Ефірне масло лаванди для волосся: користь і застосування, рецепти масок
11.10.2017 0

Ефірне масло лаванди для волосся: користь і застосування, рецепти масок

Для жінок
В закладки


Ефірне масло лаванди — це унікальний продукт, який завдяки своїй універсальності активно використовується в самих різних сферах життя. Воно затребуване в кулінарії, медицині, ароматерапії, парфумерії, косметології і навіть у побутовій хімії. Крім приємного аромату масло лаванди володіє цілим рядом цілющих властивостей. Тому не дивно, що прихильники натуральних уходових засобів застосовують його для оздоровлення шевелюри. З його допомогою можливо вирішення таких проблем з волоссям і шкірою голови, як випадання пасм, лупа, зайва вироблення сального секрету, уповільнений ріст локонів, роздратування дерми, себорея і перетин кінчиків. Інакше кажучи, за допомогою лавандового масла можна позбутися від більшості недоліків і подарувати шевелюрі здоров'я і доглянутий вигляд.

Чим корисно масло лаванди для волосся

Ефір лаванди рясніє кількістю корисних компонентів. Кожен з них робить благотворний вплив, в результаті чого стан шевелюри і шкірного покриву голови значно поліпшується. Якими ж речовинами може порадувати пасма дане масло?

  • Лавандова олія багата кислотами. У його складі присутні валеріанова, капронова та урсолова кислоти. Перша славиться заспокійливі і знеболюючі властивості, тому вона здатна зупиняти шкірний свербіж. Друга володіє протизапальною дією, що робить ефірне масло лаванди одним з ефективних засобів проти розвитку будь-якої з форм для лікування себореї і лупи. Унікальність третьої кислоти полягає в тому, що вона нормалізує роботу сальних залоз: вони починають виробляти шкірне сало в зменшеній кількості.
  • Також в лавандовом маслі міститься дубильна речовина під назвою танін. Воно корисно для волосся тим, що оберігає їх від згубного впливу навколишнього середовища, а точніше від ультрафіолетових променів і низьких температур.
  • Такими ж властивостями володіють смоли. Вони створюють на кожному волоску плівку, за рахунок якої локонам стають не страшні агресивні фактори ззовні. А ще завдяки їй пасма набувають додатковий об'єм і густину.
  • Ще одним важливим цілющим компонентом лавандового ефіру є цитраль. Його антисептичні та протизапальні якості допомагають боротися з патогенною мікрофлорою, яка викликає себорею, лупа і послаблює волосся біля коренів, від чого вони починають випадати в надлишковій кількості.
  • Укладає список корисних содержимых лавандового масла цинеол. Він, як і цитраль, — природний антисептик. Крім цього, цинеол чудово очищає шкірний покрив голови і волосся від токсинів та інших шкідливих речовин.

Способи застосування масла лаванди для волосся

повернути волоссю природної краси і здоров'я лавандовий ефір можна використовувати різними методами.

  • Якщо у вас особливих проблем з волоссям і шкірою голови не спостерігається, можна застосовувати ефірне масло лаванди для профілактики. В такому випадку його слід додавати в покупну продукцію — шампуні, бальзами, кондиціонери та інші засоби по догляду за волоссям. Важливо при цьому дотримуватися співвідношення масла і косметичної суміші. На одну чайну ложку, до прикладу, миючого засобу повинно бути введено 3-4 краплі ефіру. Зверніть свою увагу на те, що аромасостав необхідно використовувати відразу ж, так як його активні складові швидко випаровуються. З цієї ж причини немає сенсу змішувати ефірне масло з усім обсягом магазинного продукту.
  • Для поліпшення зовнішнього вигляду шевелюри існує процедура, що носить назву аромарасчесиваніе. Щоб її проводити, буде потрібно придбати дерев'яну гребінець з натуральною щетиною, також підійде гребінь з дерева з рідкісними зубцями. Нанесіть на гребінець або гребінь 2-3 краплі ефіру лаванди і почніть розчісувати волосся в різних напрямках. Проробляйте дані дії протягом 10 хвилин. Якщо робити аромарасчесиваніе регулярно, пасма стануть слухняними і блискучими і будуть виділяти приємний аромат.
  • Також з ефірною олією лаванди можна робити масаж шкірного покриву голови. Для масажу потрібно змішати ефірне масло з базовим в пропорції 8 крапель на 2 столові ложки. Перед змішуванням підігрійте базове масло до злегка теплого стану на водяній бані. В якості бази відмінно підійдуть реп'яхову, мигдальне, оливкова, лляна, кокосове масло або масло жожоба. При бажанні в масажний складу можна додати м'ятний ефір у кількості 3 крапель. Ефіру лаванди в даному випадку буде потрібно не 8 крапель, а 5. Змішавши всі масла, втирайте отриману суміш кінчиками пальців в шкіру голови не менше 10 хвилин. Після самомасажу дайте шкірі 20-хвилинний спокій, а потім промийте шевелюру з шампунем. Проводячи цю нехитру процедуру, ви зробите волосся більш міцними біля коріння, отже, запобігти їх випадання.
  • Ті, хто відчуває досить серйозні проблеми з волоссям, можуть скористатися самим дієвим способом — провести 1,5-2 місячний курс оздоровлюючих масок з ефірним маслом лаванди.

