Морська вода для шкіри
Вода - джерело всього живого, і теорія про те, що життя почалося саме в воді, рідко піддаються сумніву. А зовсім недавно з'явилися думки, що життя почалося в морський, солоній воді. Чи це можливо?
Чому б і ні? Морська вода дуже схожа за складом з плазмою людської крові, ось чому тіло людини тіло людини так затишно почуває себе у воді. Але користь чи шкода надає морська вода на шкіру? Давайте розбиратися разом.
Вплив і користь морської води для шкіри
Чи відчували ви, заходячи в прохолодну морську воду, як легке тремтіння пробігає по всьому тілу, як ніби стискаючи клітини і тканини? Що відбувається при цьому?
Стикаючись тілом з водою, яка завжди холодніше температури повітря, відбувається моментальне скорочення судин. Надалі, вже через 2-5 хвилин озноб проходить, судини розширюються, а по тілу розтікається тепло. І вже на цьому рівні відбувається не тільки загартовування організму і поліпшення роботи серцево-судинної системи, але і підвищення захисних функцій шкіри, і її адаптаційних можливостей.
Занурюючись у воду, ви по-іншому відчуваєте свою масу тіла, а тиск води в цей час підсилює кровообіг, підвищує еластичність шкірного покриву і тонус м'язів, підтягує в'ялу шкіру.
Крім цього, вода в морі - це не тільки стихія, а й унікальне джерело необхідних організму мінералів. Як правда, складно переоцінити хімічний склад води, в який входять сольові іони натрію, калію, магнію, брому та інших мікроелементів.
Живлячи шкіру так само, морська вода сприяє зменшенню набряклості і знову ж таки підвищення тонусу м'язів. І це - далеко не всі переваги вплив морської води на шкіру.
{ad1}Як уже зазначалося, під час плавання корисні мінерали припадають в шкіру, тим самим дезінфікують її і заспокоюють. Вплив морської води покращує циркуляцію крові, нормалізує кислотно-лужний баланс, допомагає очиститися від токсинів і шлаків, що скупчилися в клітинах шкіри.
Йод у складі морської води активізує регенерацію клітин, що благотворного позначається на збереженні молодості і краси шкіри. До того ж, йод зміцнює стан нервової системи, нормалізує роботу щитовидної залози, знижує рівень холестерину.
А хто буде сперечатися з тим, що здорова шкіра - це в деякому роді результат повноцінного здорового роботи внутрішніх органів?
Морська вода знімає свербіж і роздратування шкірного покриву, а також слизових оболонок, тим самим є потужною профілактикою багатьох грибкових захворювань.
Крім того, вона надзвичайно корисна і людям з проблемною шкірою. Прищі, вугрі та інші осередки запалення підуть самі собою після декількох днів купань в чистій морській воді. Цьому сприяє не тільки морська вода для шкіри (вона дезінфікує і зупиняє), але і сонячні промені, які ефективно підсушують проблемні ділянки шкіри. Вода знову ж таки покращує здатність клітин до регенерації, внаслідок чого загоєння шкірного покриву відбувається значно швидше.
Шкода морської води для шкіри. У чому він полягає?
Сьогодні як ніколи поширені переконання в тому, що морська вода сушить шкіру, викликає свербіж і алергію, провокує опіки ... що з перерахованого правда, а що ні?
Так, морська вода дійсно має здатність підсушувати шкіру. Але значно погіршують ситуацію крапельки води, що залишаються на тілі. Спрацьовує як лінзи, вони притягують сонячні промені, що призводить до пересихання шкіри. До речі, саме ці крапельки і провокують опіки. Усунути ризик цієї проблеми досить легко - потрібно лише промокнути шкіру рушником після купання.
Але що робити з сверблячкою і неприємними відчуття, що виникають на шкірі після купання? Морська вода, як було доведено, підвищує чутливість шкіри, ось чому багато хто може відчувати дискомфорт після впливу морської солі.
Справитися з неприємним відчуттям на шкірі допоможе душ, який з легкістю змиє залишки солі з тіла. Пам'ятайте, якщо у вас немає алергії на морську сіль, купання в морі не буде для вас шкідливим, а решта на кілька годин сіль на шкірі лише зміцнити її імунітет, послуживши своєрідною маскою.