Причини появи родимок
Що таке родимка? Родимка (вона ж невус) - порок у розвитку шкіри, найчастіше набутий в перші роки життя, і характеризується в науці як «доброякісна пухлина».
Родимки являють собою ділянку шкіри, переповнений пігментним речовиною; вони бувають різних форм і різного кольору, часом, до речі, будучи досить привабливими для оточуючих.
Але які причини появи родимок? Які існують різновиди доброякісних родимок? А які з них несуть потенційну небезпеку нашому здоров'ю? На ці та інші схожі питання відповідає сьогодні Комора Краси.
Причини появи родимок
Статистика стверджує, що зустріти людей без родимок неможливо. Але це зовсім не означає, що здоров'я більшості з нас піддане ризику. Мільйони людей з численними родимками проживають своє життя, не звертаючи на них ніякої уваги.
Але чи то підвищена увага до себе, то чи несприятливі фактори навколишнього середовища змушують нас все ретельніше контролювати будь-які зміни, що відбуваються з організмом і зовнішністю, в тому числі що стосуються і появи, і зміни виду родимок. І це зовсім не дарма.
Помічено, що у новонароджених ніколи не буває родимок, а ось до десяти-п'ятнадцяти років утворюються ті цятки, миритися з розташуванням яких на тілі доводиться протягом усього життя (якщо тільки не піддати їх професійного видалення).
{ad1}Що ж впливає на їх появу? Однозначної відповіді наука не дає - це може бути і генетична схильність, і несприятливі умови екологічного середовища, і надмірна дія сонячної радіації.
Гормональні зміни в період статевого дозрівання і вагітності також служать потужним поштовхом для своєрідної мутації клітин шкіри, в результаті чого на шкірі можуть утворитися нові родимки, а старі змінити форму і колір.
Родимки можуть бути гладкими і «бородавчастимі», ледь помітними і вузлуватими, а також варіювати в кольорі від світло-бежевого до чорного. Але які перетворення доброякісних родимок таять в собі загрозу?
небезпека родимок
Головна загроза, яку таїть родимка - ризик її трансформації в меланому - злоякісну пухлину. Відразу ж поспішаємо заспокоїти - далеко не всі існуючі родимки на тілі перетворюються подібним чином. Як правило, для «переродження» потрібен сильний поштовх.
Частіше за інших чинників в цій ролі виступають механічні пошкодження родимок і надмірна сонячна радіація.
Отримавши «негативний заряд», родимка практично завжди починає перетворюватися. Це може стосуватися її кольору, форми, розміру, щільності або навіть візерунка, ознакою «злоякісного переродження» може служити утворення запальних ділянок шкіри навколо родимки або наявність тріщин, ранок та інших деформацій.
Будь-яке з цих проявів вимагає консультації фахівця! При чому звертатися потрібно не до терапевта, і навіть не до дерматолога, а до онколога або дерматоонколога.
Своєчасна діагностика дозволять успішно впоратися з меланомою, тому відкладати візит до лікаря, займатися самолікуванням або експериментувати не варто.
Краще зайвий раз перевірити ще раз і заспокоїтися, переконавшись, що реальних причин для занепокоєння немає. І тоді Ваші родимки будуть безтурботно привертати до себе увагу, дозволивши Вам зайвий раз кокетливо посміхнутися!