Чи потрібно голитися перед пологами і перед походом до гінеколога?
Гінеколог - лікар, який є обов'язковим для кожної жінки, його покликанням вважається підтримання в здоровому стані репродуктивної функції представниць жіночої статі (огляд статевих органів, діагностика захворювань, постановка діагнозу і призначення лікування), а також огляд вагітних.
Обладнання кабінету для гінекологічного огляду.
Для вагітних і жінок, що стежать за своїм здоров'ям, існують планові огляди, які повинні відбуватися вчасно. Вагітні жінки відвідують гінеколога частіше, так як малюк повинен бути під постійним наглядом кваліфікованого фахівця, а планові огляди жінок дітородного віку проводяться 1 раз в півроку.
Дотримання гігієни статевих органів є головною умовою здоров'я репродуктивної системи.
У багатьох представниць жіночої статі виникає питання: чи потрібно голитися перед відвідуванням гінеколога? Однозначної відповіді на це питання немає, так як область вивчення та огляду гінекологом дещо глибше. Якщо жінка відчуває себе дискомфортно, маючи рослинність в інтимній зоні, то гоління перед походом до гінеколога - кращий варіант.
Лікарі про гоління інтимної зони
Рекомендації гінекологів з видалення волосків з інтимної зони для різних категорій жінок даються в залежності від стану. Якщо жінка відвідує планові огляди, контролюючи своє здоров'я, то поголитися чи ні перед прийомом, вона повинна вирішити самостійно.
Під час вагітності цей процес залежить від дратує шкіри. Деякі вагітні до цього робили епіляцію, але перебуваючи в положенні, через зниження імунітету і високої чутливості шкіри, не можуть здійснювати гоління. Поголивши інтимну зону при вагітності і відзначаючи підвищене роздратування шкіри, можна підхопити інфекцію, що небезпечно для плода і організму вагітної.
Гігієна перед пологами має важливе значення.
По-іншому ситуація з голінням складається перед процесом пологів. Гоління інтимної зони перед пологами рекомендовано всім породіллям. Треба розуміти, що під час пологів відбувається взаємодія лікарів - акушерів і жінки, а значить, лікаря потрібно контролювати стан майбутньої мами і просування плода, що відбувається завдяки кольору шкірних покривів.
Голитися перед пологами - головний гарант гігієни і непотрапляння в родові шляхи інфекції, яка може завдати шкоди дитині, вплинути на процес його розвитку.
Гігієна при відвідуванні гінеколога
Для жінок, які планують відвідати гінеколога в якості планового огляду, зробити епіляцію чи ні - справа добровільна. Багато з них задаються питанням: навіщо це потрібно? Адже зовнішній стан промежини не так важливо при огляді лікарем. Отримати відповідь реально у лікуючого лікаря-гінеколога, так як рішення цього питання криється в методиці огляду.
Існує кілька правил дотримання гігієни перед відвідуванням фахівця:
- поголитися потрібно не менше ніж за добу до відвідування прийому, так як після цієї процедури можливе подразнення, яке знімається нанесенням дитячого крему;
- перед тим, як відвідати лікаря, треба ретельно підмитися, щоб виключити потрапляння інфекції і впливу на слизову, краще прийняти душ;
- надіти чисту білизну.
При вагітності питання: навіщо голитися перед візитом до гінеколога залишається відкритим. Будь-якому лікарю приємно працювати з доглянутою інтимною зоною, але в цей час жінка може зазнавати труднощів з видаленням волосків в зоні бікіні. Причиною цього може бути виникнення роздратування.
Організм під час вагітності акумулює свої ресурси і захисні функції для розвитку та забезпечення життєдіяльності плода, тому імунна система майбутньої мами знижує свою активність і направляє її на дитину. Після гоління на місці волосків вона може виявити небажану висип, гнійники, свербіж в якості алергічної реакції.
Роздратування і запальний процес після гоління.
При вагітності категорично протипоказана епіляція і епіляція за допомогою лазера. Методом, можливим для проведення процесу гоління для вагітної жінки можна вважати спосіб за допомогою воску, за умови, що шкіра звикла до такої альтернативи.
Істотно інша ситуація з приводу гоління промежини складається перед народженням дитини. Раніше голитися перед пологами було обов'язковою умовою, але на сьогоднішній день, багато пологові будинки беруть за основу західні методики. В окремих закладах охорони здоров'я, що займаються збереженням репродуктивного здоров'я, це правило не є обов'язковим для дотримання. Життєві ситуації можуть бути різними, пологи можуть початися позапланово і екстрено, іноді жінка просто не встигає підготуватися до них і прибрати рослинність з інтимної зони.
В період пологів акушер-гінеколог не розбиратиметься, з якоїсь причини не дотримана гігієна, адже його функцією є успішне народження дитини і відсутність ускладнень для плода і майбутньої матері.
Для того щоб не шукати відповіді на запитання: чи потрібно видалити волоски з промежини перед пологами, необхідно проконсультуватися з цього приводу у співробітників пологового будинку. Часто це є внутрішнім правилом установи і залежить від лікаря, що приймає пологи.
Якщо жінка вирішила голитися перед пологами, то це потрібно робити в спокійній, домашній атмосфері, власними силами або залучити до цього процесу чоловіка. Зробивши це своїми руками, буде присутній впевненість в дотриманні гігієни і безпеки. Якщо розглядати видалення волосків з інтимної зони перед пологами, то це більше питання естетичної складової.
Необхідно врахувати і медичний аспект питання:
- волосся в зоні бікіні можуть стати місцем розмноження бактерій навіть при щоденному дотриманні гігієни, що негативно впливає не тільки на проходження дитини через родові шляхи, а й на післяпологовий розвиток малюка;
- в разі виникнення розривів під час пологів, потрібно накладенням швів, що при наявності рослинності в інтимній зоні простіше і швидше;
- після народження дитини, у жінки присутні виділення протягом 1,5-2 місяців, які також можуть нести ризик розвитку середовища шкідливих мікроорганізмів, залишаючись на волосках;
- перед пологами обробка статевих органів дезинфікуючими засобами відбувається значно ефективніше за відсутності волосся.
Для деяких жінок вирішення питання про гоління перед плановим відвідуванням гінеколога, пологами, при вагітності, є елементарним і обов'язковим. Адже гігієна, естетична складова з урахуванням медичних аспектів, говорить про можливість жінки ще раз подбати про своє репродуктивне здоров'я, правильному розвитку малюка.
Під час родового процесу особливо важливим вважається стерильність, відсутність несприятливого середовища для розвитку бактерій, що має бути важливо для кожної майбутньої мами.
Робота гінеколога з охорони здоров'я жінок
Відео: підготовчі процедури перед пологами
Слід пам'ятати, що гінеколог - фахівець, який покликаний якісно виконувати свою роботу по збереженню репродуктивних функцій жінок, спостереження стану вагітних, благополучному розродження, а іноді і порятунку життя матері і дитини. Довіряти свого лікаря - має бути в пріоритеті у кожного пацієнта, адже це є гарантією нормальних взаємин, відповідального ставлення до своїх функцій.