Чому кішка топче вас лапками: причин може бути кілька
28.09.2017 0

Чому кішка топче вас лапками: причин може бути кілька

Для жінок
В закладки


koshka lapyБагато людей заводять кішок, бажаючи створити затишну атмосферу в домі. Адже присутність муркотливе плюшевого дива благотворно впливає на будь-яку, навіть саму напружену атмосферу. Рідкісний людина залишиться байдужим, коли до нього на коліна вспрыгнет ласкаво урчащее пухнасте створіння. Але багато власників стикалися з такою ситуацією, коли кішка, ласкаясь до господаря, раптом починає тупцювати лапками. Причому часто цей процес з легкого масажу поступово перетворюється на вельми хворобливий дряпання. Чому це відбувається? В даний час існує декілька різних версій, що пояснюють таку поведінку.

Індикатор повного заспокоєння

Одне з найбільш правдоподібних пояснень йде корінням в дитинство тварини. Саме масаж лапками навколососкових кіл допомагає новонародженим кошенятам отримувати молоко у матері. Абсолютне блаженство, що супроводжує процес годування, назавжди асоціюється у тварини з ритмічними рухами лап.

Саме тому кішки, які відчувають насолоду від ласки господаря, інстинктивно згадують дитячі звички, починаючи топтатися. Це рух говорить про абсолютному довірі і безмежної любові вихованця. Муркіт відчуває себе у вашому суспільстві абсолютно захищеним, як в дитинстві під м'яким бочком у мами. В компанії малознайомих або неприємних тварині людей кішка так себе ніколи не веде. Вчені навіть придумали спеціальну назву, що описує таку поведінку, – «молочний крок».

Зняття стресу

Далеко не завжди означає топтання абсолютне блаженство. Часто руху носять агресивний і навіть исступленный характер. Як правило, така поведінка відбувається не на руках у господаря, а в іншому місці. Іноді кішка буквально впивається кігтями в м'які меблі, ковдру, подушку або плюшеву іграшку. У цьому випадку дитячі спогади абсолютно ні при чому. Просто вихованець таким чином знімає стрес, викликаний конфліктом з господарем, самотністю або втратою улюбленої іграшки. Цікаво, що, потоптавшись як слід і виплеснув всі негативні емоції, муркіт відразу заспокоюється.

Бажання «застовпити» територію

В дикій природі кішки – це хижаки, які полюють в певній місцевості. За допомогою тупцювання на одному місці вони позначають межі своїх мисливських угідь з допомогою пахучого секрету, що виділяється з потових залоз на подушечках лапок. Будинок для кішки – це теж власна територія, яку потрібно охороняти, попереджаючи можливих агресорів з допомогою пахучих міток на меблях, подушках, ковдрі чи килимі.

Вивчення поверхні

Топтання може мати й іншу мету. Дикі предки кішок завжди полювали, а для успішного результату важливо непомітно і безшумно підібратися до жертви, а потім безпомилково стрибнути, як слід відштовхнувшись. Тому тварині дуже важливо досліджувати поверхню, по якій вони пересуваються, щоб правильно пристосуватися до неї. Під лапами яка крадеться кішки не повинен хрустнуть ні один сучок або зашелестеть сухий листок. Опора для вирішального кидка теж повинна бути абсолютно надійною. Саме ці інстинкти часто прокидаються в домашніх вихованців, бажаючих зрозуміти, досить м'яка і тепла поверхня обрана для солодкого сну.

Эндорфиновая залежність

Гормон задоволення, який виробляється в процесі тупцювання, дозволяє тварині привести себе в розслаблений і вдоволене стан. Виділяються ендорфіни заспокоюють нервову систему кішечки, і у багатьох мурчиків навіть виникає певна залежність від такого стану. Бажання отримати додаткове задоволення змушує барсиков і мурок несамовито топтатися на ковдрі чи колінах господаря.

Тяга до комфорту

Кішки – це відомі сибарити, обожнюють смачно їсти і солодко спати. Передбачається, що саме бажання влаштувати собі найбільш зручне спальне місце змушувало диких предків наших вихованців довго тупцювати на одному місці, приминаючи й вирівнюючи ложі для сну. Домашні мугикаючи мають у надлишку м'які і затишні містечка для солодкого сну, але інстинкти, як і раніше, змушують їх як слід потоптатися, перш ніж зручно влаштуватися на нічліг.

Бажання допомогти господареві

Ті, хто давно тримає кішок, неодноразово помічали, що ці тварини мають безсумнівні цілющими здібностями. Вони безпомилково визначають хворе місце улюбленого господаря і беруться за лікування. Іноді тварини просто лягають на проблемну зону, а в інших випадках починають робити своєрідний масаж, топчучи лапками ділянку, що викликає неприємні відчуття. Таке роздратування поверхні шкіри веде до більш інтенсивної циркуляції крові і, як наслідок, до часткового або повного зникнення больових відчуттів. З наукової точки зору це цілком зрозуміло, оскільки спрацьовують ті ж механізми, що і при масажі. Але як мугикаючи розуміють, де знаходиться джерело болю, і чому раптом приймаються лікувати господаря, залишається загадкою.

Можна лаяти за ласку?

Як господар повинен правильно реагувати на зайві прояви любові, заподіюють біль і псують меблі? Ні в якому разі не лайте вихованця, якщо хочете зберегти з ним довірчі відносини. Завжди пам'ятайте, що кігтики ваша кішечка випускає від надлишку любові, зовсім не бажаючи зробити боляче або повредничать. Проявіть терпіння і ласку, і тоді ваш усатік відповість безмежною любов'ю і довірою. Якщо ж «масаж» став особливо нестерпним, зверніться до ветеринара, який злегка вкоротити «знаряддя тортур» – гострі кігтики.

Комментарии (0)
Додати коментар
Чому у кішок очі світяться в темряві: фізика і містика
При світлі дня на кішок нападає апатія. Вони можуть годинами, не ворушачись, ніжитися на літньому сонечку. Взимку лінивці можуть весь день провести в затишному м'якому
Чому кіт не їсть, а тільки п'є та спить? Що робити
Такі періоди голодування допустимі за умови, що в цей час кішка отримує рідина у достатній кількості.
Чому кіт пісяє в невідповідних місцях? Що робити
Розглянемо кожну ситуацію докладніше. Відсутність звички Безсумнівно, що в першому випадку винні самі господарі, які вчасно не привчили тварина мочитися в певному,
Головний біль і запаморочення у кішок: коли потрібно бити на сполох?
«Набридло все!», «Я образилася» - такими підписами супроводжуються забавні фотографії, на яких кішка сидить, упершись лобом в стіну. Насправді все зовсім не
7 Причин, чому собаки не люблять кішок
Вираз «живуть, як кішка з собакою» давно стало прозивним. Так кажуть про постійно конфліктуючих людей. Але причини неприязні людей практично завжди легко зрозумілі, а