Як вивести чоловіка з депресії - після смерті близької, на відстані, після розлучення
У статті дається опис причин і симптомів чоловічий депресії, а також практичні поради, як вивести його з цього стану.
Більшість жінок щиро дивуються, коли заходить мова про чоловічий депресії. «Як? У чоловіків буває депресія?» Адже страждати, переживати, не знаходити собі місця, засмучуватися з будь-якого приводу, втрачати сенс життя, а також ридати в подушку і битися в істериці – виключно по жіночій частині.
- Давайте, однак, обернемося обличчям до нашим чоловікам і з'ясуємо, спокійно у них на душі.
Основні причини виникнення депресії
- Втрата близької людини. Нудьга може розвиватися непомітно не тільки для оточуючих, але і для нього самого. Спочатку смерть близької людини, розлучення або довга розлука з коханою жінкою сприймається як природне лихо, яке можна пережити. Здавалося б, життя триває: робота, зустрічі з друзями, відрядження. Однак душевний біль нікуди не зникає, і нерідко рука враженої чоловіка починає міцно стискати келих, наповнений алкоголем. Потяг до міцних напоїв - це один з перших і очевидних симптомів чоловічий депресії.
- Втрата роботи – ще одна можлива причина. Для кожного чоловіка його професійна спроможність відіграє одну з ключових ролей у житті. Йому важливо знати, що його розум, аналітичні здібності, таланти затребувані і монетизуються. Гарна робота для молодої людини – це і його соціальний статус. Чим успішніше чоловік на роботі, тим вище його соціальний статус. Отже, втрата роботи сприймається їм як втрата матеріальної стабільності, його соціальної заможності, ставить під питання його функцію годувальника, якщо людина сімейна.
- Проблеми зі здоров'ям, в особливості захворювання сечостатевої системи можуть неабияк підкосити навіть самого стійкого чоловіка. Взагалі чоловіки хворіти не люблять, у них це «не прийнято», адже вони – сильна стать за визначенням. Визнати навіть свою тимчасову слабкість – серйозна причина для розвитку депресії. Якщо ж хвороба завдає неабиякого удару, і чоловік змушений визнати її, лікуватися і відновлюватися, люблячої жінці потрібно докласти максимум зусиль, щоб допомогти йому вибратися. Пояснювати спокійно і терпляче, що це тимчасово і обов'язково пройде, нехай він сприймає це як вимушений відпочинок, поваляется в ліжку, адже за них є кому подбати.
- Перевтома і часті стреси також провокують виникнення емоційного занепаду. Як правило, викладатися по повній чоловікові доводиться на роботі. Якщо не забезпечити працьовитому людині збалансований відпочинок, він просто переутомится. Трапляється, що багато душевних сил забирає напружена обстановка в сім'ї, сварки і скандали з дружиною, підростаючими дітьми. Невирішені проблеми, хронічне нерозуміння самих близьких людей – прямий шлях до депресії і навіть алкоголізму.
Які ознаки неврозу і депресії? Читай далі.
Психологія і симптоми чоловічий нудьги
Чоловіки не люблять скаржитися, їх улюблене заняття – хвалитися: досягненнями, жінками, автомобілями. А депресією не похвалишся. Тому почути з вуст чоловіка «Знаєш, я в депресії» - випадок з області неймовірного.
Навіть самі собі вони бояться в цьому зізнатися, хоча симптоми видно неозброєним поглядом:
- занепад фізичних сил, підвищена стомлюваність;
- поганий апетит;
- поганий настрій;
- відчуття втрати сенсу життя;
- тяга до алкоголю і наркотиків;
- підвищена агресивність;
- безсоння або неспокійний сон.
Якщо деякі з цих симптомів спостерігаються у вашого чоловіка – простягніть йому руку допомоги, постарайтеся вивести його з емоційної трясовини.
Як вивести чоловіка з депресії
Діагноз поставлений, у чоловіка депресія. Можливо, ви відчуєте розгубленість і навіть деякий страх, адже ви теж звикли думати, що за чоловіком, як за кам'яною стіною. І ось ваша стіна дала тріщину.
Подумайте, чи зможете ви самостійно допомогти йому подолати і вийти з затяжної депресії. Вам можуть стати в нагоді ці практичні поради.
Після смерті близької
- Будьте поруч, розмовляйте, згадуйте близького пішов у інший світ людини добрими словами, згадуйте смішні історії, пов'язані з ним, дивіться разом фотографії.
- Постарайтеся створити у чоловіка відчуття, що в його пам'яті близька людина буде жити завжди. І не тільки в його пам'яті, але і у вашій, і в пам'яті дітей та інших родичів.
