Масло для ванни
Ванна ... як багато надій ми часом на неї покладаємо. Вранці вона повинна допомогти прокинутися, підбадьоритися, зарядити організм енергією і життєвим тонусом. Увечері ванна допоможе розслабитися, зняти втому і напругу після важкого трудового дня. А у вихідні дні можна просто насолодитися ванною процедурою, розслабляючись і релаксуючи.
А тим часом на Сході вже давно навчилися використовувати ванну з користю, отримуючи бажаний ефект від її прийняття. Вся справа .... в ефірних маслах. Аромамасла (вони ж ефірні масла) успішно застосовуються в нетрадиційній медицині і домашньої косметології.
При правильному виборі ефірні масла при прийнятті ванни допоможуть розслабитися або навпаки підбадьоритися, посилюючи тим самим ефект від самої ванни.
Вплив аромаванн на організм обумовлюється проникненням масла у відкриті пори шкіри, а також при вдиханні повітря. Тобто, за допомогою інгаляції, так ефірні масла є летючими речовинами. Умовно аромаванни поділяють на загальні (для всього тіла) або місцеві (наприклад, для рук або ніг). Для загальної ванни досить буде 6-8 крапель вибраного масла, для місцевих - 3-4 краплі.
Як же правильно прийняти ванну з ефірною олією?
- Перед початком ванній процедури слід прийняти душ і попередньо зробити домашню чистку особи, тим самим відкривши пори і підготувавши тіло до прийняття ванни.
- Далі слід набрати повну ванну теплою, але не гарячої води. Оптимальна температура - 35-36º, при більш високій температурі ефірна олія почне швидко випаровуватися.
- ефірне масло для ванни перед додаванням слід розчинити в олії основі (підійде масло жожоба або оливкова олія) або розвести в 1 ст. ложці меду або сметани. Підійде також вершки, кефір або молоко.
- Не слід відкривати двері під час прийняття ванни, так як це призведе до швидкої втрати аромату.
- Під час прийняття аромованни не рекомендують використовувати шампунь, гель або мило, оскільки це суттєво знизить ефект ефірного масла.
- Тривалість аромованни, як правило, становить 10-25 хвилин. Застосовують через день, курсом 10-15 процедур. Для профілактичного ефекту достатньо застосовувати ванну з додаванням ефірної олії раз в тиждень.
Як же вибрати масло для аромаваннни?
Ефірна олія вибирають в залежності від його властивостей і бажаного ефекту. Ефірні масла можна комбінувати. Але комбінувати з розумом.
{ad1}Не можна змішувати масла, які мають різні, протилежні властивості. Наприклад, тонізуючі масла - мирра, лимон, розмарин і розслаблюючі - кедр, меліса, жасмин, лаванда, сандал.
Крім того, при комбінації різних масел можна змішувати більше 5-6 масел одночасно. Так ви не тільки не досягнете бажаного результат, але і ризикуєте спровокувати алергічні реакції організму.
До речі, перед застосуванням будь-якого ефірного масла слід провести тест на чутливість шкіри і наявність алергії на обраний продукт.
Властивості ефірних масел для ванни.
Отже, властивості деяких ефірних масел, найбільш часто вживаних для прийняття ванни:
Лимон - бадьорить і сприяє підвищеній концентрації уваги.
Розмарин - активізує життєві сили організму.
Сосна і хвоя - володіє стимулюючою дією для всього організму.
Іланг-іланг - зніме втому, пригніченість, знижує рівень стресу.
Лаванда - покращує сон і розслабляє.
Евкаліпт - покращує самопочуття, вбивають бактерії.
Імбир - знімає стрес і втому, заспокоює болі.
Ну і наостанок - кілька порад для бадьорять і розслаблюючих ванн. Підбадьоритися вранці допоможе ефірне масло апельсина і грейпфрута. Можна приготувати ванну, додавши по кілька крапель масел грейпфрута, розмарину і чебрецю.
Добре бадьорить ванна з додаванням олії м'яти перцевої і лимона (4-5 крапель олії м'яти і 2-3 краплі олії лимона).
Увечері зняти втому і біль у м'язах допоможе ванна з ефірною олією лаванди і ладану.
Перед сном добре прийняти заспокійливу ванну з додаванням масел ромашки і меліси (по 3-4 краплі).