2 Тиждень вагітності
Зародження нового життя наближається. Вже серед сотень тисяч яйцеклітин, якщо постаратися, можна знайти «лідера». Як правило, мова йде про однієї яйцеклітини, яка розташовується в особливому виді, заповненому рідиною. До кінця другого тижня пухирець збільшиться в розмірах настільки, що почне виступати над поверхнею яєчника. Організм готується до овуляції. Після того, як відбудеться розрив бульбашки, яйцеклітина вийде в черевну порожнину, потім потрапить у маткову трубу, де і зможе, нарешті, зустрітися зі сперматозоїдом.
На місці ж колишнього бульбашки з'явиться специфічне утворення, яке називають жовтим тілом. Запам'ятайте цю назву, воно нам знадобиться надалі. Жовте тіло необхідно нашому організму для гормональної підтримки вагітності, і роль його складно переоцінити. Крім того, саме жовте тіло в більшості випадків являє собою винуватця раннього токсикозу, з яким «знайомиться» досить велика частина вагітних жінок.
Швидше за все, у вас відбудеться овуляція вже на наступному тижні, втім, це може статися і в кінці другого тижня. Іноді жінки відчувають процес овуляції, як біль у животі. Можна дізнатися про те, що «процес пішов», вимірявши базальну температуру (це температура в прямій кишці). Втім у більшості випадків в цьому немає особливої необхідності. Досить просто знати про те, який саме період є кінцем другий, початком третього тижня, відраховуючи від 1-го дня останньої менструації, щоб визначитися з найбільш підходящим часом для зачаття.
При цьому, щоб збільшити ймовірність зачаття, слід дотримуватися деяких правил.
Оптимально, якщо за два-три дні до передбачуваної овуляції ви зробите перерву тривалістю кілька днів в статевого життя. Така перерва дозволить накопичити статевого партнера максимальна кількість сперматозоїдів. Проте це не обов'язкова умова - багато пар не можуть зачати дитину і без дводенної перерви.
Перед статевим актом, який здійснюється з метою зачаття, небажано надто активно використовувати туалетні гігієнічні засоби, здатні змінювати кислотність внутрішнього середовища піхви. Особливо обережно слід ставитися до спрінцевання - цілком достатньо буде традиційних гігієнічних процедур. Як показують результати досліджень: сперматозоїди відрізняються високою чутливістю до хімічного складу того середовища, в яку їм належить потрапити - так, навіть звичайна слина може зробити згубний вплив на них.
Якщо ви хочете підвищити ймовірність зачаття, слід знати про найбільш «виграшних» позах. Оптимальний варіант - «місіонерська» поза, коли чоловік знаходиться зверху. Не меншою ефективністю в плані зачаття може похвалитися і колінно-ліктьове положення жінки, коли чоловік знаходиться позаду. Ймовірність зачаття може істотно підвищитися, якщо протягом двадцяти-тридцяти хвилин після сім'явивергання жінка буде залишатися в положенні лежачи. Бажано трохи підняти область тазу, наприклад, під поперек можна покласти подушку.
Саме в цей період можна схилити чашу терезів на користь народження саме хлопчика або дівчинки. Відразу варто відзначити, що стовідсоткову ймовірність визначення статі заздалегідь не дасть вам ні один метод. Однак, збільшити відсоток ймовірності народження дитини бажаної статі все ж можна - сьогодні існує величезна кількість подібних методик, починаючи від спеціальних дієт, астрологічних прогнозів та закінчуючи підрахунком певних днів до/після овуляції, використанням китайського, японського календарів.
Зрозуміло, не варто забувати також про те способі життя, який ми почали вести минулого тижня: це відмова від шкідливих звичок, турбота про повноцінне харчування, заняття спортом, прагнення проводити на свіжому повітрі (але не в людних місцях) більшу частину свого часу, і, звичайно ж, повний захист від стресів.
Якщо ви довгий час не можете завагітніти, при кожному наближенні періоду овуляції у вас може спостерігатися підвищена нервозність, стресовий стан - це не тільки здатне негативно позначитися на жіночому здоров'ї, на здоров'я плода (при зачатті), але також істотно знижує шанси на зачаття. Якщо ви самостійно не можете впоратися з підвищенням нервозності в цей період, має сенс звернутися до фахівця - психолога, попити заспокійливі (виключно натуральні, трав'яні) настої, змінити обстановку, наприклад, поїхати на море відпочити - не завагітнієте, так хоч відпочинете, і шансів на те, що наступного разу все вийде, буде набагато більше.
Якщо ви не відвідали лікаря-генетика раніше, на першому тижні, саме час зробити це зараз. Ретельний аналіз сімейного анамнезу, вашої спадковості дозволить скласти прогноз для майбутнього малюка, виробити план діагностики потенційних проблем при розвитку плоду.
Майбутній малюк. Яйцеклітина, яка може дати початок розвитку плода, вже практично визначилася. Залишилося почекати зовсім небагато…