Приховані причини зайвої ваги
Відповіді на цей щемлива питання можна дізнатися на сайті ilady.kharkiv.ua.
Всі дієти перепробувані. Навіть голодування собі оголошувала. Начебто і їж не так щоб багато ... А ненависні кілограми живі й здорові! У чому ж все-таки приховані причини зайвої ваги? Спробуємо розібратися. Тим більше що їх, причин цих, досить багато.
1. Проблеми зі здоров'ям
Грамотний дієтолог насамперед порадить перевірити своє здоров'я. Це правильно, тому що накопичення жиру в організмі відбувається найчастіше через порушення обміну речовин. Хвороби ендокринної системи спочатку стають причиною зайвої ваги.
Хворі на цукровий діабет часто страждають надмірною вагою: по-перше, діабет сам по собі підсилює апетит, по-друге, у діабетиків сповільнюються обмінні процеси.
Привід звернутися до ендокринолога є і у тих, хто без видимих причин впадає в депресію, відчуває постійну втому і мерзне навіть у теплу погоду - явні ознаки захворювання щитовидної залози. Цей діагноз також пов'язаний з порушеннями обміну речовин і стає причиною зайвої ваги і набряклості тканин. Значить, потрібно переглянути своє меню і ввести в нього продукти, що містять поліненасичені жири: горіхи, оливкове масло, жирні сорти риби.
алергія - ще одна причина зайвої ваги. Багато антигістамінні препарати, які змушені приймати алергіки, мають властивість посилювати апетит. Напади голоду виникають в будь-який час доби, в тому числі вночі. Тут важливий самоконтроль. У холодильнику слід завжди завбачливо тримати що-небудь легке, що не калорійне, але здатне заглушити відчуття голоду - яблука, морква, нежирний кефір.
Ну, а якщо причина зайвої ваги криється не в здоров'я - тоді читайте далі і виберіть свою причину.
2. Може, Інтернет?
Точніше, Інтернет не сам по собі, а як противагу активного способу життя. Втупившись у монітор і проводячи дні і ночі в соціальних мережах, або просто прогулюючись цікавими сайтами, ми відмовляємо собі в усіх інших задоволеннях: в прогулянках, танцях, плаванні, походах ... і навіть в дружбу. А навіщо, дружити можна віртуально, за листуванням. Ось вам вагома причина зайвої ваги.
3. Дивись, що ти їси
У кого є корисна звичка уважно вивчати етикетки при покупці продуктів? Таких серед нас дуже мало. Тим більше що найважливіша інформація записана на товар немислимо дрібним шрифтом - без лупи не обійтися. А між тим консерванти, без яких уже не буває їжі, і пестициди, якими оброблено більшість овочів і фруктів, самі по собі є не тільки отрутою, а й прямою причиною зайвої ваги.
Чому? Та тому, що наш організм, намагаючись переробити токсини, витрачає на них дорогоцінну енергію, а це викликає сильне відчуття голоду. Пестициди мають дуже неприємне властивість накопичуватися в організмі і відтягувати на себе весь метаболізм, в результаті людина впевнено йде до ожиріння.
4. Дієтичні продукти і зайву вагу
Слово «дієтичний» діє на нас магічно. Зауважте, цією назвою в магазинах не супроводжений жоден дійсно дієтичний продукт - нежирний сир або кефір. А ось солодкі йогурти, всякі сирки з повидлом, мюслі з солодкими добавками і сухофруктами, солодощі на фруктозі або сорбите - їх охоче пропонують саме для дієтичного харчування. І ми маємо справу з грандіозним обманом, тому що в них-то якраз достатньо калорій, щоб вони могли стати причиною зайвої ваги.
Ще одна помилка - перевагу сірого або чорного хліба білого. Пройшли часи справжнього житнього хліба. У кращому випадку мова може йти лише про підмішуванні житнього борошна до пшеничного. І в будь-якому випадку технологія хлібопечення одна: ті ж дріжджі, ті ж цукор і сіль. Правда, є вихід - перейти на цільнозерновий хліб і сорти з додаванням висівок. Якщо вистачить духу, можна задовольнитися фітнес-сухариками з різними насінням, висівками, без додавання борошна.
5. обжерливість горю не допоможеш
Коли погано, шматок в горло не лізе. Але не у всіх. Деякі, навпаки, в стресові моменти відчувають невгамовний апетит, іншими словами, «заїдають горі». Винен в цьому майже нерегульованому процесі гормон кортизол, викид якого відбувається на тлі стресу. Кортизол підсилює відчуття голоду і паралельно уповільнює обмінні процеси в організмі, стаючи причиною зайвої ваги.
Людина, що живе в стані перманентного стресу, частіше стає заручником переїдання і стійкого набору ваги. Оскільки у важкій ситуації організм включає функцію самозахисту, він намагається відкласти жирові накопичення про запас.
6. Правильне харчування - правильна фігура
Вже скільки разів твердили світу: сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові. Як не дивно, саме сніданком нехтують дуже і дуже багато.
