Ревнощі - як з нею боротися, жінкам, чоловікам, поради психолога
24.07.2017 0

Ревнощі - як з нею боротися, жінкам, чоловікам, поради психолога

Психологія
В закладки


«Ревнощі – як з нею боротися?» – це питання цікавить кожного, хто хоча б раз у житті стикався з цим темним і небезпечним почуттям.

Що таке ревнощі

Давати визначення почуттів складно. Надто вже це особисте, дуже індивідуальне. Але, говорячи про любов, багато хто використовує формулювання «це бажання зробити обранця щасливим».

Передбачається, що це почуття дозволяє приймати людину такою, якою вона є, з усіма його недоліками. Адже кожен хоч раз чув розхожу фразу: «Люблять не за щось, а всупереч».

Як же в такому разі вписується в це визначення ревнощі? Адже це – прояв недовіри до коханого, бажання утримати партнера, причому без огляду на його почуття. Це – роздратування, гнів, розчарування в близькій людині. При чому ж тут любов?

Біда в тому, що філософи, говорячи про любов, мають на увазі ідеальне почуття в його найвищому вияві. А люди, за рідкісними винятками, далекі від досконалості. Людям властиво боятися, прагнути до власного комфорту, дбати насамперед про власні почуття. Це можна пробачити і це нормально. Адже саме визнання власної недосконалості – перший крок до прогресу.

Ревнощі - почуття складне. Тут і образа, і недовіра, і гнів, і невпевненість у собі, і уражена гордість, і праведне обурення власника, на чиє «майно» зазіхає ворог.

Багато боятися втратити звичної, затишного життя – адже догляд близької людини зруйнує її. Можлива навіть заздрість до успіхів партнера. Впоратися з таким вибуховим коктейлем емоцій дуже складно.

Причини

У психічно здорової людини емоції не виникають сам по собі, вони завжди є реакцією на зовнішні чинники, і ревнощі – не виняток. Розділяючи її на обґрунтовану і необгрунтовану, люди втрачають це з виду. Причини ревнощів є завжди. Просто іноді вони лежать не в площині відносин і поведінки партнера.

Обґрунтована ревнощі може бути викликана:

  • попередніми зрадами партнер;
  • його надмірно вільною поведінкою, заграванням з представниками протилежної статі;
  • наявністю у коханої людини залицяльників (навіть якщо їх почуття не взаємні);
  • власними зрадами, спроектованими на партнера.

Всі ці причини дійсно можуть викликати почуття ревнощів у більшості чоловіків і жінок. Плюси ситуації в тому, що якщо є реальна проблема, у неї не може бути реального вирішення. Достатньо змінити ситуацію в потрібну сторону – і у відносинах запанує мир.

Як підвищити самооцінку дитини? Читай статтю.

Необгрунтована ревнощі насправді теж має свої причини, просто вони не так очевидні:

  • негативний досвід ревнивця, його пам'ять про минулих відносинах;
  • психологічні травми, отримані в дитинстві, у відносинах з батьками;
  • невпевненість у собі, комплекс неповноцінності;
  • зацикленість на надмірному контролі, задатки домашнього тирана;
  • надмірна залежність від близької людини, втрата себе у відносинах;
  • страх змін, боязнь самотності.

Впоратися з зовні безпричинної ревнощами набагато важче, адже це вимагає напруженої, копіткої роботи над собою.revnost-4-tile

Ознаки

Іноді ті, хто ревнує, соромляться цього почуття і не говорять про проблему прямо. Як зрозуміти, що партнер відчуває дискомфорт у стосунках? Є деякі ознаки, які вкажуть на проблему:

  • партнер починає проявляти підвищену увагу до вашого життя: докладно розпитує, як пройшов день, з ким і про що була розмова по телефону, чому змінився настрій;
  • бесідах із загальними друзями ненав'язливо вас перевіряє;
  • намагається скласти компанію навіть у тих заходах і розвагах, які явно не любить;
  • часто дзвонить, щоб дізнатися, як справи, і при цьому намагається вловити невідповідності між розповіддю і шумовим фоном в трубці;
  • очевидно засмучується навіть з-за невинних запізнень, з сумнівом вислуховує розповіді про авралі на роботі або дні народження колеги.

