Збільшено лімфовузли за вухами у дитини. лікування
Від пильного погляду турботливою мами не вислизнуть навіть самі незначні зовнішні та поведінкові зміни. Але що робити, якщо цілуючи та обіймаючи малюка, ви раптом помічаєте, що за вушком у нього утворилися невідомого походження горбки. Вас охоплює тривога. Що це може бути?
На тілі кожної людини розташовані лімфатичні вузли. Вони знаходяться в області рота, шиї, плеча, грудей, живота, ліктя, паху і коліна. Лімфовузли є важливою складовою імунної системи, їх по праву можна вважати центром боротьби з різними інфекціями. Спільно з селезінкою і миндалинами вони забезпечують організму імунітет. Саме тут відбувається головне протистояння чужорідним мікроорганізмам.
У лімфовузлах синтезуються імуноглобуліни, і розмножуються лімфоцити. Щоб було простіше зрозуміти, уявіть, що лімфовузли - це свого роду прикордонниками, які стоять на сторожі безпеки організму. Коли в нього проникає інфекція, виникає запальна реакція. Опухлість лімфовузлів є сигналом про те, що сталися порушення в системі, і виникли проблеми зі здоров'ям.
Особливістю лімфатичних вузлів є те, що вони здатні збільшуватися в розмірах, якщо розташовані недалеко від інфекційного вогнища.
Збільшено лімфовузли за вухами у дитини. Причини і симптоми
Одними уз найбільших лімфатичних вузлів є привушні. У нормальному стані вони мають м'яку консистенцію і зазвичай не промацуються. Якщо з якихось причин зараз ви звернули на них увагу (збільшений розмір, змінений колір шкіри, з'явилася хвороблива реакція), то вивчіть наступну інформацію і нанесіть візит врачу.Может бути, ваше занепокоєння зовсім необгрунтовано, нічого страшного не сталося, і немає причин для переживань. Але краще перестрахуватися і дізнатися напевно.
На що необхідно звернути увагу відразу:- визначити розмір лимфоузла (він може збільшитися до розміру волоського горіха); - перевірте, чи присутні хворобливі відчуття при натисканні; - оціните стан шкірного покриву (червоного кольору з підвищеною температурою або природне); - чи може вузол вільно переміщатися під шкірою; - перевірте цілісність слизової порожнини рота; - з'ясуйте, чи немає пошкоджень або саден на голові.
Разом зі збільшенням лімфовузлів у дитини можуть з'явитися такі реакції:- підвищення температури тіла вище 37 ° С; - стомлюваність, млявість і сонливість; -зуд і лущення шкіри на голові (при грибкової інфекції) .- слабкий апетит або його відсутність; - гнійничкові висипання навколо вуха; - головні болі; - біль при пальпації .
Як вам потрібно діяти?
Якщо ви помітили, що збільшені лімфовузли за вухами у дитини, то до моменту звернення до фахівця намагайтеся їх зайвий раз не чіпати, і простежте, щоб цього не робив малюк.
Спостерігайте за їх розмірами, потурбуйтеся, щоб це місце нічого не давило і не дратувало. І головне, не грійте!
Фактори провокують збільшення і запалення лімфатичних вузлів
{ad1}Як уже згадувалося вище, подібна реакція організму є відповіддю на порушення діяльності внутрішніх органів. Якщо за вушком у дитини з'явився збільшений лімфатичний вузол, може бути результатом того, що у малюка:
а) інфекція вуха, горла або очей;б) карієс або запалення зубного нерва;в) виразки або ранки в роті;г) вірусна інфекція або застуда;д) інфекційне захворювання (краснуха, кір, скарлатина);е) алергія на пил, шерсть тварин, побутову хімію, продукти тощо.
Провокуючими факторами можуть також бути тривалі осередки інфекції, захворювання внутрішніх органів і домашні пітомци.Почему це відбувається?
При будь-якій травмі організм робить спроби відновити пошкоджені шкірні та м'язові тканини. Під час укусу або порізу імунна система так само підсилює вироблення антитіл, щоб попередити потрапляння інфекції через утворену рану. Якщо ви з малюком не приділяєте увагу гігієні порожнини рота, то, що збільшені лімфовузли за вухами у дитини, може бути нагородою за ето.То є запалення може бути викликано проблемою з зубами.
