Нежить у грудничка: лікар Комаровський рекомендує лікування
Коли діти починають сопливить, деякі батьки хапаються за наявні будинку флакончики з препаратами від нежиті, навіть не подумавши, чи правильно вони роблять. Наприклад, коли виникає нежить у немовляти, Комаровський лікування рекомендує передоручити лікаря (педіатра або отоларинголога) - тільки медик зможе встановити справжню причину риніту і зробити призначення.
Що провокує нежить
Нежить - це не просто симптом хворобливості. Подібним чином організм намагається захиститися від деяких факторів.
- При надмірній сухості повітря висихає і слизова оболонка носа у малюка. Тоді і включається захисна реакція організму - виробляється додаткова слиз, яку батьки і приймають за риніт.
- Така ж ситуація відбувається і з пилом, якою дихає малюк, - зайве утворилася слиз намагається подібним чином очистити ніздрі від цього сміття.
- За допомогою нежитіорганізм бореться з вірусами, роблячи слизовий заслін, щоб інфекція не проникла далі носа.
- Зустрічається ще алергічний риніт, який є проявом реакції на алерген (запах, смак і т.п.).
Те, що нежить - це захисна дія організму на зовнішні чинники, зовсім не означає, що лікувати його не слід. Але починати необхідно з усунення причини і потім тільки за рекомендацією лікаря вживати заходів.
Запускати ж ситуацію не варто - чим довше у малюка буде закладений ніс, тим складніше їм буде дихати. Тоді в процес втягується рот - а це вже ризик розвитку бронхітів, ангін, пневмоній.
Що слід зробити
При нежиті, який з'явився у грудничка, Комаровський пропонує лікування проводити з розумом - не висушуючи слизову носа. В іншому випадку дитина знову почне дихати ротом. Робити ж необхідно наступні заходи.
У приміщенні, де знаходиться малюк, потрібно постійно підтримувати оптимальну вологість, щоб дитині легше дихалося. Для цього можна застосувати спеціальний зволожувач повітря.
Частіше слід поїти грудничка звичайною водою, підтримування в нормі гідроліз організму.
Щоденні вологі прибирання, провітрювання позбавлять приміщення від зайвого пилу і спертості повітря.
Навіть при простудних нежиті у грудничка, як каже Комаровський, лікування першими попалися краплями проводити не можна. Мета терапії - не усунути нежить, а зменшити кількість слизу, зробивши концентрацію рідкої. Дитині потрібно нормально дихати, але при цьому у нього не повинна бути сухою слизова оболонка.
{ad1}Лікарські засоби
Комаровський пропонує під час лікування нежиті у грудничка використовувати просте і цілком доступний засіб - натрію хлориду ізотонічний розчин. Він цілком доступний в аптеках і нешкідливий для малюка. Подібний фізрозчин можна зробити і самостійно, розчинивши в кип'яченій воді трохи солі.
Закопуючи таким складом носик, не варто боятися про передозування. Так що можна спокійно витримувати таку схему - через кожні 30 хв закопувати в кожну ніздрю по 3 крапельки сольового розчину.
Якщо дуже сильний нежить у немовляти, Комаровський лікування радить проводити маслянистим складом препарату «ектерицид». Це гарне дезінфікуючий засіб, яке, до того ж, не пересушує слизову. Замінити його можна олійними вітамінними розчинами з ампул - A і E, або ж вазеліновим або оливковою олією.
Відмінний результат може дати поєднання сольовий і масляної терапії, чергуючи препарати між собою. А ось розчини «Назол», «глазолін», «Нафтизин» і т.п. краще виключити, тому вони звужують судини і можуть викликати набряк слизової, що ще більше ускладнить дихання.
Якщо нежить не проходить
Коли нежить тримається більше 10 днів навіть при лікуванні, слід шукати причину таких рецидивів.
- При вірусної інфекції виною може бути контакт дитини з іншими хворими або носіями інфекції. Тому на час лікування немовляти варто скоротити його оточення до мінімуму.
- Можливо, причина криється в алергену, який ще не виявлено. Тому слід більш уважно переглянути раціон малюка і мами, якщо вона годує грудьми, перевірити реакцію дитини на запахи (миючих засобів, парфумів, косметики і т.п.). Після усунення алергенних факторів нежить пройде сам собою.
- Про вплив повітря в приміщенні вже було сказано вище. Крім нормальної вологості ще слід підтримувати оптимальну температуру в межах 22-24 ° C. Можливо, маляті не вистачає свіжого повітря - не варто забувати про щоденні прогулянки.
Наслідки запущеного нежитю
Якщо не лікувати нежить у малюка, або лікувати його неправильно, без спостереження у лікаря, інфекція може захопити позиції, діставшись до середнього вуха. Це стане приводом для розвитку отиту - дуже неприємного захворювання, що супроводжується сильними стріляють болями.
При утрудненому диханні носом немовля намагається більше хапати повітря ротом, тим самим даючи доступ вірусам до бронхів і легким. Малюк стає неспокійним, постійно крутить головою, вередує. Розгромна замовна стаття температура свідчить про серйозну стадії хвороби.
З нежиттю малюк і гірше їсть - коли у нього зайнятий рот, дихати немає чим (адже ніс закладений). До речі, кілька крапель материнського молока в ніздрі допоможуть і при лікуванні риніту, і врятують слизову від сухості.
Будьте пильні
Підводячи підсумок всьому вищесказаному, можна зробити висновок, що все, в першу чергу, буде залежати від любові батьків до свого малюка. Тільки увага і турбота допоможуть впоратися з хворобами.
Хочеться повторитися ще раз: якщо з'явився нежить у немовляти, Комаровський лікування пропонує починати негайно зі з'ясування причини недуги зі своєчасним зверненням до поліклініки.
Не варто запускати ситуацію, адже доктор Комаровський знає, про що говорить, і неправильних рад не дає. У цьому вже переконалися багато матусь, які з цікавістю дивляться його передачі і читають його книги.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.