3 Тиждень вагітності
30.09.2017 0

3 Тиждень вагітності

Вагітність
В закладки


Третій тиждень - це час вирішення найголовнішого питання: буде чи вагітність або зачаття відкладається не невизначений період, як мінімум, на місяць. Це дивовижний період у житті кожної жінки: ви вже не одна, але навіть і не підозрюєте про це. Овуляція вже відбулася, і яйцеклітина розташувалася в матковій трубі, повністю готова до запліднення. Зараз найкращий момент для зачаття, для зустрічі вашої яйцеклітини зі сперматозоїдом вашого партнера. Якщо ця зустріч пройшла вдало, то можете себе привітати - ви вагітні. В такому випадку, в кінці третього тижня відбудеться імплантація в стінку матки плідного яйця. У деяких випадках цей процес супроводжується невеликою кровотечею, яке, втім, не становить жодної проблеми.

Стан майбутньої мами за перші три тижні не зазнає ніяких змін, цей період характеризується лише стрімким розвитком ембріона, а також впровадженням його в стінку матки, яка стає рихлою і готова «прийняти» майбутнього малюка. А поки у майбутньої дитини немає зовсім ніякого зв'язку з материнським організмом, всі процеси йдуть виключно за рахунок внутрішніх запасів.

На третьому тижні вагітності плід ще складно назвати не тільки плодом, але навіть і плодовим яйцем, однак в цей період майбутній ембріон стрімко зростає, постійно збільшуючи (подвоюючи число клітин.

Короткі сорок годин імплантації плода в стінку матки дозволяють створити міцний зв'язок між матір'ю і малюком, зв'язок, яка буде зберігатися між ними протягом усіх наступних дев'яти місяців вагітності. По завершенні імплантації, у кров вагітної почне надходити хоріонічний гонадотропін людини, ХГЛ. Саме на виявленні ХГЛ і побудована робота абсолютної більшості тестів на вагітність, і саме це речовина буде відповідати за перебудову організму вагітної жінки. Рівень ХГЛ досягне потрібного значення, по якому можна буде підтвердити вагітність, вже на наступному тижні, втім, аналіз крові на ХГЛ та особливо чутливі тести в змозі зареєструвати в крові жінки наявність цієї речовини вже через чотири дні після того, як відбулася імплантація, тобто, за три-чотири дні до початку наступної менструації. Втім, на третьому тижні вагітності по акушерському календарем більшість майбутніх мам навіть не підозрюють про те, що вони вагітні.

Саме в цей період можна буде спостерігати перші, поки ще незначні зміни в імунній системи майбутньої мами - мова йде про вироблення Раннього Фактора Вагітності - речовини, яка допоможе плодному яйцю «обдурити» жіночий організм. Чому обдурити? Тому що рівно половина генів вашого майбутнього дитини має батьківське походження, тобто, доречно говорити про білках плода, які для вашого організму є чужорідними. І саме для того, щоб запобігти конфлікт між чужорідними клітинами плода і вашими імунними клітинами і потрібен Ранній Фактор Вагітності, тобто, EPF.

На третьому тижні потрібно продовжувати суворо дотримуватися тих рекомендацій, які були надані на першому тижні акушерського календаря вагітності.

Майбутній малюк. В матковій трубі зустрілися сперматозоїд і яйцеклітина. В результаті злиття відбулося утворення зиготи, першою і найголовнішою клітини майбутнього малюка. Всі наступні мільйони клітин його організму будуть дочками зиготи. Зигота починає свою подорож по матковій трубі, метою шляху стане матка, в процесі подорожі клітина буде ділитися. Вже через три доби після запліднення зародок буде складатися з тридцяти двох клітин, що за формою нагадують ягоду шовковиці або малини. До кінця третього тижня кількість клітин досягне 250, а форма стане схожий на невеликий порожнистий кулька, діаметр якого буде досягати 0,1-0,2 мм. майбутнього малюка Тепер можна з повним правом назвати бластоцистой або морулой.

Бластоциста займеться руйнуванням маленьких ділянок слизової, інших тканин маткових, вириваючи для себе маленьку «нірку», в якій згодом з комфортом влаштуватися. В процесі «облаштування» норки будуть виникати мікроскопічні крововиливи. Сам процес облаштування норки, впровадження називають імплантацією. У тому випадку, якщо процес імплантації пройшов успішно, то має сенс говорити про нової щаблі розвитку зародка - тепер «постачання» клітин плоду будуть здійснювати ваші системи і органи, а не ті вельми скромні запаси, які були зроблені яйцеклітиною.

З моменту запліднення до моменту імплантації різні пошкоджуючі впливи можуть або зруйнувати все, або не надати ніякого помітного впливу. У першому випадку зародок загине, у другому знайде резерви для відновлення пошкоджень, і якщо в майбутньому не буде ніяких неприємних сюрпризів, то від цих пошкоджень не залишиться й сліду.

Комментарии (0)
Додати коментар
28 Тиждень вагітності
28 Тиждень вагітності
28 Тиждень вагітності
15.09.17 Для жінок
Двадцять восьмий тиждень вагітності… Перехідний період - зараз ви вступаєте в третій, останній триместр вашої вагітності, і до вашої зустрічі з малюком
16 Тиждень вагітності
16 Тиждень вагітності
16 Тиждень вагітності
12.09.17 Вагітність
Шістнадцята тиждень вагітності - дивовижний період у житті кожної майбутньої мами, адже саме у ці дні ви можете вперше відчути ворушіння дитини у вас в животі. Це
9 Тиждень вагітності
9 Тиждень вагітності
9 Тиждень вагітності
14.09.17 Вагітність
На дев'ятому тижні вагітності відчуття майбутньої мами вже абсолютно зрозумілі: незважаючи на те, що зовні змін практично немає, примхливість, різкі зміни в настрої,
5 Тиждень вагітності
5 Тиждень вагітності
5 Тиждень вагітності
07.09.17 Для жінок
П'ятий тиждень вагітності за акушерському календарем є дуже важливим етапом вагітності, адже саме зараз відбувається формування основних, життєво важливих систем,
4 Тиждень вагітності
4 Тиждень вагітності
4 Тиждень вагітності
20.09.17 Вагітність
Четвертий тиждень - це як раз той час, коли багато жінок вже починають здогадуватися про те, що скоро вони стануть мамою. Підвищена стомлюваність, непояснена