Симптоми і лікування поперекового радикуліту народними засобами
Раніше поперековий радикуліт був характерний для людей похилого віку. Але тепер захворювання молодіє. Крім того, воно може мати хронічну форму з періодичними рецидивами.
- Швидка навігація по статті:
- Причини виникнення поперекового радикуліту
- Симптоми поперекового радикуліту
- Стадії розвитку поперекового радикуліту
- Лікування поперекового радикуліту народними засобами
- Компреси, засоби для масажу
- Лікувальні ванни, лазні, лікування п'явками
Останнім часом особливо набув поширення радикуліт поперековий. Необхідно детально розібрати симптоми і лікування даного захворювання, так як велике значення має своєчасність початку лікування.
Поперек - дуже важлива область тіла людини, забезпечує рухливість, вона схильна до великих фізичних навантажень. Проблеми з нею супроводжуються погіршенням самопочуття і якості життя.
Причини виникнення поперекового радикуліту
Хвороба вражає нервові волокна - корінці, що йдуть від спинного мозку. Причину, пов'язану з виникненням захворювання, вдається виявити не відразу.
Часто хворіють люди, чия робота пов'язана із здійсненням діяльності в несприятливих виробничих і погодних умовах, коли виявляється серйозне навантаження на хребет. Нерідко захворювання можна виявити у спортсменів, які змушують свій організм відчувати перевантаження на тренуваннях і змаганнях. Поява радикуліту провокують і травми.
Лікарі виділяють такі основні причини поперекового радикуліту:
- часте вплив холоду - це може викликати запалення нервів;
- травми;
- стресові стани;
- відкладення солей;
- поява міжхребцевої грижі - коли хребець зміщається, прориваючи фіброзне кільце, він починає тиснути на прилеглі нерви;
- фізичні навантаження;
- зміни в кістковій системі, такі як остеохондроз, який супроводжується утворенням кісткових наростів;
- інфекційні захворювання;
- порушення обміну речовин.
Діагноз встановлюється лікарем невропатологом або неврологом. Іноді захворювання є ускладненням після грипу, ревматизму, менінгіту, туберкульозу.
Відбувається перерозподіл центра ваги, через що може виникати зміщення хребетних дисків і, як наслідок, здавлювання нервів.
Симптоми поперекового радикуліту
Хвороба має цілий перелік симптомів, які дозволяють точно відрізнити її від інших захворювань організму.
Больовий синдром. Одна з ознак радикуліту - больові відчуття. Вони можуть бути гострими, тупими, що тягнуть, ріжучими, колючими, навіть блукаючими. Тривалість больових відчуттів різниться.
Порушення чутливості. Нервові волокна при захворюванні стискаються, з'являються симптоми невралгічного характеру. Так, хвора людина може відчути, що у нього німіють ноги, втрачає чутливість поперек. Нерідко з'являється легке поколювання і печіння.
Слабкість м'язів. В результаті здавлювання нервів нервовий імпульс проводиться нестабільно, це перешкоджає нормальному функціонуванню м'язів. В цілому, може навіть виникнути атрофія м'язів стегна, гомілки, сідниць і парез.
Внаслідок цього може з'явитися стріляючий біль. Хворі нерідко говорять, що неприємні симптоми віддають в нижню кінцівку.
Хвороба також характеризується:
• нічними болями; • блідістю шкірних покривів, в тому місці, де проходить пошкоджений нерв; • загальної пітливістю; • напругою м'язів спини, відповідальних за випрямлення хребта.
Стадії розвитку поперекового радикуліту
Хвороба може проходити гостру і хронічну фази. У гострої фази перебігу хвороби специфічні симптоми, що дозволяють відрізнити її від інших недуг.
1 стадія поперекового радикуліту
Симптоми першої стадії носять такі назви:
- Симптом Бехтерева. Нога мимоволі згинається при піднятті тулуба з положення лежачи.
- Симптом Дежерина. Під час чхання або кашлю біль посилюється.
- симптом Ласега. Біль стає гостріше при піднятті ноги з хворої сторони в положенні лежачи.
- симптом Нері. Нахиляючи голову вперед, можна відчути підсилюється біль.
- симптом Бонні. Сідничний складка виглядає менш вираженою з хворої сторони.
2 стадія
З перебігом хвороби перераховані вище симптоми зберігаються, посилюються, до них приєднуються нові:
1. Різка підвищується біль в стегні, спині, стопи, гомілки, що виникає при бажанні нахилити голову.2. Складне Становище рухів пацієнта.3. Гострі болі по стегну, при прагненні відвести розігнуту нижню кінцівку в сторону.4. при натисканні на лінію, що проходить уздовж хребта, в точці нижче області пупка, відчувається біль.5. Неможливо безболісно випрямити ногу в положенні лежачи і сидячи.
Нерідко тривалість перебігу захворювання становить 2-3 тижні. При цьому хвороба може періодично загострюватися.
Стадія загострення поперекового радикуліту
У загостреній фазі хвороблива симптоматика різко посилюється. Крім того:
- порушується чутливість до болю, дотиків і температурного впливу в області ураженого нерва;
- спостерігається м'язова слабкість;
- може виникати відчуття оніміння, поколювання, печіння, холоду;
- хода стає невпевненою.
Лікування поперекового радикуліту народними засобами
Досить тільки виявити радикуліт поперековий - симптоми, і лікування народними засобами вже може бути розпочато. Однак необхідно пам'ятати, що кожна людина індивідуальна, внаслідок цього немає універсальних способів лікування хвороби.
