Значення кольору в психології - фіолетового, бірюзового, синього, червоного
17.07.2017 0

Значення кольору в психології - фіолетового, бірюзового, синього, червоного

Психологія
В закладки


Дослідження значення кольору в психології, класифікація та їх вплив на свідомість людини.

Кожен колір в психології по-різному впливає на свідомість і володіє значенням. Бачачи якийсь відтінок, ми відчуваємо певну емоцію. Під колірним впливом люди роблять певний вибір, не замислюючись про це.

Значення кольору в психології

Концепцію кольору виробив Гетте: світлі тони збуджують, а темні – заспокоюють. Палітра може надавати швидкоплинне фізична, а при довгому погляді - психічний вплив.Butterfly on-Color-Wallpaper

кольори Сприймаються через асоціацію, наприклад, синій – холодний. Далі сприйняття переходить на органи – до тактильних відчуттів. Яке ж значення кожного кольору?

Фіолетового

Позначає чуттєвість, яка стоїть на межі індивідуальності, можна визначить його як сугестивність. Уособлює ідеалізм, підвищує самооцінку. Це важкий тон, який слід розбавляти золотом, оскільки він здатний привести до депресії. Його не радять при роботі з дітьми.

Бірюзового

Вологий і холодний, глибокий таємничий. І чим більше синього, тим сильніший, напруженішою і холодніші його вплив. Якщо більше жовтого відтінку діє гармонійніше і легше. Бірюзовий колір використовують для створення свіжості і прохолоди, також він символізує стерильність.75821106_1250867667_35

Червоного

Уособлення могутності, прориву, волі до перемоги, досягнення того, чого хочеться. Червоний колір бажає завжди бути першим, він постійно в русі, це джерело енергії.

Його кредо – "виживає найсильніший". Він змушує насторожуватися при небезпеці, втілює пристрасть, збуджує пристрасність.

В почуттях йому властива максимального. Цей колір уособлює активність у всьому, дає сили і надихає продовжувати розпочате.

Синього

Синій створює передумову до глибокого роздуму про життя; кличе до знаходження сенсу, істини. Проте не дає відповіді до розуміння сенсу життя, вганяючи в слабкість і меланхолію. Викликає не почуттєві враження, а духовні.

176789Синій – це:

  • постійність;
  • завзятість;
  • наполегливість;
  • відданість;
  • самовідданість;
  • серйозність;
  • строгість.

Коричневого

Затемнений червоно-жовтий колір, який вказує, що імпульсивність і життєва сила червоного кольору завмирає і стримується. В ньому залишається життєвість, яка втратила свою активність. Визначає життєві відчуття тіла.

Ті, хто воліють цей відтінок в одязі, потребують фізичному відпочинок і спокій.

130709201824Він уособлює:

  • відданість;
  • стабільність;
  • заспокоєння;
  • підтримку в період хвилювань.

Зелений

Уособлює спокій і нерухомість. У ньому завжди закладено життєві можливості, міститься потенційна енергія, зелений відображає напружене внутрішнє стан.

Зелений висловлює, як людина ставиться до самого себе – приховує свої таємниці. Він означає нові починання і процвітання, надихає стабільність.

092bd5da2766da64cf5e521b1720473aЖовтого

Уособлення розуму, впливу домінанта. Він допомагає подолати труднощі, сприяє концентрації уваги. Під впливом жовтого кольору швидко приймаються рішення.

Як перестати соромитися спілкуватися з людьми? Читай далі.

віддають перевагу жовтий, борються за допомогою слів, обожнюють, коли ними захоплюються і не люблять бути загнаними в кут.

Для них властива:

  • висока самооцінка;
  • впевненість в собі;
  • кмітливість;
  • інтуїція.

043Помаранчевого

Відповідає за задоволення різних здібностей, завжди підтримує в тонусі. Його вплив тепле, радісне і збуджує. Колір пов'язаний з прагненням досягти самоствердження.

Це символ щастя і напруження, разом з тим м'якості блиску заходу, він радує око і сприяє гарному настрою.

Блакитного

Символ безпечності, який заспокоює, випромінює надійність. Однак, дивлячись на нього, неможливо зосередитися і розвитку уяви він не сприяє.

Блакитний відтінок "спокійної емоційності", що знижує напругу, він комфортний. Уособлює мрії і марення, світ і згоду.

Білого

Колір досконалості і завершеності, демонструє остаточне і абсолютна рішення, повну свободу для можливостей і відсутність перешкод.

1316539135_article_image-image-article1-tile

Фундаментальна якість – рівність, оскільки у ньому містяться всі кольори, вони рівні в ньому. Він:

  • надихає;
  • освітлює;
  • сприяє оновленню всіх кольорів в організмі;
  • прибирає скутість.

Бузкового

Втілює врівноваженість і спокій. Цього неземному кольору в той же час властива відчуженість. Він пронзителен і сильний, йому властива містичність. Досить незвичайний для сприйняття.

В позитивному аспекті колір орхідеї (відтінок лілового) – це відмінність яскравої індивідуальності, а в негативному – навмисна екзотичність і непохитність.104659637_4809770_v61_1_

Рожевого

Щасливий, смачний, теплий, жіночий і ніжний колір. Це свято і приємні емоції, уособлення романтичності, доброти і любові. Чим блідіше відтінок, тим сильніший прояв любові.