Ці та подібні нюанси поведінки говорять про те, що партнер підозрює зраду і намагається непомітно зрозуміти, наскільки такі сумніви обгрунтовані.

Ревнощі - як з нею боротися

Ревнощі – темний і руйнівне почуття, боротися з нею необхідно.

До 70% пар розпадаються саме з причини надмірної підозрілості одного з партнерів. Підозрілості, а не зрад. І що ще страшніше, більше 60% побутових вбивств відбувається на ґрунті неконтрольованої ревнощів.

Тому вчитися впоратися з подібними емоціями просто необхідно. Ревнощі навряд чи врятує відносини, але легко може їх знищити. Ось тільки впоратися з цим почуттям дуже і дуже складно.

Жінкам

Жіночі ревнощі може, як не дивно, бути відносно конструктивною. Слабка стать, підозрюючи невірність партнера, часто звинувачує в цьому не його, а себе.

З одного боку, нічого доброго в цьому немає – звалювати на себе відповідальність за чужі вчинки нерозумно. З іншого – жіночі ревнощі може послужити відмінним стимулом до самовдосконалення.

Психологи можуть розповісти багато випадків, коли дівчина, прагнучи утримати партнера, працювала над собою і досягла дійсно вражаючих результатів – схудла, отримала вищу освіту, знайшла роботу. А потім розлучилася з изменщиком і зустріла чоловіка, який зміг оцінити її по достоїнству.

До хлопця

Дівчина, ревнуючи хлопця, боїться насамперед розриву відносин, поки ще дуже крихких. Вона розуміє, що єдине, що пов'язує її з партнером – взаємні почуття.

Немає ні спільного побуту, ні взаємних зобов'язань. Розірвати такий зв'язок дуже легко. Досить просто перестати відповідати на дзвінки.

До того ж, багато дівчат з літератури, фільмів і рад «досвідчених» жінок твердо засвоїли, що чоловіки постійно переймаються думками про секс. А значить, варто спокусливою панночці поманити бідолаху – і він піде за нею, як загіпнотизований.

  1. Щоб побороти ревнощі, дівчині потрібно зрозуміти, що юнак – теж людина. Такий же, як вона. Він – зовсім не сексуальний маніяк, готовий кинутися на будь-яку жінку. У чоловіків теж є почуття і теж є принципи. Велика частина хлопців, зіткнувшись з відвертою провокацією, просто злякається і розгубиться, але ніяк не зрадіє. До того ж, юнаки теж цінують постійні та стабільні відносини. І зовсім не хочуть розчаровувати тих, кого люблять.
  2. Потрібно дати молодій людині зрозуміти, що ви йому довіряєте, цінуєте його щирість і чесність. Такі слова допоможуть набагато краще, ніж постійні сварки або стеження. Відчувши, що дівчина повністю на нього покладається, юнак напевно постарається виправдати довіру.
  3. А якщо виявиться, що привід для ревнощів реальний – то чи варто хвилюватися? Адже чим раніше виявляться подібні якості людини, тим краще. Якщо б це сталося після весілля або після народження дитини, було б набагато важче.

revnost-3-tileДо чоловіка

Дружина, ревнуючи чоловіка, зазвичай не стільки боїться самої зради – багато жінок готові пробачити разову зв'язок. Лякає можливість розлучення, краху звичного життя.

Адже якщо чоловік вирішить піти до суперниці, що буде з сім'єю? А з дитиною? Спільно нажитим майном і житлом, в кінці кінців? Звучить меркантильно – але ж це дійсно дуже важливо.

Такі питання особливо лякають жінок, які не мають роботи. Домогосподарки занадто залежать від чоловіків, і усвідомлення власного безсилля часто виливається в ревнощі.

Так, факт зради теж важливий. Відчувати, що тебе зрадив близька людина, жахливо. Але статистика невблаганна: частіше жінки ревнують несамостійні, ті, хто «за чоловіком, як за кам'яною стіною». Вони бояться, що фортеця впаде і поховає їх під уламками.

Дружинам, які не можуть побороти ревнощі, потрібно знайти собі справу. Власне, ніяк не пов'язане з сім'єю або чоловіком. Звичайно, у домогосподарки теж багато роботи, але подібне рішення має ряд переваг, заради яких варто зламати звичний життєвий уклад.

