Каші на сторожі краси.
Про те, що є каші дуже корисно, нам твердять з самого раннього дитинства. Але, як виявляється, не є їх - теж дуже корисно! При вживанні цього високопоживного продукту в їжу всі корисні речовини розподіляються по дуже великій кількості органів і систем, які потребують в них, в результаті чого деякі органи недоотримують свою норму.
Як правило, найбільше від такого розподілу страждає шкіра - вона стоїть остання на розподіл і до неї доходять крихти, а потреби у неї дуже великі. Тому тим, хто дбає про стан своєї шкіри варто подумати про те, як "нагодувати" її безпосередньо. Ось тут-то і з'ясувалося, що все геніальне - просто! Маска з каші допоможе шкірі отримати всі необхідні речовини в потрібній кількості і маси без посередників. У цій статті ми навчимося робити такі маски.
Почнемо з того, що для отримання ефекту необхідно не разове застосування, а проведення курсу з 15-20 процедур, оптимально - 2 процедури в тиждень. Маску роблять безпосередньо перед застосуванням і наносять на заздалегідь очищені обличчя і шию. Наноситься маска по масажних лініях, після чого потрібно зберігати обличчя нерухомим на всьому протязі її дії - не більше 20 хвилин. Змивають її акуратно за допомогою змоченого у воді ватного тампона.
Маски з гречаної каші надають пом'якшувальну дію. Перший варіант: змішати 2 великі ложки готової гречаної каші зі сметаною (теж 2 великі ложки), 1 жовтком, 2 чайні ложки меду і пшеничним борошном (кількість за необхідності). Час дії становить 20 хвилин, потім маска змивається змоченим у теплій воді ватним тампоном. Другий варіант: ті ж 2 столові ложки вареної каші змішують з 2 жовтками, медом (1 великий ложкою), додають 5 мл рослинної олії (бажано оливкової) і пшеничне борошно (за необхідності). Залишити на обличчі на 20 хвилин. Змити теплою водою. Може знадобитися після нанесення маски живильного крему.
Манна каша живить шкіру - перший варіант: на 2 столові ложки каші взяти 1 жовток, 1 велику ложку меду і маленьку ложку масла шипшини. Для жирної шкіри необхідно додати 1 ч. л. дріжджів. Змити також теплою водою після закінчення 20 хвилин. Другий спосіб: 2 великі ложки каші (густий і дуже теплою) змішати з жовтком, додати по 1 маленькій ложці меду, олії і томатного соку, додати 1/4 чайної ложки солі. Змивати маску після закінчення 20 хвилин. Третій спосіб: половину склянки густої і теплої каші змішати з 2 жовтками, солі на кінчику ножа і по 2 маленькі ложки меду і рослинного масла, розвести соками дині, кавуна, винограду, моркви, полуниці або малини до отримання кремовою текстури. І знову - 20 хвилин.
Вівсяна каша дуже добре очищає шкіру. Перший варіант: збити яєчний білок і 2 ст. л. вівсяної муки до утворення піни. Залишки ссохшейся маски видаляють спершу рушником, потім гарячою водою, і, наостанок, холодною. Другий варіант: 2 ст. л. вівсяних пластівців, залитих 2 ст. л. молока або вершків і закип'ятити на повільному вогні. Після розбухання пластівців нанести масу на обличчя на 20 хвилин.
Горохова каша застосовується в наступному вигляді - відварений горох розтирають в однорідну масу. Потім, стакан отриманої маси розлучається з 2 жовтками (для жирної шкіри - білками), 1 ст. л. майонезу, дрібкою гірчиці (порошок), 1 столовою ложкою меду, 1 великий ложкою касторової олії і борошном за необхідності. Наносимо на 20 хвилин і змиваємо теплою водою.
Пшенична маска робиться наступним чином: відварити 25 гр. пшеничного борошна 250 мл води до густої консистенції, злегка заливаємо холодною водою, даємо охолонути і зливаємо воду. Збите в піну яйце змішуємо з 1/2 ч. л. солі і 5 ст. л. оливкової олії. Змішуємо отриману суміш з відвареною борошном, збиваємо до кремоподібного стану і наносимо на 20 хвилин.