У чому користь лазні для здоров'я
Попаритись у міру завжди приємно, але наскільки це корисно для організму? Відвідування лазні викликає загальне підвищення температури тіла, що називається загальною гіпертермією. З цим пов'язаний і ефект, який чинить на організм. Він може бути як позитивним, так і негативним, але плюси включають поліпшення роботи потових і сальних залоз, розслаблення м'язів, зміцнення імунітету і зняття стресу.
Також відвідування лазні – це чудове тренування для серцево-судинної системи, адже під час її прийому покращується мікроциркуляція крові. "Під впливом високих температур розширюються судини, посилюється та покращується кровообіг. Вже через 3-5 хвилин пульс збільшується в півтора рази, підвищується артеріальний тиск. Після виходу із парної запускаються зворотні процеси: серце заспокоюється, знижуються тиск та пульс", – розповідають фахівці.
Це підтверджують і дані міжнародної групу вчених, які були опубліковані у 2017 році. Тоді 100 людей попросили залишатися в сауні протягом 30 хвилин, і відразу після виходу їхній середній кров'яний систолічний тиск знизився зі 137 мм рт.ст. до 130 мм рт.ст., а середнє діастолічне - з 82 мм рт.ст. до 75 мм рт.ст. Причому ефект зберігався протягом півгодини.
Цікаво й те, що регулярне відвідування сауни знижує ризик інсультів.
Банні процедури можна зустріти і в програмах для схуднення. Хоча здебільшого кілограми йдуть лише через велику втрату організмом рідини (яка має властивість повертатися), при комплексному підході для поступального зниження ваги це справді корисно. Все завдяки активації обміну речовин під час ширяння.
Якщо у вас є бажання збудувати власну сауну, радимо звернутись вам до фахівців компанії Suomisauna. Вони займаються будівництвом саун під ключ, починаючи від створення проєкту, закінчуючи всіма оздоблювальними роботами.
У чому користь сауни для нервової системи
Похід в сауну тренує нейрорегуляторні механізми, активує симпатичну нервову систему, яка відповідальна, наприклад, за збільшення частоти серцевих скорочень, розширення бронхіол, впливає на обмінні процеси.
Якщо ж говорити про конкретні свідчення в неврології, то однозначну користь лазня приносить людям з неврозами початкових стадій. Крім того, фінські вчені виявили, що відвідування лазні знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 65 відсотків у тих, хто париться понад чотири рази на тиждень. Медики пов'язують це із припливом крові до мозку під час відвідин сауни.
При цьому при тяжких неврологічних захворюваннях – епілепсії, хворобі Паркінсона, центральному паралічі – у лазні паритися не можна.
Кажуть, лазня корисна для шкіри – це правда
У парилці люди сильно пітніють. З погляду науки це активний процес виділення рідини через шкірні покриви. При кімнатній температурі такого немає. Як це відображається на стані шкіри?
Вплив високої температури та вологості веде до розкриття пор та кращого забезпечення шкіри поживними речовинами. У поєднанні з, наприклад, скрабуванням, це допомагає очистити шкіру і навіть запобігти появі нових комедонів. Саме тому в косметології широко використовуються SPA-процедури для шкіри, які частково імітують лазню.
Однак потрібно пам'ятати, що людям із чутливою шкірою варто бути обережним із відвідуванням сауни. Адже виділення солі з потом може призвести до подразнення. Протипоказана лазня при псоріазі, висипах неясного походження, мікозі, онкології.