  1. Нова робота або нове хобі – це завжди нові люди і нові зв'язки. Біда домогосподарок в тому, що вони замкнуті в своєму тісному світі. Потрібно зважитися вийти з шкаралупи.
  2. Робота, нехай і низькооплачувана – це фінансова незалежність. Нехай і не надто надійна, але все ж. Краще плисти в старому човні, ніж тонути. Розуміння того, що є власний маленький дохід, зменшить страх. А значить, викликана ним ревнощі відступить.
  3. Нове заняття – це маса нових вражень. Домашня робота зазвичай виключно фізична. Руки зайняті, а голова вільна. Ось і лізуть у неї думки про зради. Якщо жінка поглинена пов'язаними з новою справою ідеями і планами, ревнувати стає просто ніколи.

Чоловікам

Чоловікам потрібно бути особливо обережними з ревнощами. Адже якщо жінки зазвичай ображаються і засмучуються, то представники сильної статі впадають в лють.

Дружба між чоловіком і жінкою: можлива? Дізнайся в статті.

Як стати найкращою дружиною? Читай далі.

Чоловіча ревнощі безпосередньо пов'язана з насильством. Причому лють найчастіше спрямована не на суперника, реального чи уявного, а на жінку.

Головне завдання чоловіка, схильного до ревнощів – тримати це почуття під контролем, тому що наслідки можуть бути страшними.

До дівчини

Часто ревнощі хлопця до дівчини викликана особливостями її поведінки. Якщо кохана – яскрава, товариська, кокетлива і весела, то може виникнути відчуття, що вона свідомо заграє з усіма чоловіками, які потрапили в поле зору.

  1. У такій ситуації потрібно згадати – а чи не ця товариськість і кокетливість була тим, що вабило до дівчини? Так, тепер виникли відносини, але адже людина при цьому не змінюється. Весела і життєрадісна дівчина залишиться такою ж, як була – хоч після тижня побачень, хоч після року. Це – просто риса характеру.
  2. Дівчата люблять подобатися чоловікам, це абсолютно природно. І зовсім не говорить про розбещеності і чи недбалості у зв'язках. Між легким фліртом і зрадою – прірва.
  3. Можна поговорити з дівчиною, пояснити, що саме викликає занепокоєння і ранить. Напевно вона постарається змінити свою поведінку, щоб не робити боляче близькій людині.
  4. Ще одна поширена, типово чоловіча ревнощі – до минулого. Чоловіка може зачіпати думка, що у його обраниці вже були чоловіки. Може, вона любила їх більше? Або навіть любить когось досі? Не можна ставитися до минулого подібним чином. Якщо дівчина розлучилася з кимось- значить, вважала це вірним. Значить, ті відносини закінчені, вони вичерпали себе. Минуле – лише минуле, воно тим і відрізняється від цього, що вже не існує. Не можна дозволяти привидам зруйнувати відносини, які дороги і важливі.

b94850a8-397c-480b-9e92-02afb083b4b0

До дружини

Ревнощі до дружини зазвичай тісно пов'язана або з почуттям власника, або з комплексом неповноцінності. Владний чоловік прагне у всьому контролювати дружину, з часом він починає сприймати її як свою річ, що не має права на почуття і бажання. Звичайно, він турбується, що хтось може вкрасти улюблену іграшку.

  1. Для чоловіків такого типу дуже важливо весь час пам'ятати, що поруч з ним – жива людина. Особистість з власними мріями, страхами, фантазіями – і це треба цінувати. Це – головне у відносинах. Дружина – не барсетка і не мобільний телефон, який може вкрасти спритний злодій, варто трохи зазіватися. Жінка сама вирішує, чи варто їй заводити роман на стороні чи ні. Якщо вона любить, той ніколи й не подумає про подібне. А ось споживацьке ставлення і постійні причіпки легко можуть вбити почуття.
  2. Невпевнені в собі чоловіки постійно сумніваються, а чи не знайде собі жінка когось краще. Красивіше, успішніше, сексуальніше. Але колись ця жінка любила настільки, що погодилася вийти заміж, створити сім'ю. Невже в один прекрасний день вона вирішить, що це було помилкою? Так, ніхто не досконалий. Але якщо жінка живе з чоловіком, якщо вона готує йому і пере, народжує йому дітей – значить, вона любить його. І легко пробачить всі дрібні недоліки. Які ще докази потрібні? Кращий засіб від подібної ревнощів – просто озирнутися навколо.

