Ревнощі до минулого дружини - як позбавитися, поради психолога
Важко зустріти людину, яка б у зрілому віці не мав за плечима досвід відносин, як позитивний, так і негативний. Деякі чоловіки важко сприймають той факт, що їх благовірна жила або зустрічалася з кимось іншим. З-за цього виникає невпевненість, почуття сумніву, і ревнощі до минулого дружини.
Чоловік, як мудрий учасник відносин, повинен приймати минуле партнера. У реальному житті все відбувається навпаки: людина починає панікувати, нервувати, пред'являти претензії, тим самим псує відносини, вбиває почуття, шкодить не тільки своєї коханої, але і самому собі.
Практично кожна представниця слабкої статі стикалася з ситуацією, коли кавалер демонструє відданість, здається милим, ніжним, а через якийсь час перетворює спільне життя в справжнє пекло.
Це може проявлятися наступним чином:
- Критика подруг. Часто чоловік вважає близьких знайомих своєї супутниці недостатньо порядними, флиртующими з усіма підряд і забороняє спільні зустрічі.
- Постійний контроль. Це виражається в істериках, якщо телефон вимкнений або ніхто не бере трубку, вимоги про звітах за кожен крок.
- Скандали через уваги інших чоловіків. Жінка змушена скромніше одягатися, вислуховувати претензії про те, що хтось на неї глянув, залишив комплімент в соціальних мережах чи спробував познайомитися.
Ревнощі як психічне захворювання: про особливості марення ревнощів читай тут.
Причини ревнощів до минулого дружини
Корінь проблеми криється в психологічних комплексах чоловіки, так і в підозрілу поведінку дружини:
- Стара психологічна травма. Чоловік, хоча б один раз у житті відчув гіркоту від втрати коханої жінки до колишньому партнеру, може переживати, що ситуація станеться знову і відчувати від цього тяжкі муки.
- Занижена самооцінка. Вона проявляється у невпевненості чоловіка у собі, у своїх можливостях, якостях. Він вважає себе недостатньо гарним і думає, що дружина, порівнявши його з колишнім супутником, може розірвати поточні відносини.
- Психічний розлад. У цьому випадку чинником зайвої підозрілості є деякі відхилення у психіці чоловіка. Дружина може не давати навіть приводу засумніватися в її вірності, але у людини будуть з'являтися нав'язливі думки, що дружина обов'язково йому зраджує з колишнім.
- Страх через можливу емоційного зв'язку з колишнім партнером. У кожних стосунках люди будують плани, проводять багато часу разом, їх пов'язують речі, друзі, місця. І нерідко вони як якоря змушують повертатися жінку до думок про минулі відносини, про те, як у них було добре. У цьому випадку емоційний зв'язок ще не розірвана. Ймовірність такої ситуації змушує чоловіка переживати за майбутнє відносин.
- Постійні згадки про колишнього. Деякі жінки мають звичку як би випадково згадувати минулого супутника, розповідати деталі спільного проведення часу – куди ходили, що робили, а також згадують особистісні характеристики колишнього. Чоловік це може трактувати, як не вистиглу любов, симпатію.
- Підтримка минулих контактів. До них відносяться листування по телефону, регулярні дзвінки по телефону, спілкування в інтернеті. Це безсумнівною призводить до ревнощів, так як може означати, що відносини ще не закінчені.
Як позбутися від чоловічої помисливості
Тут маються на увазі способи як побороти ревнощі по відношенню до колишнім партнерам, так і предметів з минулого, подарунків, а також минулого способу життя.
З приводу колишніх партнерів
- Варто проявити розсудливість і не влаштовувати скандал. Не потрібно змушувати забути колишнього супутника. Час лікує і колишні події будуть рідше згадуватися.
- Не розпитувати про минулі відносини і про те, що в них було, так як це може розкрити старі рани і нашкодити шлюбу. Якщо жінка сама починає розповідати, то спокійно сказати, що це нецікава тема і перевести розмову.
Предметів, подарунків з минулого
- Не змушувати улюблену викидати подаровані предмети. Подарунок може бути корисним для неї і якщо чоловікові він не подобається, необов'язково його викидати або віддавати комусь. Потрібно поважати особистий простір партнера.
- Поговорити з коханою. Спокійно, без істерик пояснити, що зберігання дружиною подарованих предметів доставляє неприємні емоції і попросити прибрати їх не носити.
Способу життя до заміжжя
- Робота над собою. Відмінним способом перемогти неприємне почуття ревнощів є приведення в порядок власних думок і почуттів. Потрібно зрозуміти, що якщо жінка робила що-то в минулому, необов'язково це буде в новому житті.
- Подарувати нові відчуття. Не потрібно ходити туди відпочивати так, як дружина це робила зі своїм колишнім партнером. Навпаки, слід дати їй нові емоції та враження, відкрити інший світ. Це дозволить її забути минуле й зануритися в нову реальність.
Дитяча ревнощі як засіб боротьби за увагу. Про ознаки та особливості ревнощів дитину читати тут.
Як бути, якщо хлопець сильно ревнує без приводу? Читай далі.
Вправи та поради психолога
Для того, щоб перемогти в собі ревнощі до минулого дружини, потрібно проявити чимало зусиль, але виконана робота принесе спокій у відносини, відновить мир і гармонію, позбавить чоловіка від страждань:
- Зрозуміти, що минуле залишається з людиною назавжди. Не можна забути події з колишнього життя. Люди і ситуації залишаються в пам'яті на все життя. Самий правильний варіант, берегущий нерви і здоров'я – прийняти все, що було у коханої і відпустити ситуацію. Не варто дуже переживати, адже якщо б у минулому шлюбі все було добре, то відносини би не закінчилися.
- Прийняти радикальні заходи. Якщо дипломатичним шляхом відучити жінку спілкуватися з колишнім не виходить, то варто проявити чоловічі якості і в більш жорсткій формі пояснити дружині, що неприємно, коли кохана людина думками знаходиться в минулих відносинах і продовжує спілкування з колишнім. У деяких випадках ефективно поставити ультиматум. Він точно дасть зрозуміти, хто саме важливий дівчині. Коли кохана відмовляється припиняти флірт з колишнім, то варто добре задуматися, а чи потрібен такий шлюб.
- Зайнятися собою. Жінка інстинктивно тягнеться до успішного чоловіка. Замість того, щоб витрачати час на стеження або дослідження телефону благовірної, краще зануритися в роботу, почати заробляти більше грошей, записатися в тренажерний зал, одягатися гарніше, стати цікавим співрозмовником, здобути нову освіту. Це дозволить почувати себе впевненіше, побороти ревнощі і менше переживати по приводу якогось там колишнього.
- Треба мати почуття власної гідності і не опускатися до підглядання в телефон ночами і скандалів. Чоловіка це не красить. Ревнощі – це почуття, яке не має нічого спільного з любов'ю.
- На перших порах краще не робити якісь дії і подивитися, що з цього вийде. Якщо дружина продовжує провокувати на ревнощі, хай навіть неусвідомлено, то варто донести до неї своє невдоволення. Не треба наслідувати її поганої поведінки і в помсту влаштовувати інтрижку на стороні. Це низько для чоловіка.
- Якщо розмова «по душам» не приносить результату, то варто задуматися про подальшу доцільність відносин. У будь-якому випадку, діяти потрібно тільки тоді, коли є реальний привід сумніватися. В інших випадках ревнощі не дає жити, призводить до втрати душевної рівноваги і спокою, а потім і до зниження здоров'я, якості життя та руйнування прекрасного почуття любові.