Чи можна видаляти родимки на тілі чи ні
Пігментні освіти на шкірі світло-або темно-коричневого кольору в народі називають родимками. Родимки є абсолютно у всіх, хто-то при цьому вважає їх своєю перевагою, а хтось недоліком, але непоміченими вони залишаються вкрай рідко.
Статистикою встановлено, що у людини кількість родимок в середньому коливається від 10 до 50 штук, це вважається нормою і не є приводом для паніки.
Але що робити, якщо родимка доставляє не тільки фізичний, скільки естетичний і моральний дискомфорт? Чи можна видаляти родимки на тілі? І в яких випадках видалення - це не примха, а необхідність?
Про це, а також про те, як позбутися від родимки правильно і без негативних наслідків наша сьогоднішня стаття.
естетичний аспект
Невеликі родимки, стабільні в кольорі, розмірі і формі, не доставляють фізичного дискомфорту, не потребують видаленні.
Але якщо Ви категорично впевнені, що родимка псує Вашу зовнішність, видалити її можна, але тільки у професіонала, і після консультації з фахівцем. Тільки знає лікар (як правило, дерматоонколога) зможе визначити до якого виду належить родимка, і запропонувати Вам максимально щадний шлях її ліквідації.
Ні в якому разі не займайтеся видаленням родимки самостійно! Всілякі трави, мазі і рекомендації народних цілителів не враховують головного - особливостей Вашої шкіри і ризику можливих наслідків (хімічні опіки шкіри, що залишилися шрами, можливе переродження родимки у злоякісну пухлину).
Родимки не "розмножуються» при видаленні! Їх кількість закладено генетично, тому при коректному видаленні розповіді про те, що «все тіло після покриється родимками», є міфом. При цьому видалення родимок «просто так», без необхідності, не є виправданим. Але коли ж (в яких випадках) родимка підлягає обов'язковому видаленню?
{ad1}Трансформація родимки і необхідність її видалення
Меланома - злокачественно освіту, перерости в яке, теоретично, може кожна родимка. На щастя, подібний процес не є адекватним і вимагає для своєї активації впливу такого фактора як сонячне випромінювання (в надмірній кількості).
Ультрафіолет, спалюючи шкіру, може провокувати трансформацію родимки. Ознаками переродження родимки у меланому служать будь-які раптові зміни, що стосуються форми, кольору або розміру родимки. Звернення до онколога в разі виявлення подібних змін - необхідність. Своєчасна діагностика і нескладна хірургічна операція дозволить видалити меланому ще на стадії зародження.
Звичайно, це зовсім не означає, що з кожної родимкою потрібно звертатися до лікаря, але проводити регулярне самообстеження (хоча б 2-3 рази на рік) і контролювати стану Ваших родимок - в Ваших інтересах. Ну і при виникненні спірних ситуацій краще звернутися за консультацією до фахівця.
Механічне пошкодження і видалення родимок
Видалення родимок без очевидної на те причини не є оптимальним. Це факт, але крім нього існують ситуації, при яких видалення родимок носить рекомендаційний характер, і, зрозуміло, прийняти рішення про те, чи потрібно видалити родимку, зможете тільки ви, порадившись з фахівцем.
Коло подібних випадків обмежується частим механічним (при цьому ненавмисним) пошкодженням родимки деталями одягу та аксесуари (стосується це родимок на зап'ястях, шиї, волосяної частини голови та ін.) Навіть одноразове пошкодження родимки може спровокувати її злоякісну трансформацію і вимагає консультації онколога.
Але що робити, якщо Ви вперше випадково пошкодили родимку? У такому випадку потрібно зупинити кровотечу за допомогою ватного диска і перекису водню, а потім притиснути до місця травми шматочок сухої марлі, складений в декілька шарів на 5-10 хвилин. Ну і, звичайно ж, навіть в профілактичних цілях краще звернутися до лікаря.
Способи видалення родимок
Сучасна наука пропонує кілька різних способів видалення родимок. Це і хірургічне видалення, і вплив лазером (як випарювання, так і вирізання), і навіть видалення з допомогою радіохвиль.
Але щоб не розповідали подружки і журнали про те, що: чи можна видаляти родимки на тілі чи ні, про переваги і недоліки кожного способу, визначити його доцільність для вас і оцінити ситуацію (а також попередити і розповісти про можливі наслідки) повинен фахівець.