Як побороти чуже недовіру

  1. не Можна змусити людину перестати ревнувати. Якби він міг, він і так би це зробив. Вимагати цього так само безглуздо, як вимагати у сліпого, щоб він негайно прозрів. Але можна повільно, крок за кроком, допомогти впоратися з недугою.
  2. Саме просте і очевидне – створити у відносинах атмосферу тепла і довіри. Невідомість лякає. Більше розмовляйте, діліться своїми думками і почуттями. Проводьте більше часу разом, познайомте зі своїми друзями.
  3. Якщо партнера дійсно зачіпають якісь вчинки і особливості поведінки – можливо, краще так не робити? Якщо, звичайно, це не принципові моменти. І якщо партнер досить доріг. Але тут важливий здоровий глузд. Одна справа – рахуватися з розумними вимогами близької людини і зовсім інша – ламати себе на догоду чужій помисливості і агресії.
  4. Потрібно хвалити партнера. Але робити це щиро, відзначати справді існуючі переваги. Тоді людина зрозуміє, що його цінують, нею дорожать, – адже саме сумнів у власній значущості і провокує ревнощі.

Поради психолога

Психологи рекомендують кілька спеціальних тактик, які можуть допомогти у відносинах з ревнивцем. Але вони ефективні лише в тому випадку, коли ревнивець дійсно хоче змінитися.

  1. Якщо ваш партнер – людина розсудлива, можна скористатися цим. Коли він почне пред'являти претензії до уявної невірності, потрібно спокійно запитати: «Що ти робиш? Ти розумієш, що ображаєш мене?» Зазвичай такий підхід відразу перемикає розмову в інше русло, скандал помирає, так і не народившись. Але цей прийом ефективний, тільки якщо ви дійсно ні в чому не винні.
  2. Ревнощі можна перетворити в обов'язкову процедуру. Кожен вечір, з 19.00 до 19.30 ми з'ясовуємо стосунки. В обов'язковому порядку, без прогулів і отлыниваний. З детальною аргументацій і детальним обговоренням кожного доводу. Такі розмови дуже швидко набридають – як, втім ,і сама ревнощі.
  3. Можна скласти список усього, що викликає ревнощі. Лесь на диван, включити спокійну музику, розслабитися – і представляти. Уявляти найжахливіше, в деталях, пункт за пунктом. Спочатку це дуже боляче і важко. Але скоро приходить розуміння, що все це – лише фантазія. Як тільки одна ситуація перестала турбувати і викликати паніку – можна переходити до наступного.
  4. Завжди можна звернутися до сімейного психолога. Фахівець допоможе вирішити проблеми, з якими можна впоратися самостійно.

Відео: Як боротися з ревнощами

Комментарии (0)
Додати коментар
Ревнощі як психічне захворювання
У тексті дається характеристика ревнощів як специфічного захворювання психіки людини. Показано властивості, ознаки, основні симптоми та шляхи подолання ревнощів.
Ревнощі до минулого дружини - як позбавитися, поради психолога
Важко зустріти людину, яка б у зрілому віці не мав за плечима досвід відносин, як позитивний, так і негативний. Деякі чоловіки важко сприймають той факт, що їх
Ревнощі - це добре чи погано
Ревнощі – яскраве, сильне почуття. І часом так важко відповісти на питання: ревнощі це добре чи погано?
Патологічна ревнощі - ознаки, у жінок, у чоловіків, лікування
Патологічна ревнощі – це досить серйозне і небезпечне явище, яке може привести до непоправних наслідків. З нею можна і треба боротися.
Як змусити коханця ревнувати - одруженого, колишнього
Ревнощі груба, скоропалительна і часом згубна. Але, незважаючи на це, жінки все також продовжують шукати відповідь на питання – як змусити коханця ревнувати? Способів це