Запущений карієс дуже часто призводить до абсцесу. Навколо вогнища інфекції відбувається скупчення мікроорганізмів і руйнування м'яких тканей.Організм починає боротьбу. Підвищується температура тіла, йде вироблення лімфоцитів і за вухом збільшуються вузли. Ідентичний процес відбувається, якщо інфекція потрапляє іншим шляхом, наприклад при травмі, через очі, верхні дихальні шляхи або шкіру.
Ще однією розповсюдженою і такою, що заслуговує увагу причиною є таке вірусне захворювання, як краснуха. До групи ризику потрапляють діти вчасно не отримали щеплення. На тілі виникають плями червоного або рожевого кольору, звідси і пішла назва хвороби. До того ж до шкірних проявів, можуть додатися розглядаються нами неприємності. До серйознішим і на щастя рідкісним факторів належать аутоімунні захворювання і рак.
До перших - аутоімунний тиреоїдит і вовчак. Вони здатні викликати подібну симптоматику. Йде повне руйнування імунної системи, що тягне за собою збільшення лімфатичних вузлів. Втішити в даному випадку може лише те, що у дітей подібна проблема зустрічається дуже рідко.
Що ж стосується такої хвороби, як рак, то необхідно відзначити, що деякі її види супроводжує лімфадермія. Злоякісні клітини поширюються по всьому організму людини. Якась їх частина потрапляє в лімфовузли, починається посилена боротьба з чужорідними тілами, що і пояснює збільшення лімфовузлів за вухами у дитини.
Для всіх недовірливим мам хочеться сказати, що невеликий набряк в зазначеній галузі ще не є причиною для передчасного занепокоєння. Але і ставитися до подібних проявів організму халатно не варто, а особливо, якщо ці місця болять і поступово збільшуються. Зверніться за роз'ясненням до лікаря.
Досвідчений фахівець огляне вуха, порожнину рота і слизову глотки дитини, оцінить рівень запального процесу. Якщо ж видимі причини будуть виявлено, а лімфатичні вузли будуть перевищувати допустимі параметри, то вам доведеться пройти ще ряд додаткових обстежень:
- при діагнозі вірусної інфекції - вірусологічні дослідження; - оцінку рівня поширеності запального процесу (виявлення концентрації білка); - при підозрілих лімфовузлах - ультразвукове дослідження; - бактеріологічне дослідження при бактеріальної інфекції.
Лікування фахівець призначить в залежності від виявлених причин
Якщо це бактеріальна інфекція, то усувати її ви будете за допомогою антибіотиків. У разі, коли при збільшенні лімфовузлів за вухами у дитини він відчуває болючі відчуття, то йому випишуть препарати знімають біль. Якщо алергічна реакція послужила тому, що вузли збільшили свої розміри, то на допомогу прийдуть протизапальні та антигістамінні таблетки. імуносупресивні препарати призначають пацієнтам з аутоімунними захворюваннями.
Але тільки медикаментозної підтримки в подібних випадках буває недостатньо. Хворій дитині необхідний домашній догляд. Щоб не сталося загострення, а малюк якомога швидше одужав, батьки зобов'язані дотримуватися певних правил:
1. Заборонено впливати теплом на лімфовузли і робити компреси! Подібні дії спровокують розширення вогнища інфекції і погіршать стан пацієнта.
2. Щоб зміцнити імунну систему необхідно пропити повний курс полівітамінів.
3. З метою профілактики одягайте дитину по погоді. Дитина під час прогулянки не повинен бути спітніле, інакше його легко може продути. Бережіть голову і вушка.
Увага! Будь-яке лікування і маніпуляції здійснюються виключно під спостереження лікаря. Не випробовуйте на дитину бабусині рецепти, і не робіть спроб вилікуватися самостійно. Некомпетентний підхід до усунення симптоматики може привести лише до збільшення даної проблеми і серйозних наслідків.
На завершення додам, що найчастіше збільшення лімфовузлів за вухами у дитини через деякий час повертається до свого нормального стану без стороннього втручання. Здоров'я вам і добра.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.