У немовляти болить животик? Що робити, як допомогти
З появою в сім'ї маленької дитини, новоспеченим батькам доводиться стикатися з масою нових проблем і шукати відповіді на різні питання, пов'язані з доглядом за малюком. Одним з таких питань єрізкий біль в животі у дитини. Як правило, коли у немовляти болить животик, що робити і як допомогти дитині батьки не знають.
Причини болю у новонароджених
Існує кілька причин, які викликають біль в животі маленької дитини.
- перегодовування;- неправильний раціон годуючої мами;- перегрів;- занадто часте використання пустушки;- недолік рухів.
Всі ці причини в комплексі можуть призвести до сильних колік і як результат неспокійного поведінки малюка.
перегодовування
Як правило, коли дитина турбується і кричить, кожна мама думає, що він голодний, і перестає дотримуватися графіка годувань. В результаті малюк починає істеричний плач ще частіше, а матуся знову і знову намагається його погодувати. Таким чином, їжа в шлунку у малюка не встигає, як слід перетравитися, і починаються процеси гниття, що призводить до сильних болів в шлунку.
У цьому випадку, коли у немовляти болить животик, важливо знати, що робити.
Годувати малюка необхідно строго за графіком, дотримуючись правильний режим дня. Якщо дитина трохи не дотягує до наступного годування, потрібно його чимось відволікти, а не починати годування на першу його вимогу.Шлунково-кишкова система малюка знаходиться в стані формування і надто часте прикладання до грудей дає сильне навантаження на цю систему, з якої вона не справляється.
раціон мами
У період вагітності майбутня мама дотримувалася рекомендацій лікаря, і раціон харчування був продуманим і зваженим. Після народження дитини необхідно продовжувати дотримуватися дієти, так як неправильне харчування годуючої мами безпосередньо викликає коліки у дитини.
Неправильно підібрані продукти для раціону мами є причиною того, що у немовляти болить животик. Що робити в такому випадку?
У період годування ні в якому разі не можна харчуватися перекусами. Незважаючи на велике навантаження і відсутність часу потрібно все ж збалансувати своє харчування і дотримуватися певного режиму. Категорично заборонені в цей період всякі напівфабрикати фабричного виробництва, солоності і копченості, а також солодощі, що складаються з великої кількості інгредієнтів.
Для мами, яка годує грудьми, в цей період рекомендується тільки домашня кухня з натуральних продуктів, багато пиття і бажано роздільне харчування. Сформувати такий раціон допоможе дитячий лікар-педіатр.
перегрів
Одним з факторів, що викликають кольки у дитини, є також перегрів. Як тільки малюк починає голосно плакати, матусі тут же хапають його на руки, притискають до свого тіла і зверху ще загортають теплою пелюшкою або ковдрою. Таке інтенсивне теплове вплив аж ніяк не сприяє поліпшенню травлення.
{ad1}пустушка
Природно, коли маленька дитина плаче, хочеться припинити цей плач і дати малюкові пустушку. Коли він смокче пустушку, в шлунок додатково потрапляє повітря. А оскільки більшу кількість часу дитина проводить лежачи в колясці або ліжечку, відригнути надлишки повітря самостійно він не може.
Тому якомога частіше варто викладати малюка на животик і робити з ним різні гімнастичні вправи.
Рух і ще раз рух
Якраз повноцінного руху то дитині і не вистачає. Проводячи більшу частину часу в лежачому положенні, малюк потребує русі за допомогою батьків. Добре качати дитини в колисці або колясці, але краще все-таки періодично брати його на руки і робити «екскурсії» по квартирі.
При цьому зайві гази будуть швидше виходити з організму малюка, і він буде відчувати себе набагато комфортніше.
У разі, якщо у грудничка часто болить животик, що ж потрібно робити?
Не варто відразу ж панікувати і починати ще з дитинства напихати дитини ліками. Навіть найкращі з таких препаратів - це зайва хімія в незміцнілий дитячий організм.
Масажі животика і щоденна спеціальна гімнастика нітрохи не гірше справляються з кишковими і шлунковими кольками. Дільнична патронажна медсестра покаже, як правильно робити комплекс таких упражненій.Рекомендуется за кілька хвилин до годування робити дитині масаж животика. За годинниковою стрілкою м'якими круговими рухами слід погладжувати живіт малюка. Це допомагає зняти спазми і змушує шлунково-кишкову систему посилено працювати.
Під час годування слід кілька разів піднімати дитини у вертикальне положення і дати йому можливість відригнути надлишки повітря, який потрапляє в організм разом з молоком. Як правило, найбільш інтенсивно малюк смокче в перші хвилини годування. З жадібністю захоплюючи мамині груди, саме в цей період він і отримує основну порцію повітря. Як тільки перший голод вгамує, обов'язково дайте новонародженому можливість відригнути це повітря.
Дуже часто в тому, що у немовляти починає боліти животик відразу після годування, винна сама мама. Що можна зробити, щоб допомогти дитині позбутися від повітряних бульбашок, які і викликають колікі.Еслі піднімати малюка вже після того, як він повністю наситився, то стає дуже проблематично зробити так, щоб весь потрапив під час годування повітря вийшов зі шлунка. Тому процес годування варто розділити на кілька етапів.
Чи не для кожного малюка найоптимальнішою буде саме така поза, коли його піднімають і притискають до плеча, підтримуючи голову. Якщо в такій позі дитина все-таки не може відригнути повітря, потрібно пошукати більш відповідну для нього позу. Можна спробувати притиснути дитину спиною до свого живота і злегка погладити його животик або злегка піджати ніжки. Кожна мама повинна знайти індивідуальну позу для своєї дитини, в якої він зможе позбутися від повітря максимально швидко і комфортно.
Животик може почати хворіти і в той час, коли немовля спить. Що викликає такі різкі коліки і що можна спробувати зробити? Якщо малюк різко прокидається і кричить, підгинаючи під себе ніжки, можна спробувати перевернути його на живіт і погладити круговими рухами спинку дитини. Можливо, в такому положенні біль пройде, і малюк засне на животі. До речі, дуже добре, коли дитина звикає спати на животі, в такій позі краще відбувається травлення.
Якщо в приміщенні, де знаходиться малюк, досить тепло, то не варто його занадто тепло одягати. Кілька разів в день потрібно давати йому можливість полежати пару хвилин голеньким. Щоб дитина не будив себе уві сні, деякі матусі сповивають йому ручки. Ні в якому разі не потрібно такого робити з ніжками. Нижня частина тіла новонародженого повинна бути абсолютно вільною.
помічники
Сучасним батькам можна порадити використовувати різні пристосування для носіння малюка: Це може бути і кенгуру для новонароджених, і слінг. Ці пристосування не тільки дають можливість дитині максимально рухатися в його віці, але і зменшують навантаження на мамині руки і хребет. Дригаючи ніжками, малюк позбавляється від зайвих газів і бульбашок повітря, скупчилися в його кишечнику.
Щоб допомогти своєму грудничку пережити цей складний етап в його житті, кожна мама повинна знайти індивідуальне рішення і самостійно визначитися, що робити в разі, коли у нього болить животик.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.