Він викликає відчуття комфорту, заспокоює шляхом позбавлення від нав'язливих ідей, допомагає в кризовій ситуації. Проте йому властива підвищена чутливість.

Чорного

Він пов'язаний з цікавістю і притягує до себе, лякаючи своєю загадковістю. Чорний завжди кидає виклик до звільнення своєї сутності – пройти через чорне, щоб усвідомити, як тобі багато білого.090d4ddc1caa443f98c2a0205600e479

Чорний дає можливість відпочити, він містить надію, однак затягує, так як не змушує щось робити. При депресії залишаються лише негативні його характеристики.

Сірого

Ті, хто віддає перевагу сірий, не вірять в силу емоцій, їх можливість щось вирішити, не довіряють щирість емоційних переживань; вважають, що їх слід демонструвати лише в певних обставинах.

Сірого кольору властиво стабілізувати оточуючі процеси, але вона завжди означає роздвоєність.

Бежевого

Психологічне сприйняття цього кольору досить складне і неоднозначне. Бежевий вважають кольором застою, так як яскраво виражена емоційна забарвлення йому не притаманна.awakensenses

Тим не менш, він багатогранний, може заспокоювати, має тиху, теплою і спокійною енергетикою. Разом з тим, його відносять до несамостійною, фонової частині палітри.

Бордового

Колір прийняв від червоного силу волі і схильність до філософських роздумів від коричневого. Проблема його прихильників – здатність до зациклювання на минулих неприємних подіях.

Також його вважають певною мірою аморальним, нудотним, магнетичним і важким відтінком.

Як перестати ревнувати одруженого коханця? Відповідь тут.

Не знаєш як забути кохану дівчину, яку бачиш кожен день? Читай далі.

Коралового

Суміш рожевого і помаранчевого, йому властива молодість і енергійність. Кораловий являє собою кордон у спектрі червоного та помаранчевого кольорів, тому не дивно, що цей привабливий жіночний відтінок наповнює бадьорістю та оптимізмом, не залишаючи ні найменшого шансу поганого настрою.a3

Салатового

Колір рослинної чистоти і холодної виразності. Ефектний і соковитий, він входить в гаму теплих відтінків і включає в себе їх характеристики, з іншого боку, охоплюючи якості зеленого кольору, має нейтралізуючу функцію.

Він спонукає:

  • прагнути до встановлення великої кількості контактів;
  • активного спілкування з зовнішнім світом;
  • пізнання нового.

Золотого

Символ неминучої перемоги і слави. Його позитивний аспект – досвід, зрілість, мудрість, невичерпні ресурси і життєздатність. До негативних аспектів відноситься песимізм, безчестя, обмеженість.

Золото – це об'єднання дитячої скромності з мудрістю справжнього правителя. Однак може провокувати конфлікти.7cca7d4189caf293a17f01248f4a6c40

Палітра і характер у дітей

Малюки не можуть висловити всю гаму почуттів, які відчувають. Але кольори, вибрані ними, розкажуть набагато більше.

  1. «Помаранчеві» і «червоні» дітки дуже помітні: завжди кричать, пустують, верещать.
  2. «Жовті» - веселі, життєрадісні, багато фантазують і мріють.
  3. «Зеленим» потрібно відчуття надійності і захищеності.
  4. Ті, хто вибрали блакитний – самі безтурботні з усіх.
  5. «Сині» крихти спокійні і врівноважені, роблять все докладно.
  6. віддають перевагу фіолетовий – артистичні і чутливі натури.
  7. А ось коричневий і чорний кольори сигналізують про несприятливий психічний стан, пережите глибокому стресі.

Кольори роблять яскравіше наше існування і визначають настрій, впливають на думки і вчинки, а за характеристикою кольору очей можна багато чого довідатися про людину.

Ми краще розпізнаємо навколишній світ і справляємося з важливими життєвими завданнями саме з їх допомогою. Тому не слід ставитися надто легковажно до інформації, яку вони в собі несуть.

Відео: Психологія кольору

Комментарии (0)
Додати коментар
Що таке самооцінка - формування, види, діагностика, робота над підвищенням
Питання, що таке самооцінка, якою вона буває і як підвищити її низький рівень, хвилює багатьох людей. Важливо розібратися в них і допомогти собі в процесі самореалізації
Розвиваючі ігри для дітей 2 років - в домашніх умовах, і в дитячому садку
Два роки – початок становлення творчої самостійності дитини. Розвиваючі ігри для дітей 2 років спрямовані на формування соціальних, фізичних, інтелектуальних і психічних
Види самооцінки в психології особистості
Стаття присвячена самооцінки як комплексного поняття психології особистості. Характеризуються види самооцінки людини та їх особливості, наводяться загальні підходи до
Біхевіоризм - що це таке, історія, завдання, підходи, психологія, методи
Біхевіоризм – один з напрямів соціальної психології, яка розглядає поведінку людини як результат дії факторів навколишнього середовища. Використовується в сучасній
Постільна білизна здоровий, спокійний сон
Наш сон прямо залежить від постільної білизни. Якими критеріями варто керуватися при виборі постільної білизни? Постільна білизна та здоровий сон - як поєднати ці дві