- Приїжджайте разом на могилу, не ігноруйте сам факт смерті. Навпаки, зверніть увагу на безліч могил, промовите закон земного життя: все колись добігає свого кінця. Настане день – і він піде у світ вічний, і всі, хто живе сьогодні. Скажіть, що в нас, живих, ще є час на маленькі радості і добрі справи, в пам'ять про померлого.
Літнього чоловіка
Літнього чоловіка складніше вивести з депресії, ніж молодого. Тут потрібна особлива увага й догляд, тому що на тлі депресії можуть загостритися хронічні захворювання і розвинутися нові недуги. Тому основний догляд повинен полягати в наступному:
- помірна фізична активність;
- збалансоване харчування вранці, вдень і ввечері;
- повноцінний сон;
- питво свіжовичавленого соку, фіточаю;
- прогулянки на свіжому повітрі;
- спілкування з близькими людьми, особливо з дітьми, онуками.
На відстані
Якщо вийшло так, що ви далеко від коханого чоловіка, а в нього депресія в повний зріст – створіть у нього відчуття, що ви завжди поруч:
- пишіть есемески;
- дзвоніть по телефону;
- зв'язуйтеся по скайпу;
- надсилайте йому по електронній пошті красиві фотографії;
- нагадуйте про швидкої зустрічі і сувеніри, які ви вже для нього приготували.
Єдина порада – не переборщувати з спілкуванням, нехай воно буде регулярним, але ненав'язливим, щоб не провокувати його невдоволення і агресію.
Можна також попросити вашого спільного друга взяти під крило впав у депресію чоловіка, щоб поруч знаходився реальний людина, що бажає йому добра, і бере участь в його одужання.
Після розлучення
Розлучення – справа неприємне, залишає на душі важкий осад, можливо до кінця життя. Адже, як не крути, коли і чоловік і жінка вирішили жити разом, а розлучення – свідоцтво невдачі обох: не змогли побудувати і зберегти відносини. Особливо важко чоловікові вийти з депресії, якщо ініціатором розлучення була дружина.
Дієву допомогу можуть надати діти, близькі друзі. Можна змінити обстановку, відвезти людини у відпустку, туди, де він давно мріяв побувати. Здорово, якщо розведений чоловік займеться улюбленою справою, хобі: фотографією, живописом, книгами, тим, що приносить йому справжнє задоволення, коли час тече непомітно.
І, мабуть, найголовніше – постаратися налагодити з колишньою дружиною спокійне спілкування, пробачити один одного і побажати нової щасливого життя, спілкуватися по телефону, час від часу зустрічатися у спільних друзів. Прийняти і усвідомити сам факт розлучення і постаратися зажити повноцінним життям.
Після смерті дружини
Одна з найпоширеніших причин, що призводить всіх без винятку чоловіків до депресії – смерть дружини. Необхідно обов'язково забезпечити живе тепле спілкування вдівця з дітьми, спільними знайомими. Згадувати дружину, разом сумувати, разом згадувати веселі випадки із прожитого життя.
Не можеш пробачити долю за невдале материнство? Дізнайся все про депресії після викидня.
Про причини депресії після прийому алкоголю дізнайся зі статті.
Що таке анестетическая депресія? Читай далі.
Також корисно змінити обстановку, виїхати на час з дому, де були прожиті спільні роки. Можна затіяти ремонт, поміняти інтер'єр.
У найважчих випадках можна звернутися за допомогою до психолога.
Поради психолога
Чоловік, що страждає депресією, насамперед, потребує щирої турботи близьких людей. Спілкування має бути спокійне, ненав'язливе на приємну тему. Ідеальний співрозмовник – дружина, кращий друг, можливо теж пережив важкі часи і депресію. Дуже добре розряджають обстановку маленькі діти.
- Дивіться разом фільми про чоловіків, які пережили депресію і знову повернулися до нормального життя. Якщо є бажання читати книги – нехай хворий читає книги на схожу тематику.
- Не сидіть на одному місці, під будь-яким приводом ходіть або виїжджайте на природу, краще подалі від міста – в парк, гай, на риболовлю. Взагалі побільше фізичної активності. Плюс добрі співрозмовники.
- Не піддавайтеся на провокації, якщо у чоловіка напад агресії. Постарайтеся не відповідати на нападки, не критикуйте, зберігайте максимум спокою і будьте розуміючою. Пожартуйте, обійміть, укладіть в ліжко.
- Забезпечте чоловікові здорове харчування, повноцінний сон. Постарайтеся виключити алкоголь. У мінімальних кількостях він припустимо: вечеря, свічки, келих вина.
- У важких випадках звертайтеся до фахівця, можливо, буде потрібно призначити лікарські препарати.
Будьте здорові і нехай депресії обходять вас та ваших коханих чоловіків стороною!