
Закладений ніс у грудничка - що робити
Відкритий рот, відмова від прийому їжі, капризи і плач немовляти ось основні ознаки того, що у немовляти закладений носик. Така поведінка малюка є показником того, що йому некомфортно, що є проблема.
Подібна ситуація в свою чергу може викликати паніку у матусі.
Справа може посилитися повному невіданні, незнанням того, як полегшити стан дитини і до кого звернутися за допомогою. Давайте розберемося разом.
Загроза, яку зберігає в собі закладеність носа
Якщо у дорослої людини подібний стан виглядає досить безневинно, то для немовляти воно може принести багато неприємностей:
1. Малюк відчуває труднощі з висмоктуванням молока, оскільки в момент годування дитини стає просто нічим дихати. Він або недоїдає або взагалі відмовляється від грудей або соски, що тягне за собою втрату ваги.

2. немовля наляканий тим, що не отримує необхідну кількість повітря, він плаче, привертаючи увагу до своєї проблеми.
3. Тривожний сон і недоїдання стають причинами примхливого настрою у маленької людини і викликають занепокоєння батьків.
Перерахованих фактів вже досить для того, щоб спонукати дбайливих батьків до дій.
І в першу чергу, з'ясувати фактори, що викликали подібну реакцію організму дитини, а потім визначитися, якщо закладений ніс у грудничка, що робити.
В іншому випадку це може загрожувати різними захворюваннями через зниження імунітету. У їх числі і пітниця у грудничка, лікування якої ви можете дізнатися, натиснувши на посилання.
Можливі причини
Перше, що слід зрозуміти це те, що не варто самотужки вирішувати проблему. Наскільки б начитані ви не були, ваші знання не зможуть замінити консультацію фахівця. Але щоб краще розуміти те, про що вам буде говорити лікар, ознайомтеся з наступними причинами:

1. процес адаптації. Дитина ще зовсім недавно народився на світ. Це середовище для нього поки чужа, щоб звикнути до неї потрібен час. Через пару місяців слизова вже зможе працювати в повну силу, а поки ви будете чути сопіння і похрюкивание, що свідчать про ускладненому диханні. Подібні звуки пояснюються тим, що у дитини ще маленький розмір ніздрів.
2. Подразнення слизової оболонки. Різні віруси і бактерії можуть вражати слизову, це призводить до появи сопель, і закладеності носика. Коли організм переможе віруси - зникнуть і проблеми з диханням.
3. Алергія. Найбільш актуальна ця причина в період весняно-літнього цвітіння. виявляється алергічна реакція у вигляді слизових виділень з носа.

Зрозуміти те, що ви маєте справу ні з звичайним нежитем можна за такими ознаками:
- відсутність високої температури; - набряклість і почервоніння тіла або особи; - тривалість симптомів більше місяця.
Але якщо це алергія і закладений ніс у грудничка, що робити в такій ситуації? Щоб позбутися від нежиті, необхідно позбутися від подразника, тобто від алергену.
4. Чужорідне тіло. Створити проблеми з вдиханням повітря можуть потрапили в носовій прохід дрібні частинки. Вони викликають роздратування і провокують виділення слизу. Щоб усунути подібну неприємність можна самостійно промити носик за допомогою груші, але краще звернутися в медичний заклад.
{ad1}5. Сухість повітря. Щоб малюку було комфортно дихати, необхідно забезпечити в приміщенні належний рівень вологості. В іншому випадку шкіра дитини буде пересихати, а в носовому проході будуть утворюватися скоринки. Це і послужить причиною закладеності. Томуне забувайте систематично провітрювати приміщення, де найчастіше знаходиться малюк, проводити вологе прибирання або придбайте спеціальний зволожувач повітря.