Зміцнююча маска для волосся

Що потрібно:

  • масло мигдалю — 2 столові ложки;
  • яєчний жовток — 1 шт.;
  • ефір лаванди — 4 краплі;
  • ефір іланг-ілангу і ефір рожевого дерева — по 2 краплі.

Як готувати:

  • Мигдальне масло підігрівати на водяній бані, поки воно не стане злегка теплим.
  • Потім розітріть його з яєчним жовтком до однорідності.
  • В останню чергу додайте до суміші ефірні масла. Все ретельно перемішайте.

Приготоване засіб нанесіть спочатку на коріння, а потім і на всю довжину локонів. Укутайте їх целофановою шапочкою і рушником. Витримавши складу на шевелюрі 30-60 хвилин, промийте голову теплою водою з використанням шампуню. Інгредієнти маски забезпечують пасма поживними компонентами, зміцнюючи таким чином волосяні фолікули і прискорюючи ріст волосся. Крім харчування, вона регулює вироблення шкірного сала — шевелюра довше зберігає свіжий вигляд.

Маска для зволоження волосся

Що потрібно:

  • оливкова олія — 3 столові ложки;
  • яєчний жовток — 3 шт.;
  • ефірне масло лаванди — 5 крапель.

Як готувати:

  • Рослинне масло злегка підігрійте до теплого стану.
  • Після з'єднайте його з курячими жовтками. Все перемішується до однорідної консистенції.
  • В кінці введіть лавандова олія.

Готовим складом змастіть шевелюру, і область коренів. Оберніть волосся поліетиленом і махровим рушником на 40 хвилин. Через зазначений час змийте маску звичайним миючим засобом. Даний склад чудово заспокоює роздратовану дерму, насичує її активними речовинами і вологою. Особливо ефективно використовувати описаний рецепт власникам сухого і нормального волосся.

Маска, що відновлює волосся

Що потрібно:

  • масло жожоба — 3 столові ложки;
  • розмариновий і лавандовий ефіри — по 5 крапель;
  • ефір чебрецю — 2 краплі.

Як готувати:

  • На слабкому вогні допомогою водяної лазні нагрійте масло жожоба.
  • трохи тепле рослинне масло додайте ефірні масла. Все добре перемішайте.

Після нанесення лікувального складу на шкіру і локони оберніть голову плівкою з поліетилену і рушником. Через 10-15 хвилин засіб змийте шампунем. Така маска рекомендується людям з ослабленими та пошкодженими пасмами.

Перед тим як почати використання лавандового масла для волосся, зробіть тест на алергію. Потримайте невелику кількість засобу на внутрішній стороні зап'ястя 30-60 хвилин. Якщо неприємних відчуттів не виникло, олія вам підходить. Також не забувайте про протипоказання. Від нього потрібно відмовитися, якщо ви на першому триместрі вагітності, приймаєте препарати з вмістом йоду та заліза, страждаєте недокрів'ям. А ще треба бути обережними тим, у кого знижений артеріальний тиск. У разі відсутності перерахованих протипоказань можна сміливо приступати до виконання мрії про здорових, густих і неймовірно красивих волоссі.

Комментарии (0)
Додати коментар
Ефірне масло імбиру для волосся: користь і застосування, рецепти масок
З давніх пір унікальне східне рослина, яка отримала назву «імбир», було овіяне ореолом таємничості та загадковості. Йому приписували чудодійні властивості і вважали, що
Ефірне масло жасмину для волосся: користь і застосування, рецепти масок в домашніх умовах
Вишуканий, солодкувато-холодний аромат жасмину нікого не залишає байдужим. Він здатний практично миттєво викликати відчуття ейфорії, покращувати настрій і життєвий
Ефірне масло грейпфрута для волосся: користь і застосування, рецепти масок
Ефірне масло грейпфрута міцно зайняло лідируючі позиції серед натуральних засобів, які застосовуються для оздоровлення волосся в домашніх умовах. І це неспроста! Воно
Лаванда: вирощування з насіння в домашніх умовах: посадка й догляд, зимівля
Крім описаних видів, що зустрічаються в природі, в квітникарстві широко затребувана гібридна (голландська) лаванда, вона ж лавандин. Це група високодекоративних,
Безбарвна хна для особи: показання та особливості застосування. Рецепти масок для догляду за шкірою
Кожна представниця прекрасної половини людства мріє про те, щоб її шкіра як можна довше залишалася ніжною, гладкою і пружною. І щоб втілити це бажання в життя, жінки