Вітамін В3: в яких продуктах міститься
вітамін В3 - єдиний лікарський елемент серед всіх вітамінів, що робить його в своєму роді абсолютно унікальним. Сучасне найменування елемента - ніацин.
Ділиться В3 на дві форми - нікотинова кислота і нікотіномід. Є водорозчинним, легко засвоюється кишечником і не схильний до руйнівної дії кислот травного тракту.
Ніацин допомагає розширенню дрібних судин, в тому числі і розташованих в мозку, що покращує потік крові, перешкоджає тромбоутворення. Нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, стимулюючи вироблення шлункового соку, допомагає виділенню енергії, необхідної для білкового обміну.
Ще елемент діє як знеболюючі при захворюваннях суглобів, допомагає при лікуванні розладів психічного характеру. Нікотинова кислота може знижувати рівень холестерину, нікотинамід, в свою чергу, запобігає розвитку діабету.
Ніацин є учасником обміну речовин, входить до складу більш ніж трьохстах ферментів і при нестачі його в організмі починають відбуватися серйозні зміни. Без нього неможливий повноцінний обмін амінокислот і синтез деяких дуже важливих гормонів, наприклад, кортизону і прогестерону, а також засвоєння організмом білків.
Вважається щовін разом з іншими впливає на стан епідермісу і слизової рота, допомагає підтримувати нормальний зір і головне, має вплив на нормальне функціонування мозку людини.
Добова норма споживання
Приймати ніацин при його нестачі рекомендується за призначенням вашого лікаря, а також поєднуючи з іншими вітамінами групи. Потрібно знати, в яких кількостях вітамін В3 потрібно вживати і в яких продуктах він міститься. Необхідно щодня вживати таку кількість вітаміну з їжею:
{ad1}діти: 0 - 1 рік - від 2 до 4 мг,1 - 8 років - 6 - 8 мг,9 - 13 років - 12 мг.
дорослі:від 14 років рекомендується застосування 14 16 мг вітаміну на добу.
жінки:
при вагітності та годуванні груддю - 17 - 20 мг.
Необхідно знати користь вітаміну В3, а також те, в яких продуктах він міститься, для того щоб грамотно вживати в день необхідну кількість.
Де міститься ніацин
У рослинній їжі вітамін В3 в яких продуктах міститься, необхідно розуміти, що сюди відносяться білі гриби, соя, різноманітні горіхи - фісташки, арахіс, волоський горіх, насіння соняшнику.
Бобові, наприклад, квасоля і горох, і злакові, особливо вівсянка, пшениця і ячна крупа, корисна кукурудзяна каша. Можна знайти його в овочах, таких як кукурудза, картопля, щавель, помідори, капуста, в абрикосах і натуральному кави.
Багато ніацину міститься в м'ясі яловичини і курки, в яловичої печінки, яйцях, червоній рибі.
Багата ниацином індичатина, в достатній кількості вітаміну В3 міститься в кисломолочних продуктах. Відповідаючи на питання, вітамін В3 в яких продуктах міститься, необхідно пам'ятати і про трави - це петрушка, м'ята, ромашка і шипшина. Відомі надлишком вітаміну В3 пивні дріжджі.
ніацин - найстійкіший елемент, який при піддав кулінарній обробці майже не втрачає своїх корисних властивостей. Пам'ятайте, що при захворюваннях шлунково-кишкового тракту слід постійно поповнювати запаси ніацину, так як саме там він і всмоктується. Ніацин не володіє здатністю накопичуватися, тому постійно необхідно вживати вітамін В3.
У яких продуктах ніацин найбільш легко засвоюється організмом? Залежно від змісту білків і амінокислот, найкраще він засвоюється з бобових, а найгірше із зернових.
Слідкуйте і за тим, щоб не дістати надлишок змісту ніацину в організмі, так як це може призвести до хворобами шлунка і травної системи, а також загрожує захворюваннями печінки.
Дізнайтеся прямо зараз, в яких продуктах містяться найкорисніші Вітаміни для організму.