Алергія на каву: як з нею боротися, відмовитися чи від кави
Алергія на харчові продукти - одна з найпоширеніших форм цього захворювання, а багато людей навіть не здогадуються, що даний напій може викликати різні шкірні та інші реакції. Сьогодні сайт ilady.kharkiv.ua спробує розібратися, може кава викликати алергію і як з нею боротися.
У чому причини алергії на каву?
Останнім часом все частіше до алергологів звертаються пацієнти, які скаржаться на різні прояви після випитої кави. Виявляється, цей напій може бути навіть більш алергенним, ніж полуниця. Вчені з'ясували, що зерна даної рослини містять хлоргеновая кислоту, яка викликає найсильніші алергічні реакції.
Найчастіше каву викликає алергію у людей, які страждають захворюваннями підшлункової залози, нирок, кишечника і ті, у кого знижений імунітет. Після першого прояву реакції може розвинутися нестерпність запаху напою, він викликає нудоту, запаморочення, іноді навіть блювоту. Крім того, якщо у вас виявилася реакція на каву, не виключено, що і на багато інших продуктів, такі, як какао, шоколад, газовані напої та ін., Ваш організм відреагує проявом зовнішнього «невдоволення».
Алергія на каву: симптоми, або як виявляється недуга
Якщо ви страждаєте на алергію на харчові продукти, то вам не складе труднощів розпізнати алергію на каву, так як симптоми її точно такі ж. У разі, якщо у вас розвиваються такі симптоми після випитої кави, сайт 6tu4ka.ru рекомендує відмовитися від його вживання:
- Шкірні прояви - кропив'янка, лущення, свербіж шкіри, поява еритеми (почервоніння), іноді прищів і навіть пухирів. При алергії на каву, локалізуються ці ознаки чале всього на обличчі - навколо рота і носа.
- Реакції травного тракту - гикавка, розлад шлунку, здуття живота, метеоризм;
- Реакції з боку дихальної системи - задишка, чхання, кашель;
- Загальні реакції - в рідкісних випадках може піднятися температура тіла і навіть розвинутися набряк Квінке. Часто людина відчуває прискорене серцебиття, неприємний озноб по всьому тілу, мігрень.
Якщо ви думаєте, що реакція може бути тільки на заварний натуральна кава - ви помиляєтеся. Цілком можлива і алергія на розчинну каву, тільки вона, швидше за все, пройде в менш гострій формі, минаючи первинні шкірні ознаки. Крім того, порошковий кави містить в своєму складі безліч домішок синтетичного походження, в зв'язку з чим, алергія на нього розвивається за дещо іншим принципом і є відповіддю організму на кофеїн. За цим же принципом може розвинутися і алергія на зелену каву.
Діагностика та лікування алергії
Перш, ніж лікувати алергію, необхідно підтвердити, що ваш недуга провокує кави, а не якийсь інший продукт. Його діагностику і лікування проводить лікар-дерматолог. До методів діагностики відносяться:
Завантаження ...- Шкірні проби - введення під шкіру мінімальних доз алергену з метою вивчення реакції.
- Аналіз волосся на алергічну реакцію, за допомогою додавання в них імуноглобулінів.
- Комп'ютерна діагностика.
- Радіоніка.
Якщо ви відчули, що після випитої кави відчуваєте себе якось «не так», каламутить в животі, паморочиться голова, та й на обличчі, нізвідки не візьмись, - висип і почервоніння, краще перестаньте вживати цей напій. Вам потрібно запам'ятати, що алергія на каву практично не проходить сама по собі. Одного разу з'явившись, вона залишиться з вами на все життя, якщо ви не виключіть його з раціону.
Алергія на каву може не становити проблеми, якщо відмовитися від цього напою
У разі розвитку сильної алергічної реакції на каву, самолікуванням займатися не можна. Треба якомога швидше звернутися зі своєю проблемою до дерматолога, який призначить вам лікування. Швидше за все, вам знадобиться пройти курс терапії антигістамінними препаратами.
Прибираємо зовнішні шкірні прояви за допомогою народної медицини
Алергія на каву є варіантом харчової алергії, а позбутися її можна за допомогою таких народних способів:
- Муміє. Вживають його всередину. Для цього грам речовини розвести в одному літрі теплої води. Приймати - 1 раз в день по 100 мл.
- Настоянка чистотілу. Щоб приготувати її, взяти сухий чистотіл - 1ст.л. і залити його двома склянками окропу, після чого дати настоятися приблизно 4 години. Приймати такий настій потрібно за 20 хвилин до їжі, по півсклянки, вранці і ввечері.
- Вважається, що назавжди позбутися від харчової алергії, в тому числі і на каву, допоможе відвар череди, якщо його пити постійно, протягом декількох років. Ним можна замінити каву або чай, та й заварювати його треба так само, лише давши хвилин 20 відстоятися, перед вживанням.
Багато людей звикли починати свій день з чашечки свіжозвареного чорного ароматного напою. Однак алергія на будь-який вид кави може затьмарити життя справжнього кофемана. Замінити напій можна трав'яними чаями, апельсиновим соком, а прокинутися вранці допоможе контрастний душ.
Наталія Дегтярьова - спеціально для сайту ilady.kharkiv.ua