'якшують її. Також сприяють вони зменшенню пір шкіри обличчя і нормалізації роботи сальних залоз.
Як бачите, користь грейпфрута безсумнівна і проявляється не тільки в корисному харчуванні. Але, як і в усьому, тут треба знати міру.
Здоров'я вам!