Ванна з содою: користь і шкода для схуднення, як приймати
Сода (гідрокарбонат натрію) є в арсеналі кожної господині. Її використовують як при виготовленні кондитерських виробів, так і в якості недорого і ефективного засобу для чищення. Сода знайшла застосування і як косметичний засіб при прийнятті водних процедур. Приймати содову ванну не тільки приємно, скільки корисно.
Користь і шкода ванни з содою
Ванна з содою - користь для організму. Водний розчин соди має ряд переваг:
- зменшує подразнення шкіри при алергічних реакціях.
- пом'якшує і заспокоює шкірні покриви. Шкіра стає гладкою, еластичною.
- має релаксуючим дією. Ванна з содою дозволяє розслабитися після трудового дня.
- знімає шкірні запалення;
- сприяє поліпшенню обмінних процесів в організмі. При прийомі гарячої содової ванни пори розширюються, збільшується виділення поту. Це призводить до виведення шкідливих речовин з організму. Завдяки цій властивості процедура позитивно впливає при отруєннях їжею, алкоголем;
- знімає набряклість на ногах, приводить в норму венозний кровообіг. При цьому виражена користь при втоми ніг;
- розм'якшує огрубілі ділянки шкіри на п'ятах ніг.
Ванна з содою може приносити не тільки користь, але і шкоду. Існує ряд протипоказань, при яких таку терапію проводити не можна, і вона може завдати людині шкоду. Приймати содові ванни не рекомендується при наступних недугах:
- Захворювання серця (аритмія). При такому недугу содова ванна може привести до судинного спазму, порушення серцевого ритму. Шкода буде завдано всій серцево судинній системі.
- Підвищений кров'яний тиск (гіпертонія). При прийомі гарячої ванни з содою відбувається посилення кровотоку, розширюються судини. Це сприяє підвищенню артеріального тиску. При такому захворюванні може розвинутися гіпертонічний криз, загрозливий здоров'ю людини. Шкода в такому випадку поза всякими сумнівами.
- Онкологічне захворювання. При їх наявності теплові процедури (в тому числі і різні гарячі купелі) протипоказані. Вони можуть спровокувати ріст ракових клітин.
- Атеросклероз. Під час прийняття содової ванни через підвищеного потовиділення збільшується густота і в'язкість шкіри. При наявності атеросклеротичних бляшок можливий ризик утворення тромбів. Це може спровокувати розвиток інсульту і інфаркту.
- Вагітність і період лактації. Гаряча теплова процедура може спровокувати викидень. А шкода такого теплового впливу під час годування - припинення вироблення грудного молока.
- Простудні захворювання. В цей час також фахівці не рекомендують приймати ванни з содою.
- Дерматологічні і гінекологічні захворювання.
Якщо перерахованих протипоказань для такої терапії у вас немає, в будь-якому випадку перед тим, як приймати содову ванну, краще проконсультуватися з лікарем. Іноді шкода такого теплового впливу може перевищити користь.
Користь ванни з содою незаперечна. У косметичних цілях її застосовують в двох випадках:
- схуднення;
- Боротьба з целюлітом.
Як приймати ванну з содою для схуднення?
Деякі вважають, що сода під час теплової процедури розщеплює підшкірний жир. Насправді схудненню сприяє посилення кровотоку, видалення шлаків, висновок рідини з організму під час прийому содової ванни. Сода не може проникнути всередину шкірного покриву і діє виключно на його верхній шар.
Для більшого ефекту схуднення використовується ванна з сіллю і содою для схуднення. Рецепт її приготування наступний: на 100 літрів води - 250 г соди і 500 г морської солі. Сіль - обов'язковий компонент гарячої ванни, яка принесе користь для бажаючих скинути зайву вагу. Використовувані інгредієнти для приготування купелі економічно вигідні, а спосіб приготування - простий у використанні.
Правила використання содових ванн для схуднення:
- Приймати ванну з содою і сіллю для досягнення ефекту необхідно курсами (10 разів щодня або через день, потім перерва місяць-півтора). Процедуру краще проводити на ніч. В ідеалі після прийняття процедури необхідно лягти спати, закутавшись в теплу ковдру. В цьому випадку тепловий вплив буде тривати ще тривалий час.
- Для початку процедури рекомендується використовувати комфортну для тіла температуру води, не намагаючись відразу зробити ванну гарячої. Оптимальна температура води - 350С - 380С. При відсутності протипоказань температуру можна збільшити. Якщо ванна почала остигати, то можна додати гарячої води. Щоб виміряти температуру приготованого розчину, необхідно користуватися спеціальним водним термометром. Шкода така процедура може принести в разі використання дуже гарячої води.
