Лікарські трави та рослини
23.01.2018 0

Лікарські трави та рослини

Догляд за тілом
В закладки


ванни з травамиЯким тільки чином не навчилися люди використати цілющу силу рослин! За допомогою лікарських трав і рослин і мазі роблять, і настоянки різноманітні, і в косметичну продукцію травичку додають. І все це щоб організму допомогти здоровим бути і власну красу відчути. Але ж якщо розібратися - рецепти не складні, і цілком застосовні в домашніх умовах.

Повертаєтеся Ви з роботи втомлені, замучені, завантажені до глибини мозку робочими питаннями.

Як тут розслабитися і згадати про власну привабливість? - здивуєтеся Ви. А адже це так необхідно.

Рецепт є! Одним з методів, до якого Ви без особливих зусиль можете вдатися є прийняття трав'яний ванни.

Знаючи основні властивості тих чи інших лікарських трав і рослин, ви зможете розслабитися, або навпаки підбадьоритися, активізувати кровообіг або зняти стрес.

Рецепти ванн з лікарських трав і рослин.

  • Ванна з м'ятою або мелісою.

Мелісса є заспокійливої ​​травою. Ухвалення трав'яний ванни з мелісою і м'ятою заспокоїть шкіру, зніме роздратованість. Крім того, м'ята - ефективний засіб при простудних симптомах.

50 грам листя меліси і м'яти заливаємо 1 літром води, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Після цього залишаємо каструлю в сторону на 10-15 хвилин, для того, щоб трави гарненько настоялися.

Готовий настій проціджують і додаємо в ванну з водою.

  • Рецепт трав'яний заспокійливої ​​ванни.

Заспокійливими властивостями володіють трав'яні настої ромашки, м'яти, календули, хвоща (рекомендовано при нервових перевантаженнях і емоційних навантаженнях). Ці трави сприяють поліпшенню кровообігу, роблять шкіру більш пружною і еластичною. Придбати конкретну траву або трав'яний збір можливо в практично будь-якій аптеці.

Візьмемо по 1 ст. ложці кожної трави, змішаємо їх, заллємо 1 літром окропу і накриємо кришкою. Через 30 хвилин готовий настій проціджують і додаємо в ванну.

  • Кропивна ванна для тіла.

Знімає втому і «призводить до тями» після трудового дня ванна з настоєм кропиви. Для цього 200-300 г. листя кропиви заливають окропом (близько 5 л.) І наполягає протягом години. Після проціджування, додають в ванну.

{ad1}
  • Ванна з липовим цвітом.

Липовий цвіт застосовують при безсонні. 300 г трави заливають 1 л. окропу. Наполягають 20 хвилин, після чого проціджують і додають у ванну.

У комплексі ефективно заварювати суцвіття ромашки, квітки липи, мелісу (150-200 р кожної трави на 2 л. Окропу). Ромашка володіє протизапальною властивостями, ефективна для промивання горла, очей.

  • Рецепт ванни з конюшиною.

А ось підбадьоритися вранці вихідного дня допоможе конюшина. На 2 л. окропу використовують 200-300 г трави конюшини. Наполягають перед додаванням у ванну не менше 3 годин.

  • Підбадьорлива ванна із звіробоєм і деревієм.

Добре підбадьорить рецепт ванни з листя звіробою звичайного та деревію. адже звіробій рецепти ваннпродірявлений здавна вважається рослинним антідепрісантом. Для приготування трав'яного настою по 100 г. листя кожної трави заливають двома літрами окропу. Наполягають 15 хвилин. Деревій незамінний при чутливій шкірі, схильної до алергії.

  • Тонізуюча трав'яна ванна.

Відмінно тонізують чебрець, розмарин і м'ята. На 1 л. гарячої води використовують по одній столовій ложці зазначених трав. Наполягають 10-15 хвилин.

  • Очищаюча ванна для тіла.

Очистити організм від шлаків допоможе трав'яний відвар з м'яти і меліси з додаванням апельсинової цедри. На 2 л. окропу беруть склянку листя меліси і м'яти. Наполягають 15-20 хвилин. Цедру апельсину поміщають в марлевий мішечок, і додають безпосередньо в ванну.

  • Лікувальна трав'яна ванна.

Листя каштана, шавлії, кори дуба володіє терпкою дією. Вони незамінні при захворюваннях шкіри, гнійних запаленнях, виразках. Крім того, дубова кора сприяє звуженню розширених вен. На 5 л. окропу використовують по 200-250 г. шавлії, листя волоського горіха, кори дуба. Відвар необхідно прокип'ятити 20-30 хвилин.

  • Хвойна ванна.

Хвойна ванна рекомендована для людей із зайвою вагою. Сприяє нормалізації обміну речовин, хвойна ванна до того ж відмінно знімає втому і заспокоює. Для прийняття такої ванни 200 м хвої кип'ятять 15-20 хвилин.

Як правильно приймати трав'яну ванну?

Для того, щоб прийняття трав'яний ванни було приємним і приносило користь, не забувайте про основні правила.

Приймати трав'яну ванну краще з уже очищеної шкірою. Душ перед прийняттям ванни очистить пори і підготує шкіру до доброчинного впливу цілющих трав.

Будь-трав'яний настій проціджують, додають в ванну безпосередньо перед прийняттям. Ванна повинні бути емальованому (і ні в якому разі не пластмасова).

Температура води у ванні повинна бути комфортною - 36-37 С. Тривалість процедури трав'яний ванни - 20-30 хвилин.

Ліка спеціально для сайту «Комора краси».

Комментарии (0)
Додати коментар
Ванна з медом
Ванна з медом
Ванна з медом
14.01.18 Догляд за тілом
З найдавніших часів люди розуміли цінність меду, і застосовували його для лікування, а також для косметичних цілей.
Трави для обличчя
Трави для обличчя
Трави для обличчя
19.12.17 Догляд за обличчям
Лікарські трави споконвіку застосовували в нетрадиційній медицині і косметології.
Омолоджуюча ванна
Омолоджуюча ванна
Омолоджуюча ванна
30.12.17 Догляд за тілом
Чоловіки вважають турботи про красу примхою, властивої жінкам. Вони забувають про те, що результат такого клопоту забезпечує їх власний психологічний і естетичне
Молочна ванна
Молочна ванна
Молочна ванна
31.12.17 Догляд за тілом
Кілька тисячоліть тому правила Єгиптом красуня Клеопатра. Про її красу досі ходять легенди. Вона могла чарувати чоловіків всього лише одним своїм поглядом. А яка в неї
Масло для ванни
Масло для ванни
Масло для ванни
26.01.18 Догляд за тілом
Ванна ... як багато надій ми часом на неї покладаємо. Вранці вона повинна допомогти прокинутися, підбадьоритися, зарядити організм енергією і життєвим тонусом. Увечері