Екзотичний чай пуер: користь і шкода древнекитайского напою
П'ять ефектів в одній чашці
Даний напій знавці люблять порівнювати з елітним коньяком, бренді. Він з роками стає тільки краще на відміну від будь-якого іншого сорту чаю. Так, пуер після процесу ферментації (1,5 місяця) не менше року повинен дозрівати, щоб отримати всі корисні властивості. Доброю ж витримкою вважається термін в 10, а то і 20 років. Вікіпедія детально описує процес вирощування і пресування чаю: після прочитання статті не залишається ніяких питань з приводу видів пуеру на полицях магазинів.
У Китаї чай користується особливою пошаною, адже має масу корисних властивостей. Вони доведені науково завдяки дослідженням Куньмінской Університету Китаю. Практично результати підтверджують відгуки про цей чай: кожна людина може знайти для себе користь в цьому напої. Отже, чим корисний чай:
- Серцево-судинна система. При регулярному вживанні пуеру за два місяці рівень холестерину може впасти більш ніж на 60%! Вся справа у великій кількості пектину, який має здатність розчиняти жири на стінках судин. Паралельно з шкідливим холестерином йде і зайвий цукор в крові. Також чай підвищує тиск, зміцнює судини, покращує кровообіг. Завдяки цьому значно зменшується ризик інфарктів та інсультів, йде астенія або вегето-судинна дистонія.
- Шлунково-кишковий тракт. У цій системі організму також величезну роль відіграє пектин: він очищає кишечник і виводить з організму накопичені речовини. Він не змінює кислотність шлунка, а тому вирішено навіть при виразці. Більш того, чай допомагає перетравлювати їжу, позбавляючи від тяжкості, налагоджує роботу жовчного міхура, полегшує стан при отруєнні і алкогольному похмілля. Ще одна корисна властивість пуеру - це зниження спека в шлунку, а також позитивний вплив на селезінку.
- Нервова система. Тонізуючий ефект пуеру здатний зрівняється з найсильнішим енергетиком, однак без будь-якої навантаження на печінку і серце. В цілому, пуер завжди призводить до рівноваги. При занепаді сил пуер збільшує витривалість і концентрацію, дарує приплив енергії. При надмірно збудженому стані він, навпаки, заспокійливо діє на нервову систему, дозволяючи позбавитися від хвилювання.
- Схуднення. Дослідники, що стежили за рівнем холестерину, помітили, що у людей із зайвою вагою, що вживають пуер, стали зменшуватися обсяги. Зайнявся більш детально даними ефектом, виявили наявність великої кількості таніну в складі чаю. Цей елемент корисний для чоловіків і для жінок, адже він прискорює метаболізм, не дозволяючи вбиратися живильних елементів. Втрати ваги в середньому можуть сягати до 12 кг за 3 місяці.
- Геть раковим клітинам! Незалежне дослідження вчених з Англії довело, що пектин також блокує білок, який бере участь у розвитку ракових клітин. Таким чином, чай - відмінна профілактика онкології.
Деякі, кажучи про корисні властивості і протипоказання пуеру, виділяють його особливий склад, що включає мінерали і вітаміни. Чи не враховуйте це як користь, адже дані наводяться зазвичай на 100 г продукту, а для заварювання однієї чашки потрібно не більше 2 м
{ad1}Сумнівна користь чи відвертий шкоду
Чи шкідливий даний сорт чаю? Так, якщо неправильно його заварювати або вживати, ігноруючи протипоказання. Однак найчастіше негативні ефекти служать метою вживання чаю. Наприклад, ефект "чайного сп'яніння", яке можна прирівняти до алкогольного або наркотичного, але без шкоди для здоров'я. Якщо ж такий стан досягається випадково, його легко можна зняти шматочком шоколаду. Шкода пуеру може бути такий:
- Чай активізує діяльність шлунково-кишкового тракту настільки сильно, що на голодний шлунок це може довести до печії і спазмів.
- Сильний тонізуючий ефект небажаний маленьким дітям, вагітним жінкам, людям з високою температурою і бажаючим заснути.
- Чай піднімає артеріальний тиск, що в одному випадку користь, а в іншому - шкода.
- Сильний сечогінний ефект може сприяти виведенню піску, але у випадку з камінням це доведе лише до лікаря.
Земляний чай пуер - корисний продукт, шкода якого не проявляється при правильному застосуванні і вживання в обмежених кількостях. Здоровій людині можна випивати за добу до трьох чашок напою. Людям з проблемним шлунково-кишковим трактом або серцем, слід обмежитися однією чашкою, поки організм не звикне до цілющого ефекту пуеру.
Також не рекомендується пити чай на ніч - є ризик спровокувати безсоння. Якщо ж це і є метою (наприклад, перед роботою в нічний час), то чай варто заварювати не надто міцний, щоб уникнути "чайного сп'яніння". Воно не принесе шкоди, але тяжкість в голові і затуманення думок навряд чи будуть сприяти продуктивній діяльності. Заварюйте екзотичний напій правильно і не зможете більше відмовитися ні від чарівного смаку, ні від цілющої користі!