- Соду і сіль слід спочатку розчинити в невеликій кількості води. Тільки після цього вилити суміш з наповнену гарячою водою ванну.
- Час теплової процедури - не більше 20 хвилин.
- Рівень води під час прима ванни повинен бути вище рівня серця. Такий стан убезпечить організм від неполадок в серцево-судинній системі. Жирові відкладення в основному локалізуються в області живота, ніг, сідниць, тому для схуднення повністю лягати в ванну немає необхідності.
- Після прийняття ванни не слід споліскувати водою, тому що ефект содово-сольовий процедури виявиться меншим. Тіло лише треба промокнути рушником, видаляючи надлишки рідини. Потім краще загорнутися в махровий халат, що сприяє збереженню тепла.
- Ванна з содою і сіллю надасть кращий ефект схуднення, якщо перед тим, як її приймати, зробити комплекс фізичних вправ, зробити пробіжку. Це допоможе підготувати організм до прийому гарячої процедури.
- Під час прийняття ванни спостерігається зниження кількості рідини в організмі, тому її необхідно вчасно поповнювати. Для цього підійде склянку води, зеленого чаю без цукру. Треба пам'ятати, що шкода зневоднення очевидний.
- Не варто забувати, що надмірне використання соди в ході прийому ванни може збільшити сухість шкіри.
Ванна для схуднення допоможе за одну процедуру скинути до одного кілограма. Це відбувається за рахунок видалення рідини з підшкірних шарів. При інтенсивному потовиділенні під час процедури тіло ніби «висушується». На зменшення жирового шару така терапія не діє. Ванна з сіллю і содою буде ефективна для схуднення, якщо поряд з її прийомом звернути увагу на свій раціон харчування, а також збільшити фізичне навантаження на організм (тренажерний зал, зарядка і т.п.).
Як приймати антицелюлітну ванну з содою?
Рецепт приготування: в гарячій воді розчинити 1 кг солі і половину кілограма соди. Вміст ретельно перемішати а окремої ємності до повного розчинення. Для необхідного ефекту додають кілька крапель ефірних масел цитрусових (апельсина і лимона). Кращим розчинником для таких масел є молоко або вершки. Тому кілька капел аромомасел краще попередньо розчинити в чашці з підігрітим молочним продуктом. Це додасть процедурі не тільки корисні властивості, але і наповнювати ванну приємними ароматами. Потім складові частини необхідно змішати у ванній з гарячою водою.
Туди можна додати так звану «англійську сіль» (магнезію), гліцерин, екстракт імбиру, які можна придбати в аптеці. Вони надають «жиросжигающее» дію.
Для посилення «ефекту апельсинової кірки» під час прийняття ванни слід провести самомасаж за допомогою жорсткої мочалки. Якщо проблемні зони буде впливати не тільки ванна з содою і сіллю, а й масажні руху, то процес усунення целюліту буде помітніше.
Для більшого ефекту до здійснення процедури рекомендується очистити проблемні ділянки скрабом для тіла. Після цього випливають прийняти душ, щоб змити всі залишки. Тільки потім необхідно приймати ванну з ефірними маслами. Після процедури краще обполіскувати тіло не слід.
Для закріплення результату теплового впливу можна рекомендувати використовувати соду у вигляді скрабу. Для цього треба змішати 1 столову ложку порошку соди з двома такими ж ложками рідкого меду. Цією сумішшю масажними рухами обробити шкіру. Залишки скрабу необхідно змити водою, а тіло змастити зволожуючим кремом.
Як приймати ванну, використовуючи бомбочки з содою?
Содові бомбочки, які використовують для прийняття ванни, можна виготовити в домашніх умовах. Користь від таких процедур не позначиться на схудненні, але поліпшити стан шкіри і надасть розслаблюючу дію.
Рецепт виготовлення наступний:
Складові: сода - 2 частини, лимонна кислота - 1 частина, кухонна сіль - 1 частина, оливкова олія (як зчіпною агента), ефірні масла.
Спосіб приготування: Всі складові частини змішують між собою, використовуючи дерев'яну лопатку. Суміш розкладають по фігурним формочках для додання естетичного вигляду. Вироби залишають сушитися на кілька днів. Такий засіб потім кладуть у воду під час прийняття водних процедур.
За умови дотримання всіх правил прийняття содових ванн можна допомогти собі знизити надмірну вагу (за рахунок зневоднює дії), поліпшити стан шкіри, а також зняти нервову напругу. Не варто забувати, що теплові процедури нерідко можуть приносити не тільки користь, але шкода.