Ефірне масло жасмину для волосся: користь і застосування, рецепти масок в домашніх умовах
Вишуканий, солодкувато-холодний аромат жасмину нікого не залишає байдужим. Він здатний практично миттєво викликати відчуття ейфорії, покращувати настрій і життєвий тонус. Чай з додаванням квітів жасмину допомагає боротися з втомою, безсонням і стресом, а відвар з листя цього представника сімейства Маслинових знімає жар і відмінно справляється із застудою і бронхітом.
Ароматичні властивості цієї рослини широко використовуються в парфумерній промисловості. Із запашних молочно-білих квіток виготовляють найцінніше ефірне масло, яке служить одним з головних компонентів більшості класичних духів. Не меншу популярність здобув жасминовий ефір в косметології, і одним з напрямків його застосування в цій галузі є відновлення, лікування і зміцнення волосся. Ароматну маслянисту рідину додають у фабричні і домашні засоби для догляду за волоссям — шампуні, бальзами і маски. З допомогою квіткового масла виконують масаж голови і роблять обгортання. Одним словом, варіантів використання ефіру для волосся існує безліч, і вибрати серед них підходить не складе ніякої праці. Але перш за все давайте розберемося, що собою являє цей унікальний продукт і яку користь він приносить шевелюрі.
Ефірне масло жасмину: опис
Жасмінова масло — запашне органічне летку багатокомпонентне речовина рослинного походження, сировиною для якого служать квіти жасмину лікарського, індійського і єгипетського. Зовні масло являє собою щільну, але дуже маслянисту текучу рідину жовто-червоного або темно-бурштинового кольору, що володіє стійким медовим ароматом з екзотичними холодно-пряними нотками.
Жасминовий ефір вважається одним з найдорожчих в світі, що обумовлено трудомісткістю процесу збору сировини (квітки жасмину збирають виключно вручну і в досвітні годинники, оскільки саме в цей час концентрація летких сполук у їх пелюстках стає максимальною). З допомогою спеціальних розчинників із зібраної запашної маси шляхом анфлеражу (екстракції) добувають конкрет олії жасмину, а з нього методом обробки надлишком спиртів з подальшим фільтруванням восків отримують абсолют — в'язку темну рідину з вираженим квітковим запахом. Вартість високоякісного абсолюту дуже висока, і придбати його можна тільки в спеціалізованих магазинах. Аптеки зазвичай реалізують жасминовий ефір, концентрація витяжки в якому становить близько 10 %, решта — основа, як правило — масло жожоба.
Користь олії жасмину для волосся
Жасмінова олія цінується не тільки за неповторний аромат, а й за лікувальні та косметичні властивості, які воно отримало завдяки своєму унікальному хімічному складу. Натуральний ефір містить велику кількість біологічно активних компонентів, таких як цис-жасмон, бензилацетат, індол, ліналілацетат, сесквітерпени, лактони, кетони, феноли, ванілін, евгенол, гераніол і т. д. Всі ці речовини в поєднанні один з одним надають комплексний вплив на шкіру і волосся, а саме:
- тонізують шкіру голови;
- живлять і зміцнюють волосяні фолікули;
- прискорюють ріст локонів;
- запобігають розвиток алопеції;
- запобігають запалення, прискорюють загоєння ран;
- борються з лупою, знімають подразнення і свербіж;
- відновлюють структуру волосся;
- припиняють процеси старіння клітин;
- забезпечують волосся необхідною кількістю вологи;
- захищають волосся від негативних впливів ззовні;
- надають волоссю красивий блиск і сяйво.
Масло жасмину відмінно підійде власницям чутливої шкіри, схильної до підвищеної сухості, подразнення і лущення. Його можна використовувати для нормальних, жирних, пересушені, ламкого, посічених, пофарбованих і зазнали хімічній завивці волосся. Що стосується обмежень до застосування ефіру, то до них належать індивідуальна непереносимість продукту (в тому числі і алергія на запахи, яка може проявлятися слезоточивостью, головним болем, запамороченням, нудотою, утрудненням дихання або навіть втратою свідомості), вагітність (жасмин має здатність підвищувати тонус матки), період лактації і гіпертонічна хвороба. При наявності тих чи інших протипоказань необхідна попередня консультація з профільним фахівцем.
Як застосовувати жасмінова масло для волосся: рекомендації
Використання масла жасмину в косметичних цілях не представляє особливої складності, але, якщо ви хочете домогтися за допомогою такої терапії справді приголомшливих результатів, ознайомтеся з низкою важливих рекомендацій:
- Масло жасмину є сильнодіючим засобом, здатним при безграмотному застосуванні завдати шкоди не тільки шкірним покривом і волоссю, але і всьому організму в цілому. Майте на увазі, що даний продукт не можна використовувати в чистому вигляді, а можна тільки в суміші з базою. Якщо ви робите багатокомпонентну маску, то жасминовий ефір потрібно спочатку розбавити рослинним маслом, наприклад жожоба або мигдальним (2 краплі концентрованої витяжки на 10 крапель основи), а вже потім використовувати цю суміш для приготування косметичного засобу. Необхідність розведення екстракту обумовлена наявністю в ньому залишків розчинників.
- Обов'язково перевіряйте всі приготовані склади (особливо якщо ви використовуєте їх вперше) на переносимість. Для того щоб провести тест, треба капнути невелику кількість суміші на внутрішню частину зап'ястя і, почекавши близько 30 хвилин, оцінити результат.
