Як відмовитися від солодкого і мучного назавжди - психологія
Хто зможе відмовитися від солодкої цукерки в золотистої обгортці, мучного печива, теплої ароматної булочки або красиво оформленого тістечка? Напевно, ніхто. Давайте розберемося, чому і як це можна зробити.
Чому складно відмовитися від чогось солодкого і мучного
Солодке і борошняне - це ті продукти, поглинання яких викликає радість. Під час життєвих негараздів людина може скористатися таким «солодкими ліками». С'ёл їх - і задоволений. Нехай навіть і на деякий час. Це все тому, що містяться в них вуглеводи, потрапляючи в кров, стимулюють вироблення глюкози. Вона є джерелом енергії, яка нам потрібна для виконання навіть звичайних повсякденних справ. Але це ще не все. В цьому випадку виробляються гормони щастя і радості - ендорфіни. Вони синтезуються в головному мозку. Хтось порівнює це відчуття з метеликами в животі, хтось - з крилами за плечима. Ендорфіни дозволяють бути людині в гарному настрої, відчувати себе повним сил і енергії. Чи не правда, здорово?
Тоді в чому підступ? Слово «ендорфіни» утворено від словосполучення «ендогенні морфіну». «Ендо» - всередині, тобто вони утворюються всередині організму. По дії на головний мозок такі речовини можна порівняти з наркотиками типу морфіну (у них навіть хімічна формула подібна). Тому дія вуглеводів з солодкого і мучного схоже з наркотичним впливом на нервову систему - викликає звикання.
Хтось скаже, що готовий бути весь час в піднесеному настрої. Заковика в тому, що надмірне вживання вуглеводів неминуче призведе до набору ваги. З'їв солоденьке, а через короткий проміжок часу дію ендорфінів припиняється, людина знову виходить з радісного стану. Щоб відчути щастя, починають знову поглинати цукерки і тістечка. Більше вуглеводів - більше вага. А яка жінка не мріє про струнку фігуру?
Може бути, треба відмовитися повністю від солодкого і мучного? Тоді із зайвими кілограмами буде покінчено назавжди?
Зовсім відмовлятися від продуктів, що містять вуглеводи, не можна. Тому що вони є джерелом енергії для нашого організму. Що ж робити?
Як психологія допоможе відмовитися від солодкого і мучного
При вирішенні дилеми між поглинанням смакоти і турботою про фігуру може допомогти психологія.
Звичайно, можна спробувати чудодійні засоби з аптеки (за відгуками, вони допомагають). Але їх дія обмежується часовими рамками: коли їх приймаєш - діє, закінчив - і дію зійшло нанівець.
Психологічні ж фішки (психологи їх називають прийомами) при вмілому використанні можуть допомогти в будь-який час. Розглянемо найбільш дієві (за відгуками жінок).
Фішка №1. Знайдіть свою мотивацію
Мотивація - головний двигун будь-якої справи. При правильній мотивації відмовитися від солоденького вийде легко і, як наслідок, схуднення не змусить себе чекати. Психологія радить: щоб відмовитися назавжди від солодкого і мучного, потрібно правильно поставити для себе мету. При цьому відповісти на питання: чому я хочу відмовитися від солодкого і мучного? Розглянемо деякі приклади.
- Я хочу бути здоровою
Набір ваги тягне за собою не тільки зовнішнє зміна фігури не в кращу сторону. Надмірна вага може стати причиною багатьох захворювань: цукровий діабет, проблеми з суглобами, порушення роботи серця і судин. І це далеко не повний список. Краще схуднути, щоб не було проблем зі здоров'ям.
Цукор негативно впливає на стан зубної емалі. Підвищене вживання солодкого руйнує зуби, викликаючи карієс. Сучасне якісне стоматологічне лікування недешево, тому хотілося б відвідувати зубного лікаря тільки з метою профілактики і назавжди забути про повноцінному лікуванні. Для цього відмовитися від солодкого і мучного не завадить.
- Я хочу заощадити
Спробуйте записувати всі витрати на борошняне і солодке протягом місяця. Отримана сума може вас здивувати. Помрійте, що можна було б купити на цю суму. Можливо, що нове плаття або привабливе білизну. Чи варто це того, що смакоту відкладуться на вашій фігурі?
- Хочу мати гарний вигляд до конкретної дати
У довгоочікуване свято (день народження, новий рік, зустріч випускників) хочеться виглядати ще привабливіше, ніж зазвичай. Такий настрій, радить психологія, мобілізує організм і допомагає швидко схуднути.
- Хочу виглядати стрункою
Мотивація схуднути буде у кожного своя. Наприклад, щоб влізти в своє улюблене плаття (яке стало несподівано мало). А може, щоб помилуватися своїм пресом і підтягнутими сідницями.
Фішка №2. Знайдіть заміну солодощів
Як відмовитися від солодкого і мучного назавжди? Психологія радить метод перемикання. Переключитися можна на все, що завгодно. Аби вам це приносило радість і задоволення.
- Хобі. На заняття улюбленими справами не завжди знаходиться час. А в цьому випадку треба викроїти хвилинки для себе. Це може бути в'язання, випалювання, скрапбукінг, вишивка ... Читання цікавих книг також допоможе відволіктися. Відгуки підтверджують, що цікаві заняття не дають виникати бажанням перекусити і дозволяють швидко схуднути.
- Нові враження. Відвідування театральних постановок, нових виставок, перегляд фільмів в кінотеатрі легко відвернуть від думок про поглинання солодощів. Нові емоції замінять тягу до солодкого і мучного.
- Заняття з дітьми. Якщо є діти, то чому б не перейти на спільне проведення часу. Прогулянки і настільні ігри, розмова по душам і спортивні заняття допоможуть в цьому.