Батьки повинні знати, що якщо вчасно не звернути увагу на закладеність носика, то це призведе до втрати ваги, появи виразок на слизовій оболонці і до розвитку пневмонії.
Вам обов'язково потрібно звернутися до педіатра, якщо:
- у малюка підвищилася температура;
- ніс не дихає вже довше двох тижнів;
- виділення з носа містять гній і кров;
- ви простежуєте взаємозв'язок між закладенням носа і контактом немовляти з певним подразником.
Закладений ніс у грудничка, що робити
Будь-якому батькові хочеться бачити свого малюка усміхненим. Як же позбавити його від болісної закладеності? Ви можете полегшити стан дитини, якщо скористаєтеся наступними порадами.

1. Можна підняти головку немовляти. Зробити це можна за допомогою подушечки невеликих размеров.2. необхідно зволожити носик дитини. Для цього закопуйте йому по краплі в кожну ніздрю фізіологічний розчин. Проробляти це слід кожні три години.3. При алергічної закладеності необхідно усунути контакт немовляти з пилком, пилом, цвіллю, шерстю тварин та іншими елементами викликають закладеність носа.
Завжди можна звернутися до народного досвіду. Так в разі, якщо причиною утруднення дихання є сухі соплі, то проСвобода носик допоможе джгут зроблений зі звичайної вати. закапайте по дві крапельки материнського молока в кожний носовий прохід для зволоження слизової. Замінити молоко можна морквяним або буряковим соком, тільки не забудьте розбавити його кип'яченою водою.
Щоб зволожити повітря в приміщенні не обов'язково купувати дорогі апарати. можна просто включити воду і відкрити двері в ванній.

Що робити, якщо причиною закладеного носа у грудничка є алергічний риніт? Тоді вам варто потурбуватися, щоб в приміщенні не було домашніх вихованців, щоб в кімнаті малюка не накопичувалася пил, а на стінах не заводилася цвіль.
У період цвітіння трав постарайтеся не відвідувати парки і сквери, де може бути велике скупчення викликають відторгається реакцію рослин. При пранні дитячого одягу не використовуйте ароматизатори, ретельно виполіскує пелюшки. Слідкуйте за тим, що б люди, які контактують з вашим малюком, не зловживали косметикою і парфумерією.
Чи не застосовуйте будь-які краплі або інші препарати, особливо рослинного походження. Пам'ятайте, що призначити медикаментозне лікування може тільки кваліфікований фахівець. Не займайтеся самолікуванням.

Годувальниці необхідно переглянути свій раціон харчування, з якого слід виключити продукти, провокують алергію.
Це може бути шоколад, консерви, томати, цитрусові. Більш конкретний список вам надасть тільки фахівець після індивідуальної консультації.
Лікування методами традиційної медицини
Якщо ви звернетеся з тривожним вас питанням до педіатра, то наступний фахівець, який огляне вашої дитини буде ЛОР лікар. Використовуючи спеціальне обладнання, він зможе визначити причину закладеного носика у немовляти і призначити, що вам далі робити. Якщо причина поганого дихання криється в алергії, то відповідно буде потрібно консультація алерголога.
Все подальше лікування буде залежати від характеру захворювання, а ще від того, на який його стадії ви звернулися до фахівців. Що ще можна порекомендувати батькам, які зіткнулися з такою проблемою? З наданням першої допомоги і з тим, що з відвідування лікаря не варто затягувати, ми вже визначилися. А ще слід зберігати спокій.
Малюкові в цей момент і так доводиться нелегко, а ваша дратівливість тільки погіршить ситуацію. Будьте терплячі і уважні. Приділяйте в момент хвороби малюкові більше ласки, ніж у звичайний час, розмовляйте з ним, погладжуйте.
Покачайте його або просто поносіть на руках. Ваша близькість і ніжний голос діятимуть на дитину заспокійливо, він буде розуміти, що не один, що разом з ним сповнені любові і турботи батьки.

Зараз організм малятка бореться, а ваше завдання полягає в тому, щоб допомогти йому перемогти. Коли він одужає, то можна потихеньку почати загартовувати дитини, щоб підвищити опірність різним захворюванням. А зараз, щоб не наражати на здоров'я малюка ризику при закладеності носа у немовлят обов'язково зверніться до лікаря. Що робити, може правильно підказати тільки він.
Здоров'я вам і вашій дитині!
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.



