Соплі у грудничка без температури
Коли у малюка з'являється нежить, а температури при цьому не спостерігається, деякі батьки не особливо переживають із цього приводу. І чинять неправильно, швидше за все, з огляду на свою неписьменність щодо дитячої фізіології.
Функціональні системи організму маленьких дітей недосконалі.
Тому будь-яка зміна стану здоров'я немовляти, навіть незначне, має стурбувати батьків.
дихання немовляти
Навіть якщо з'явилися у грудничка соплі без температури, необхідно відразу ж вживати заходів, тому що малюк перших місяців життя вміє дихати виключно носом, і не навчився робити це ротом. Чим сильніше буде набряк слизової, тим складніше немовляті дихати.
Кисень, не надходить в достатній кількості в мозок і легені, послаблює розвиток новонародженого, роблячи його організм досить слабким і ще більш схильним до вірусам і бактеріям.
Тому так важливо не допускати носових запалень, тим більше що вони є і причиною дитячого хропіння.
Організм немовляти має ряд інших важливих фізіологічних особливостей. Одним з важливих чинників є набір ваги у немовлят по місяцях. Таблицю ваговій надбавки можна подивитися, перейшовши за посиланням.
Що таке нежить?
Нежить - це прояв запальних процесів у слизовій оболонці носа, офіційно іменується ринітом. Рясні соплі свідчать зазвичай про вірусної інфекції, яка на першій стадії може не проявлятися жаром.
Є й інші різновиди нежиті, коли з'являються соплі у грудничка без температури:
Риніт алергічний (його ще називають сезонним) - коли малюк реагує на квітковий пилок.
Цілорічний нежить - це реакція на пил домашню або шерсть тварин.
Вазомоторний риніт провокується запахами і сухістю повітря.
Усунувши всі ці фактори, можна полегшити стан слизової немовляти.
{ad1}Лікування соплів у грудничка без температури
При подібному нежиті рекомендується застосовувати препарати судинорозширювальні. Випускаються вони у вигляді крапель або спреїв і допомагають тимчасово полегшити дихання дитини. Але довго користуватися подібними засобами не можна, тому що може розвинутися залежність. Іноді виникає і зворотний результат - нежить атрофічний, коли пересушується слизова носа, і проявляється це сильним печінням.
Вибирати самостійно лікарські препарати для немовлят не слід - це прерогатива педіатра. Навіть якщо немає підозри на інфекцію, і соплі у грудничка проявляються без температури, лікар все одно повинен встановити причину цього явища.
Особливо, якщо справа стосується алергічних реакцій на навколишні фактори.
риніт алергічний
При алергічній нежиті набряк слизової може бути досить великою і захоплювати не тільки ніс, але і бронхи, трахею, гортань. Дитина не в змозі нормально дихати, і при такій закладеності у нього немає можливості смоктати груди. Риніт алергічний може спровокувати явища, схожі на бронхіт, а також стати причиною метеоризму і проносу, що супроводжуються рясною блювотою.
Констатувавши даний вид нежиті, лікар призначить антигістамінні препарати типу «Кларитин» або «Супрастин», а також ряд гормональних спреевих медикаментів.
Але доводити до такої крайності не бажано, тому що малюк буде постійно сонливою і в організмі можуть розвинутися побічні ефекти.
Домашня терапія
Як альтернатива медикаментозному лікуванню існує народна терапія, накопичена століттями позитивної практики.
Ось деякі народні рецепти:
- Гарні промивання носа 2 рази на день наступним настоєм: м'яти листи 3 частини, низки трава 2 частини і шипшини плоди 1 частина. Даний збір (2 ст.л.) заварюється окропом (1 стакан) і запарюється в термосі 3 години, потім фільтрується. Перед самим застосуванням в настій додають 2 краплі олії ялицевої. Обережно візьміть головку немовляти за допомогою спринцівки або шприца, виконують промивання кожної ніздрі. При цьому потрібно намагатися не потрапити через слухові труби в вушні раковини, тому напір повинен бути слабким.
- Щоб викликати подразнення слизової і спровокувати чхання, яке відкине соплі, носик малюка можна закапати соком капусти білокачанної або каланхое.
- Заміною фармацевтичним краплях стане склад, приготований в домашніх умовах. З вечора потрібно подрібнити зубець часнику і залити його рослинним маслом (1 ст.л.), а вранці профільтрувати. Перед тим, як закопувати носик, з нього необхідно видалити соплі (м'якими вушними паличками). Процедуру повторюють до 4-х разів на добу, поки нежить не пройде повністю. Застосовуючи даний засіб, слід бути особливо обережними, оскільки воно може викликати опік ніжної слизової немовляти.
Запускати гострі прояви риніту не варто, тому що вони мають тенденцію перетворюватися в хронічну хворобу, з якою боротися ще складніше. Тому не можна батькам пускати на самоплив соплі у грудничка без температури.