- Зверніть увагу, що дозування масла жасмину обчислюється не мл, а краплями, при цьому максимальна доза ефіру для разового застосування не повинна перевищувати 5-7 крапель. Якщо ви використовуєте витяжку з жасминового кольору для збагачення шампуню або бальзаму, беріть невелику порцію миючого засобу і вводите в неї потрібну кількість ефіру. Додавати масло в цілий флакон недоцільно, оскільки воно не зберігає корисні властивості при тривалому зберіганні. Застосовувати приготовані таким чином склади можна регулярно (2-3 рази на тиждень).
- Маски з жасминовим маслом слід готувати безпосередньо перед застосуванням. Такі суміші потрібно наносити на сухі локони і витримувати не менше 20 хвилин. Для посилення ефекту після розподілу косметичного складу рекомендується виконати легкий масаж голови, а потім укутати шевелюру целофановим пакетом і рушником. Змивати жасминові маски треба теплою водою з шампунем. Періодичність проведення таких процедур — 2-3 рази на тиждень.
- В якості доповнення до масок можна щодня виконувати аромарасчесиваніе з маслом жасмину. Такі маніпуляції не займуть у вас багато часу, а ефект ви помітите досить швидко: ваші волосся не тільки стануть більш гладкими, слухняними і блискучими, а й набудуть чарівний аромат. Щоб провести процедуру, потрібно капнути кілька крапель ефіру на дерев'яну щітку і, розділивши волосся на пасма, ретельно розчесати кожну з них по всій довжині.
Слідуючи цим простим радам, ви зможете надати своїм волоссю повноцінний догляд і вирішити безліч косметичних проблем, а чудовий запах жасмину, створює атмосферу східної екзотики, подарує вам гарний настрій і допоможе знайти гармонію з навколишнім світом.
Маски для волосся з маслом жасмину: рецепти
Проти випадіння волосся
Ефект: надає тонізуючу дію на шкіру голови, зміцнює волосяні фолікули і допомагає запобігти втраті волосся.
Склад:
- 50 мл теплого реп'яхової олії;
- 15 мл лимонного соку;
- 7-8 крапель жасминового ефіру.
Як робити:
- Змішуємо реп'яхову олію з соком лимона, вводимо ефір і збиваємо складу віночком.
- Наносимо маску на волосся, масажуючи голову і чекаємо 30 хвилин.
- Моєму шевелюру звичайним чином.
Для росту волосся
Дія: насичує локони вологою і поживними речовинами, пробуджує «сплячі» фолікули і активізує ріст волосся.
Склад:
- 30 мл соку алое;
- 3 краплі лавандового ефіру;
- 5 крапель олії жасмину;
- 30 мл олії жожоба.
Як робити:
- Змішуємо масло жожоба з соком алое.
- Вводимо по краплях ефіри, перемішуємо і наносимо на волосся на 40 хвилин.
- Змиваємо маску водою з шампунем.
Для сухого волосся
Дія: зволожує і живить волосся, повертає їм силу і життєвий блиск, запобігає розшарування кінчиків.
Склад:
- 30 мл оливкової олії;
- 30 г меду;
- 1 жовток;
- 5-6 крапель жасминового ефіру.
Як робити:
- Збиваємо жовток, змішуємо його з медом і олією оливи.
- Вводимо ефір, перемішуємо, обробляємо голову і чекаємо близько 40 хвилин.
- Змиваємо складу як зазвичай.
Для жирного волосся
Дія: очищає волосся, усуває сальний блиск, нормалізує функціонування залоз зовнішньої секреції.
Склад:
- 2 яєчних білка;
- 50 мл кислого молока;
- 20 г меду;
- по 5 крапель ефірних олій лимона і жасмину.
Як робити:
- Збиваємо білки разом з кислим молоком і медом.
- Додаємо ефірні олії, перемішуємо і наносимо на волосся.
- Витримуємо приблизно 30 хвилин, а після моєму голову звичайним чином.
Для тьмяного волосся
Дія: повертає локонам природний блиск і сяйво, робить їх більш еластичними та міцними.
Склад:
- 50 мл олії касторки;
- 1 яйце;
- 20 мл яблучного оцту;
- 15 мл гліцерину;
- 7 крапель ефірного масла жасмину.
Як робити:
- Збиваємо яйце з касторовою олією, гліцерином і оцтом.
- Додаємо жасминовий ефір, перемішуємо і розподіляємо на локонах.
- Витримуємо склад 60 хвилин, а після моєму голову.
Для посіченого волосся
Дія: відновлює структуру волосся, бореться з ламкістю та запобігає появі посічених кінчиків.
Склад:
- 15 г желатину;
- 100 мл води;
- 20 мл соку алое;
- 5 крапель жасминового масла.
Як робити:
- Заливаємо желатин водою, перемішуємо і залишаємо на 20 хвилин.
- Розтоплюємо желатинову суміш на паровій бані, охолодити і змішати з іншими інгредієнтами.
- Наносимо маску на волосся, приділяючи особливу увагу кінчикам, і чекаємо 40 хвилин.
- Ретельно миємо голову водою з шампунем.
Масло жасмину, незважаючи на досить високу вартість, користується величезною популярністю серед любительок натуральної косметики. Це чудовий засіб здатне в найкоротші терміни реанімувати пошкоджені, ослаблені і тьмяне волосся, повернути їм життєву енергію і чарівний блиск. Проводите корисні процедури із застосуванням ароматного ефіру регулярно, і бажаний результат не змусить себе довго чекати.