Депресія після викидня - як впоратися, поради психолога
17.07.2017 0

Депресія після викидня - як впоратися, поради психолога

Психологія
В закладки


Більшість жінок відчуває особливий трепет перед майбутнім материнством. Вагітність вони сприймають як якесь благословення і намагаються дотримуватися у цей період усі правила харчування, уникають стресів та фізичних перевантажень.

Але жіночий організм так влаштований, що вагітність може раптово зникнути, тобто трапляється викидень. Ситуація досить складна, вимагає фізичного і морального відновлення. Депресія після викидня розвивається практично у кожної жінки, яка пережила подібну втрату.

Психологічний стан

Психологічний стан після переривання вагітності носить важкий характер, забарвлений негативними думками і нестійким емоційним фоном.

Жінка в цей момент схильна терзати себе нескінченними розмовами і роздумами про те, що вона зробила щось не так.

Перший час після події туга і печаль виражаються у відвідинах форумів, присвячених материнству, ходінь по дитячим магазинам і разглядываниям маленьких дітей в парках.

643922_wBY7tb

Після викидня емоції і почуття жінки притупляються, на перший план виходять звинувачення себе в тому, що трапилося і відчай. Здається, що життя закінчилося і колишньою вже ніколи не стати. Жінка відчуває себе самотньою і загнаної в глухий кут.

Такий стан речей негативно позначається на протіканні фізіологічних процесів, коли апетит просто відсутня, а про нормальному відпочинку і елементарному сні не може бути й мови.

Відновиться після викидня морально набагато складніше, ніж фізично. Це важкий шлях, вимагає наполегливості, завзятості і підтримки з боку рідних і близьких людей.

Про дієту при атипової депресії читай далі.

Як впоратися з депресією після викидня

Відновити емоційну рівновагу досить важко, але існує кілька прийомів, завдяки яким можна полегшити свій стан.

  1. Дати вихід емоціям. Немає необхідності замовчувати свої переживання. Всі люди переживають втрату у відповідності зі своїми індивідуальними особливостями, але шоковий стан на першому етапі властиво кожному. Заціпеніння і відчуженість від усього, що відбувається навколо, істеричний припадок – це нормальна реакція людського організму в перші хвилини і навіть години після події.
  2. Усвідомити втрату. Після першого шоку настає період усвідомленості, коли необхідно прийняти те, що трапилося. У цей час не варто приймати серйозні рішення, які можуть кардинально змінити майбутнє. Набагато важливіше провести важкий період поряд з близькою людиною, з яким жінка довіряє. Він зможе надати необхідну підтримку і подбати, адже усвідомлення втрати – самий важкий і хворобливий стан, коли депресія досягає пікових значень.paracetamolul_poate_vindeca_suferinta_in_dragoste__sustine_un_nou_studiu_63936300
  3. Проговорювати свої емоції і почуття. Не можна замикатися в собі. Говорити про своє горе потрібно обов'язково, причому не має значення з ким. Головне, щоб цей чоловік був готовий вислухати. Подібна розмова часто супроводжується сльозами, але соромитися цього не варто, адже це своєрідний акт зцілення і звільнення від важких пут.
  4. Спілкуватися з тими, хто пережив подібну трагедію. Підтримка з боку жінок, що пережили раптове переривання вагітності, може справити позитивний вплив. Досвід виходу з важкого стану і народження в майбутньому дітей благотворно впливає на моральне відновлення жінки.
  5. Працювати над собою. На певному етапі необхідно взяти себе в руки, виплакатися і прийняти факт того, що сталося, як і те, що лихо може статися з кожним, але життя продовжується і вимагає від людини зусиль для самовдосконалення та відновлення справедливості. Трагічний етап життя повинен закінчуватися, інакше повернення до повноцінного життя просто неможливо, адже лікує не тільки час, але і робота над своїми переживаннями та емоціями.
  6. Піклуватися про своє фізичне і психічне здоров'я. Викидень можуть провокувати деякі захворювання, тому є необхідність у проведенні комплексного обстеження. Консультації фахівців, дотримання їх рекомендацій дозволять не допустити повторення трагедії в майбутньому і повноцінно підготуватися до нової вагітності.
  7. Стежити за режимом харчування. У перший час після події про прийомі їжі жінка може просто забувати, але це неправильно, адже організму потрібні сили на відновлення. Їжа повинна бути різноманітною і якісної, а її прийоми регулярними. Протипоказаний кофеїн і алкоголь, а ось вживання чистої води в великих кількостях тільки вітається.1356090375_1339511868_8be531c881ae72237869995da483ed85
  8. Дотримуватися звичайного режиму дня і уникати прийому снодійних препаратів, що викликають звикання.
  9. Спостерігати за своїм емоційним станом. Для цього зручно вести щоденник, в якому можна щодня фіксувати основні події, зустрічі, переживання, зміни в думках і почуттях, планувати майбутні досягнення, загалом, все, що жінка вважає за потрібне, і що дозволить їй проводити спостереження за своїми переживаннями і відзначати певну динаміку.
  10. Оволодіти навичками розслаблення і медитативними техніками. Існують різноманітні дихальні вправи, які володіють високим ступенем ефективності і сприяють зняттю напруги: вихідне положення – лежачи на спині, під колінами і попереком розташований валик, очі закриті; видих, на рахунок чотири – вдих, причому спочатку йде наповнення живота, потім грудної клітки; на рахунок чотири – видих (звільняється живіт, а потім грудна клітка).
  11. Здійснити кардинальну зміну. Як тільки з'явиться бажання, можна оновити гардероб або зробити косметичний ремонт в квартирі.
депресія що робитиХронічна нудьга не дає спокою? Дізнайся, що робити, якщо у тебе депресія.

Як позбавитися від алкогольної депресії? Читай далі.

Дізнайся про кращих книгах від депресії в нашій статті.

Після викидня думки про нову вагітність будуть лякати, але з часом вони стануть з'являтися все частіше, а страх почне йти. Для того, щоб правильно підготуватися до нового етапу свого життя, важливо зрозуміти і усвідомити трапилася трагедію. Тільки в цьому випадку можна говорити про осмислену роботі над собою.

Жінка ніколи не зможе забути про свою втрату, але навіть у такому горі можна побачити творче начало, укладену в отриманні сил і мудрості для подальшого повноцінного життя.

Відео: Як жити після аборту

Комментарии (0)
Додати коментар
Страхи при вагітності
Страхи при вагітності
Страхи при вагітності
03.07.17 Психологія
Як не парадоксально, але сьогодні, в часи інформаційного достатку період виношування дитини може бути затьмарений багатьма неприємностями.
Маскована депресія - симптоми, причини, лікування
Депресивний стан може бути абсолютно непомітним для оточуючих, але відчуватися людиною на рівні фізичного нездужання і навіть виразних болю в тій чи іншій частині тіла.
Маніакально депресивний синдром - причини, симптоми, лікування, психоз, що це, відео
Маніакально депресивний синдром – поширене захворювання, провісниками якого є перепади настрою. Неуважність до симптомів, пізніше звернення до фахівців може обернутися
Допологова депресія - причини, симптоми, як боротися
На останніх термінах вагітності деякі жінки стикаються з такою недугою, як допологова депресія. Що це таке, які її симптоми і як з нею боротися – відповіді на ці питання
Види депресії - психологія, у чоловіків, у жінок
Депресія - хвороба, яка порушує емоційний стан людини. Захворювання це досить поширене, але мало кому відомо, що видів депресії досить багато, і кожен з них має свої