У дитини газики. Чим допомогти дитині
03.06.2018 0

У дитини газики. Чим допомогти дитині

Здоров'я дитини
В закладки


Новонароджені часто плачуть через розтягнення черевної порожнини через виникнення газоутворення. Насправді нічого смертельного в цьому немає, але коли у дитини газики, то потрібно знати, чим йому допомогти, щоб позбавити його від болів в животику, а себе - від постійного пхикання і плачу.

Недосвідченим батькам буває складно розпізнати симптоми такої поширеної проблеми, але це легко виправити, так як до них ставляться:

- малюк починає плакати дуже несподівано і відразу захлинаючись, при цьому кожен день майже в один і той же час;

- якщо доторкнутися до його живота, то він практично не буде прогинатися, а виявиться твердим на подобі каменю;

- під час істерики у немовляти червоніє обличчя, і він намагається сильно тужитися;

У дитини газики. Чим допомогти дитині
Під час істерики у немовляти червоніє обличчя, і він намагається сильно тужитися.

- настає помітне поліпшення самопочуття і підняття настрою після того, як дитина пукнет або сходить в туалет по-великому.

Крім цього, якомога частіше спостерігайте за своєю дитиною і постарайтеся запам'ятати наскільки часто він притискає ручки до животика, особливо перед тим, як заплакати.

Згинає він спину дугою і підтискає чи коліна якомога ближче до живота, коли у нього поганий настрій? Якщо так, то всі підозри вірні і малюк часто плаче і погано спить ночами через те, що відчуває в шлунку дискомфорт і не може самостійно його позбутися. Ось тут-то саме час взяти справу в свої руки.

У дитини газики: чим допомогти

На самому початку лікування слід спробувати визначити причину виникнення такого явища, до яких може відноситися переїдання малюка, перегрів, неправильне приготування дитячих сумішей для штучного вигодовування, напружені відносини між батьками, не дотримання дитячого режиму дня.

наприклад,коли у дитини газики при грудному вигодовуванні, однією з головних причин прийнято вважати недотримання дієти матері. Чим допомогти дитині? - Виключити будь-який продукт харчування, який заборонили їсти в пологовому будинку і спостерігає лікар.

У дитини газики. Чим допомогти дитині
Можна спробувати полегшити біль дитини за допомогою спеціального ряду масажних рухів.

Після того, як розібралися, звідки ноги ростуть, можна спробувати полегшити біль дитини за допомогою спеціального ряду масажних рухів, які можуть щодня повторювати батьки або, в крайніх випадках, спеціально найнятий для цього людина.

{ad1}

Під час плачу необхідно взяти дитинку на руки і акуратно притиснути до себе животиком, щоб він хоч трохи заспокоївся. Потім його потрібно покласти в ліжечко або на пеленальний столик і обов'язково теплими долонями провести погладжують навколо пупка по ходу стрілки годинника.

В той же час не дуже сильно торкатися до правого боку животика. Не забувайте розмовляти з малюком або співати пісеньку, щоб він міг хоч ненадовго відволіктися.

Коли у новонародженого газики, йому може допомогти спеціальна кропова вода. Для її приготування досить подрібнені в блендері або кавомолці насіння фенхелю (одну маленьку ложечку) залити гарячою водою, настояти близько години і процідити через ситечко. Або ж купити такі ліки в найближчому аптечному пункті.

Малюкам, яким немає і місяця необхідно капати на язик не більше п'ятнадцяти крапель до грудного або баночного харчування. Починаючи з місячного віку, дозволено ложечку цього настою додавати в дитячі суміші або процеженное молоко матері.

Цей спосіб лікування вважається самим натуральним і безпечним, так як за рахунок фенхеля слабшають спазми і починається природне і безболісне відходження газів.

До речі, лікарі кажуть, що якщо давати малюкові укропную водичку за тридцять хвилин до їжі в розмірі п'ятдесяти мілілітрів, то це хороший спосіб профілактики.

У разі, коли саморобним настойкам або народній медицині батьки не довіряють, то рекомендують звернутися до практикуючого педіатра, який випише лікарський препарат для малюка і розповість про способи дозування.

Якщо у дитини газики, найкращим засобом, чим можна допомогти -тепла грілка на живіт. Однак раніше ми говорили, що перегрів лише погіршить ситуацію. але при розумному використанні тепло розслабляє мускулатуру живота, тим самим перешкоджаю утворення коліків і больових неприємних відчуттів.

При необхідності новонародженого можна покласти навіть на теплий животик мами чи тата, тоді він буде відчувати себе в безпеці і, швидше за все, перестане скиглити.

У дитини газики. Чим допомогти дитині
Якщо у дитини газики, найкращим засобом, чим можна допомогти - тепла грілка на живіт.

Деяким крихітка замість грілки допомагає тепла ванна з заспокійливими аптечними травами.

Можна також використовувати газовідвідну трубку або всім відому клізму, але ці процедури можуть нашкодити мікрофлорі дитинку і, до того ж, викличуть масу неприємних відчуттів і дій. Тому самостійно їх можна застосовувати в екстрених ситуаціях або при відсутності альтернативного лікування.

Тим більше, стан малюка може змінюватися через непомічених раніше захворювань. Наприклад, через желтушки у новонародженого, причини і наслідки якої ви можете дізнатися, пройшовши за посиланням.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як робити масаж животика новонародженому при кольках
Як робити масаж животика новонародженому при кольках, знає далеко не кожна молода матуся. На жаль, в перший час у малюка організм працює не зовсім так, як у дорослого, в
Як привчити дитину до горщика за 3 дні
Якщо дитина перевіряє підгузник на вологість або час від часу просить замінити підгузник на новий, а також якщо малюк знімає трусики, перед тим як сходити по великому,
Газовідвідна трубка для новонароджених: як користуватися
Газовідвідна трубка використовується для полегшення стану малюка, коли він мучиться від частого здуття животика, кольок і підвищеного метеоризму. Але до цього методу
Як і чим розвивати грудничка в 4 місяці: четвертий місяць пізнаємо разом з дитиною навколишній світ, займаємося з малюком зарядкою
Розвиток дитини в чотири місяці – відповідальний процес, адже малюк стає все більш усвідомленим. Незважаючи на те, що дитина в 4 місяці спокійніше, від цього турбота про
Як займатися з дитиною в 1 місяць, дотримуючись розпорядок і режим дня
Новонароджений карапуз як ніхто повинен бути під постійним ретельним контролем. Батькам необхідно з перших днів відрегулювати розпорядок дня дитини в 1 місяць. Адже з