Чистка обличчя влітку, як правильно провести процедуру
У літню пору року сонячні промені відносяться до нашої шкірі безжально.
А тому, якщо про неї не піклуватися або робити це неправильно, не застосовувати спеціальні засоби з захисними властивостями і не очищати її, є всі шанси зіткнутися з безліччю неприємних наслідків.
А чи можна робити чистку обличчя влітку? І як правильно проводити цю процедуру в домашніх умовах, щоб не завдати шкірі шкоди?
Навіщо чистити обличчя влітку?
Шкіра обличчя потребує чищення цілий рік, однак влітку ця потреба значно вище, адже вплив високих температур вона переносить дуже важко.
Крім постійного забруднення власних пір, ви зіткнетеся з підвищеним виробленням шкірного сала і виникненням пігментних плям на обличчі.
Стан дерми погіршиться, посилиться потовиділення, позначиться на шкірному покриві і пил, яка щодня на ньому осідає.
Перераховані фактори загрожують порушенням нормальної роботи ваших сальних залоз, в результаті чого шкіра стане пересушеній і не дуже красивою.
Чи можна проводити таку чистку влітку?
В цілому, процедура чистки підходить і для проведення в жарку пору року, але потрібно підібрати оптимальний варіант.
Найкраще проводити або механічну, або вакуумну чистку особи.
Під час першої шкіру розпарюють за допомогою спеціального апарату, в який також додають різні трави. Після цього косметолог акуратно, вручну, очищає розкрилися пори від забруднень.
Вакуумна чистка виконується за допомогою вакуумного апарату, який витягує з пор все забруднення і ущільнення. Хоча цей метод досить неприємний і болісний, він все ж ефективний.
Після закінчення процедури на шкіру необхідно нанести крем з УФ-захистом, оскільки після чистки ваша шкіра менш захищена.
Догляд за шкірою обличчя після процедури
У день, коли ви провели процедуру, настійно не рекомендується вмивати обличчя з агресивними засобами. Використовуйте більш м'яко чинне молочко, підійде і пінка.
Через пару днів сміливо користуйтеся звичними кремами, особливо якщо в їх складі є речовини, що сприяють захисту шкіри, її зволоження, якщо вони мають антиоксидантні властивості.
Не забувайте і про косметику - вона теж повинна містити в собі УФ-фільтри.
А ось від скрабів і механічного усунення шелушащихся частинок слід відмовитися - незабаром вони зникнути самі.
Якщо ж на шкірі відсутня виражене запалення, робіть різні маски для обличчя: зволожуючі, живильні і відновлюють.
У разі виявлення на шкірі мікропошкодження, протирайте обличчя антисептичним розчином і накладайте холодні компреси.
{ad1}Для вмивання підійдуть трав'яні відвари з шавлії, календули, але можна додавати в звичайну воду трохи яблучного оцту (на літр води знадобиться столова ложка оцту).
А щоб зняти почервоніння і лущення, попутно наситити шкіру різними поживними речовинами, приготуйте маску: змішайте столову ложку сметани (вона повинна бути жирною) і пів чайної ложки свіжого соку петрушки.
Для цієї ж мети допускається прикладати до шкіри сирої натертий картопля або м'якоть кавуна, огірка, дині.
Кому протипоказана чистка обличчя влітку?
- Спільними протипоказаннями є наявність запальних утворень на шкірі, особливо якщо їх багато, а також велика кількість родимок.
- Слід на час відкласти цю процедуру при загостренні хронічних захворювань, застуді і менструації.
- Механічне чищення забороняється проводити, якщо на обличчі є садна і подряпини, тим, у кого шкіра чутлива і суха.
- Ультразвукова чистка вважається безпечною, однак її не можна проводити при вагітності, проблеми з судинами, а також якщо ви зробили підтяжку обличчя.
- Відмовтеся від хімічної чистки в разі, якщо у вас на обличчі багато запалень, а від вакуумного - при сухій шкірі і проблеми з кровоносними судинами.
- Перед проведенням глибокого пілінгу обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб виключити у себе алергічні реакції на застосовувані в ньому препарати.
Як проводити чистку влітку в домашніх умовах?
Сама процедура проводиться в кілька етапів, однак перед початком необхідно запам'ятати два головних правила:
- проводите чистку слід тільки чистими руками і на добре очищеної шкірі, щоб не занести випадково інфекцію;
- вичавлювати прищі вручну, оскільки так запалення лише сильніше збільшиться. Прищі рекомендується підсушувати за допомогою саліцилового спирту, а якщо вони вже дозріли, тоді краще використовувати мазь Вишневського - протягом ночі вона витягне гній назовні.
Першим крок найпростіший - поверхневе очищення шкіри від косметики за допомогою звичайного молочка для вмивання або пінки.
Далі потрібно переходити до розпарювання шкіри. Нічого особливого вам не буде потрібно: просто закип'ятіть невелику каструлю з водою, потім додайте в неї дві-три столові ложки трав (розмарину або ромашки) і нахиліть голову над ємністю, накрившись зверху рушником. Через 15 хвилин можна прибирати каструлю, взяти ватний спонж і акуратно очистити шкіру від чорних крапок і інших недоліків.
Тільки не роздирайте наявні на шкірі запалення і видавлюйте глибоко засіли комедони, інакше на вашому обличчі залишаться помітні рубці.
Коли закінчите з очищенням, скористайтеся яким-небудь відповідним для вашої шкіри антисептиком, щоб знезаразити її. Крім знезараження, даний засіб володіє додатковим властивістю - воно допомагає звузити пори, які розкрилися після розпарювання.
Завершальним етапом домашньої процедури чистки обличчя влітку стане приготування і використання домашньої маски. У цьому випадку допускається накладати на шкіру як маску для звуження пор, так і зволожуючу.
А яку саме маску використовувати - глиняну або ж більш м'яку по консистенції, вирішуйте самі.
Тримайте її на обличчі від 20 хвилин до півгодини, поки вона повністю не висохне, після чого змийте її теплою водою з-під крана, а потім нанесіть на шкіру легкий зволожуючий крем.
Тепер ви знаєте, чи можна робити чистку обличчя влітку і як правильно провести процедуру в домашніх умовах, а значить тепер ваша шкіра буде виглядати набагато чистіше, свіже, стане більш гладкою на дотик.
Але не варто захоплюватися і проводити чистку занадто часто, особливо якщо ви володієте чутливою шкірою.