Обмін речовин прискорюється при кожному прийомі їжі і зберігає прискорення протягом двох годин після їжі. Добре, коли цей процес відрегульований чи не по годинах. А якщо пропускається один або навіть два прийоми їжі - починається збій в організмі, що стає причиною зайвої ваги. Залишаючи організм без сніданку, ми позбавляємо його настільки важливою активізації обмінних процесів. А потрібно всього лише увійти в ритм і дотримуватися його. Приготування сніданку не забирає багато часу: що варто зварити пару яєць або швидку кашу, нарізати часточками пару огірків і помідор? Переносячи основний прийом їжі на вечір, як роблять багато, людина піддає свій організм справжньому стресу. Справа в тому, що в нічний час метаболізм знижується на 5-10% і залишається на такій позначці до наступного прийому їжі. Чи варто дивуватися, що саме з'їдене на ніч благополучно, у вигляді чистого жиру, відкладається на наших боках і животі? Так що, поки не встановиться правильний режим харчування, причина зайвої ваги завжди буде нас переслідувати.
7. Соки - це самообман
Звичайно, якщо не мати на увазі свіжовичавлені соки. Все інше - реклама чистої води, а не соку. Варто усвідомити собі: практично всі, що пропонується в тетропаках із зазначенням «100% натуральний сік без консервантів і цукру», не має ніякого відношення до вихідного продукту. Концентрати і вода. Так що краще не намагатися «посидіти на соках».
Ефект може бути зворотним: велика кількість цукру може стати причиною зайвої ваги, а всякі смакові добавки та консерванти позначаться на здоров'ї. Мила справа - чиста вода, чаї на травах і ті ж овочеві і фруктові соки з-під власної соковижималки.
8. Про користь алкоголю поки ніхто не говорив
І тим більше на красиву фігуру алкоголь ніяк не працює. Навпаки. Випивка супроводжується рясною закускою - раз. Виводити жирну їжу організм не встигає, тому що печінка зайнята більш важливою справою - переробкою «прийнятих на груди» токсинів - два. Алкоголь, жирна їжа і цукор стоять в одному ряду серед причин зайвої ваги.
9. Ох вже цей фастфуд!
Ось тільки не треба мотивувати свої походи в кафе швидкого харчування тим, що ти не береш смажену картоплю, тістечка та колу. Харчувальних салати, курячі грудки і креветки самі по собі не погані. Але ж поряд з ними ти приймаєш пересмажену паніровці, соуси на консерванти і цукрі.
Це тобі не домашній салат зі свіжим листям і зеленню, рослинним маслом і лимонним соком - такий салат точно не стане причиною зайвої ваги. Все в твоїх руках.
10. Всьому виною телевізор
Ви не зрозуміли, мова не про вічне сидінні в кріслі або лежанні на дивані, а саме про нескінченні просиджування перед телевізором. Доведено, що під час захопленого перегляду улюбленого серіалу або модного ток-шоу у людини зменшується частота серцевих скорочень і кров'яний тиск, обмін речовин, а значить, спалювання калорій сповільнюється на 20-30%. Спостерігаючи за долею коханої кінодіви, як би не упустити свою долю.
11. Дружити з повними можна ...
Ось тільки харчуватися з ними разом небажано. Волею-неволею підлаштовуватися під меню людини зі звірячим апетитом, а втриматися від спокуси з'їсти за компанію тортик вдається не завжди. Якщо вийде перетягнути друга або подругу на свою сторону, змусити зменшити порції і зайнятися, наприклад, пішими прогулянками - це буде здорово. Але якщо трапиться навпаки - вважайте, готова ще одна причина зайвої ваги.
12. Спи і худни
Говорячи про здоровий спосіб життя, ми маємо на увазі частіше фізичну активність, правильне харчування і втрачаємо таку важливу частину життя, як сон. Тим часом порушення сну тягне за собою численні збої в організмі, в тому числі порушення обміну речовин, уповільнення метаболізму, що само по собі стає причиною зайвої ваги. Що робити? Відповідь лежить на поверхні: постаратися відрегулювати свій режим, відмовитися від пізніх посиденьок, бурхливого нічного життя. Поступово налагодиться сон, і вага увійде в норму без жодних дієт.
13. Догоджаючи коханому, що не прогадай сама
Чоловіки - це і стимул наш тримати себе в формі, і передумова до набору зайвих кілограмів. Як так? Дуже просто: коханого чоловіка або бойфренда хочеться догоджати не тільки любов'ю, але і смачною їжею, щоб він бачив, як йому пощастило! Природно, жінка складе йому компанію - не буде ж він є в самоті. Ось так і народжуються солодкі і пишні парочки. Обережніше з цим.
Звичайно, навряд чи улюблений захоче їсти варену капусту або сухарики без борошна. Значить, треба включити фантазію і виробити не тільки смачне, але і корисне меню. В крайньому випадку, можна вдатися до порад з книг про смачну і здорову їжу. Ніщо не дається без праці, переконує нас приказка. А ми від себе додамо: без фантазії і любові до себе теж нічого не доб'єшся.
-
Авторство - сайт ilady.kharkiv.ua - сайт для сучасних дівчат
для копіювання цієї статті Вам не потрібно отримувати особливий дозвіл,
проте активна, не закритим від пошукачів посилання на наш сайт ОБОВ'ЯЗКОВИЙ!
Будь ласка, дотримуйтесь наші авторські права.
Копіювання статті без вказівки авторства і посилання на сайт буде розцінюватися як порушення наших авторських прав.