- Кохання. За відгуками психологів, прихильність - одна з умов збереження психологічного здоров'я. Відчуття потрібності комусь, турбота про близьких створюють ауру комфорту. Навпаки, самотність, що створює дискомфорт, не дозволяє відмовитися швидко від солодкого і мучного. Людина ніби заїдає своє самотнє положення. Це не дозволяє йому схуднути, а, навпаки сприяє набору ваги. В цьому випадку психологія рекомендує завести домашнього улюбленця, якого можна дарувати свою любов і ласку.
Фішка №3. Чи не різко, а поступово. Психологія солодкого
Як відмовитися від солодкого і мучного назавжди? Головне - все робити не відразу, нешвидко. Поступове звикання до зменшення обсягу таких продуктів призводить і до зміни смакових відчуттів. Треба кожної день зменшувати споживання ласощів. Наприклад, замість трьох шматочків цукру покласти тільки два, чотири печенінкі замінити на дві. За відгуками такий режим за тиждень привчає організм до зменшення дози солодкого і дозволяє відмовитися від нього повністю. З вживанням хліба можна вчинити так само. В результаті можна назавжди відмовитися від мучного та солодкого. Схуднути в цьому випадку вийде.
Фішка №4. Визначтеся з місцем для зберігання солодощів
І в цьому випадку, як відмовитися від солодкого і мучного, підказує психологія. Під час перегляду телевізора і роботи за комп'ютером такі продукти не повинні перебувати поруч. Захоплення тим, що відбувається на екрані може переважити процес поїдання смачненького. В цьому випадку можна не помітити, як з'їв велику їх кількість. З'їдене швидко дасть про себе знати в набраних кілограмах. Слід назавжди відмовитися від перекусів перед екраном TV і комп'ютера.
Солодке і борошняне не повинні бути в полі зору. Їх краще прибрати в шафу і не виставляти спеціально на стіл.
Якщо погляд постійно падатиме на привабливу їжу, то впоратися з собою і відмовитися від них буде складно. Це правило поширюється і на зберігання продуктів в холодильнику.
Фішка №5. Створіть правильний раціон харчування
Навіть якщо вийшло повністю відмовитися від солодкого і мучного, то назавжди виключити цукор майже не можливо. Все тому, що багато продуктів містять прихований цукор. Підкоригувавши своє меню, можна швидко знизити вживання солодощів до мінімуму. Головне знати, до складу яких продуктів входить цей прихований вуглевод.
- необхідно виключити магазинні кетчупи, соуси, консерви;
- самі солодкий фрукт - виноград, а серед овочів - гарбуз;
- солодкі газовані напої містити велику кількість цукру.
- замість солодощів краще їсти овочі та фрукти. Морквина або яблуко легко замінять смачну цукерку.
- сухофрукти (курага, родзинки, фініки, чорнослив) можуть стати альтернативою младость. Не варто забувати, що ці сушені фрукти дуже калорійний продукт.
- психологія і шоколад. Ці ласощі продається тільки плитками, а з'їсти можна тільки одну часточку. Якщо відламати шматочок, а решту солодкість не прибрати, то рука потягнеться до нього знову і знову. Слід взяти необхідну кількість шоколаду і прибрати, наприклад, в морозильник ( «з очей геть»). З цукерками з коробки можна робити так само.
- якщо вирішили відмовитися і від солодкого, і від мучного, то необхідно випивати в день не менше двох літрів води. Також рекомендується за чверть години перед їжею випивати склянку води кімнатної температури. Якщо дуже захотілося з'їсти вкусняшку, треба випити склянку води. За відгуками, цей секрет дієвий. Бажання перекусити пропадає.
Фішка №6. Відмовитися від звичайних десертів
Назавжди відмовитися від десертів (в звичному сенсі слова) легко.
Треба тільки знайти потрібну їм заміну, яка буде смачна і приваблива. Зміна калорійності десертів і заміна солодкого і мучного допоможуть схуднути.
- чіпси, але тільки не картопляні. Такий продукт можна робити і з фруктів, наприклад, яблук і груш. В 100г такого продукту міститься 230 ккал. Здається багато? Але багато таких чіпсів не з'їси, тому що вони дуже легкі і така маса (100г) займає великий обсяг. Стільки і не с'ёсть. У шлунку фруктові чіпси розбухають, що створює ефект ситості.
- фруктовий йогурт (знежирений) містить всього лише близько 100 ккал (на 100 г продукту). Такий десерт не додасть зайвих кілограмів.
- фруктові батончики. Їх виготовляють із сушених фруктів. Підсолоджувачі, як правило, не додають. Вони відрізняються природним смаком.
- сушені ягоди можуть стати відмінним перекусом. До того ж, вони зберігають свій неповторний смак малини та суниці, полуниці і ожини. Солодкого такі маленькі шматочки містять в мінімальній кількості.
- смачні десерти можна готувати самим. Досвідчені господині замінюють в борошняних виробах цукор на пюре з фруктів, сухофруктами. Використання спецій (наприклад, кориці або мускатного горіха) також можуть знизити вміст вуглеводів.
Фішка №7. Створюємо вироблення гормону щастя
Крім ендорфінів гормоном радості є серотонін. Він виробляється на світлі. Тому в тих умовах, коли світловий день зменшується, багато людей впадають в депресивний стан. При цьому знову важко відмовитися від солодкого і мучного. Збільшити кількість світла допоможе додаткове освітлення, доповнення яскравості в інтер'єрі. Це допоможе збільшення вироблення «щасливих» гормонів.
Відмовитися від солодкого і мучного складно назавжди, але можливо. Психологія, корекція харчового раціону і інші розглянуті фішки можуть допомогти в цьому.