Догляд за родимками
Як не дивно, природа нагороджує нас «подарунками», яких зовсім не чекаєш, і миритися з якими найчастіше доводиться протягом усього життя. Стосується це і родимок, знайомих кожному одиничними вкрапленнями або численними цятками на тілі.
Як би там не було, «життя з родимками» на тілі не повинна доставляти дискомфорт, і тим більше бути загрозою переродження доброякісної родимки в злоякісну пухлину (меланому). І це цілком реально! Варто лише запам'ятати кілька простих правил.
Особливий догляд за родимками
По-перше, родимки не люблять сонця. Надмірна сонячна радіація (ультрафіолет) викликає опік шкіри і провокує негативні зміни в шкірному покриві, в тому числі і трансформацію родимок.
В першу групу ризику потрапляють светлокожие дівчата і жінки, а також вагітні, адже зміна гормонального фону само по собі є непростим випробуванням для організму, що зачіпають всі органи.
Саме тому в жарку пору року слід звернути особливу увагу на розумне і правильне прийняття сонячних ванн (до 11-00 і після 16-00). А в іншому простежити, щоб Ваші родимки не наражалися постійним травм одягом або гострими нігтями.
{ad1}Самостійне спостереження за родимками
Ну а повністю бути впевненим в тому, що родимки не доставили несподіваних неприємностей, допоможе нескладна система самоспостереження, що базується на періодичному огляді і контролі всіх родимок на обличчі і на тілі.
«АКОРД меланоми» - так називається самостійна діагностика, що здійснюється в наступних напрямках:
А - асиметрія - має на увазі контроль форми кожної родимки на тілі;
К - край - має на увазі спостереження за краями родимки, і відстеження появи всіляких «зубчиків», «укусів» і інших нерівностей на поверхні родимки;
Про - забарвлення - контроль кольору родимки в порівнянні з початковим;
Р - розмір - «перероджується» в меланому родимка має властивість різко збільшуватися в розмірах. Допустимим вважається значення, коли діаметр родимки не перевищує 5 мл .;
Д - динаміка - тут фахівці мають на увазі будь-які несподівані зміни, які можуть бути виявлені - лущення родимки, зміна структури, поява кірочок і навіть зникнення родимок і поява нових.
«АКОРД меланоми» рекомендують виконувати 2-3 рази на рік, як правило, до і після «сонячного сезону», а при виявленні одного або декількох спірних ознак звернутися до фахівця (онколога) для уточнення або спростування діагнозу.
Родимки - це не вирок, і при дотриманні певних умов вони не доставляють ніяких незручностей.
Ну а в нашій наступній статті ви дізнаєтеся про те, чи потрібно видаляти родимки, і в якому випадку це є необхідністю, а також про те що робити, якщо ви ненароком здерли родимку.