{ad1}Підбираючи метод лікування народними засобами, слід враховувати особливості організму кожного пацієнта і симптоматику поперекового радикуліту. Сьогодні для лікування радикуліту використовуються різноманітні народні засоби і рецепти.
Вправи для полегшення симптомів поперекового радикуліту
Відвари з корисних трав
Якщо людина знайома з методами народної медицини, він знає, що існують рецепти приготування відварів, що дозволяють уникнути ускладнень радикуліту і болів, які його супроводжують.
1. Нирки осокора в кількості 2 ст. л. необхідно залити склянкою окропу, витримати 15 хвилин, процідити і приймати відвар по третій частині склянки щодня.
2. Відвар з коріння оману. Беруть 2 ст. л. коренів, заливають окропом (400 мл) і варять протягом декількох хвилин. Потім відвар проціджують, заповнюють випарується рідина кип'яченою водою. Дають охолонути. Відвар ділять на 8 частин. Приймають по два рази в день в гострій фазі захворювання.
3. Збір з квіток липи. Допомагають при виявленні симптомів поперекового радикуліту і такі народні засоби, як збори. Лікування проводять так:
a. Беруть 3 частини квіток липи, 2 частини листя зніту вузьколистого і по одній частині материнки і чебрецю.b. Траву перемішують.c. 2 ст. л. отриманої суміші заливають 2 склянками окропу, потім протягом 15 хвилин кип'ятять на водяній бані. Отриманого відвару вистачить на денний прийом. Приймати слід по півсклянки перед їдою (4 рази в день). Курс лікування і купірування симптомів поперекового радикуліту за допомогою цього народного кошти може тривати до 2 тижнів.
Настоянки для лікування поперекового радикуліту
Допомагають при поперековому радикуліті та настоянки. Ось цілий перелік рецептів.
Настоянка з алое
Для приготування настоянки потрібно 300 г трирічного алое. Не слід його поливати кілька днів перед майбутньою процедурою. Рослина подрібнюють в м'ясорубці, доливають 520 мл червоного вина Кагору, додають 500 г натурального меду.
Отриману масу потрібно розмішати і помістити для настоювання в темне місце на 5 днів. Пити приготований напій слід спочатку по 1 ч. Л. протягом 5 днів. Потім дозування збільшують до 1 ст. л. П'ють настойку не менш 7-14 діб, але не більше місяця.
Настоянка з брусничних листя
Банку, обсяг якої становить півлітра, на 1/3 заповнюють молодими брусничними листям, в ємність доливають горілку або спирт. Коли дія виконана, банку зі складом поміщають в сонячне місце для настоювання. Готову настоянку вживають в дозуванні 30 г тричі на добу.
Настоянка з петрушки
Настоянку можна готувати з петрушки. Буде потрібно взяти 2 кореня і нарізати кружечками. Потім петрушку заливають водою, кількість якої становить 1,5 склянки. Далі рідина з рослиною поміщається в емальовану миску і кип'ятиться. Настоянка має прокипіти не менше 15 хв.
Після закінчення часу відвар знімають з плити і настоюють протягом 30 хв. Далі настоянку потрібно процідити. Напій готовий до вживання. Його потрібно пити 3 рази на добу.
Дія слід виконувати за 30 хв до прийняття їжі. Обов'язкова умова - настій повинен бути свіжим. З цієї причини його доведеться готувати заново кожен день.
Компреси для зняття напруги і болю
Якщо людина виявив у себе симптоми поперекового радикуліту, лікування народними засобами видається найвдалішим варіантом. У домашніх умовах найлегше почати використовувати компреси, вони допоможуть зняти біль. Вибір рецепта залежить від наявності необхідних для приготування компресу інгредієнтів у хворого.
Компрес із солі
Зокрема застосовують прогріту на сковороді звичайну сіль, її засипають в заздалегідь підготовлений невеликий мішечок і прикладають до хворої ділянки перед сном. Якщо сіль не допоможе, до ураженого радикулітом місця можна прикласти сиру картоплю, натертий через тертку.
Компрес з редьки
Якщо хворий хоче позбутися симптомів хвороби і вилікувати поперековий радикуліт за допомогою народних засобів, можна застосувати редьку. Овоч слід почистити і подрібнити. Потім потрібно взяти шматок матеріалу і викласти підготовлену масу. Натертий овоч накривають додатковим шматком тканини.
Потім прикладають пов'язку до місця болю, обертають пергаментом і закутують теплою ковдрою або пуховою хусткою. Слід компрес близько двох годин. Поперек прогріється. Нерідко хворобливі відчуття відступають після 2-3 разів проведення процедури.
Лікувальний компрес з листя липи
Можна взяти сухе листя липи в кількості 4 ст. л., ошпарити окропом. Потім рослинну масу загортають у марлю. Готове засіб прикладають до хворого місця.
Засоби для масажу поперекового відділу
Доведено, що полегшити симптоми хвороби допомагає масаж.
- Щоб біль пройшов, слід турбують місця натирати смерековим маслом, масажуючи шкіру. Результат дії підвищиться, якщо прогріватися або приймати ванну. Існують і інші рецепти.
- Листя тополі у вигляді порошку з'єднують з вазеліном 1: 4. Втирають склад на ніч.
- Нирки осики перетирають і додають вершкове масло. Виконуючи дії, слід дотримуватися пропорції 1: 1. Що вийшла лікувальної масою натирають хворі ділянки.
- Щоб перемогти проблему, для масажу використовують натуральний мед. Його потрібно втирати плавними рухами. Досить близько 2 ч.л. продукту.
Цей метод не підходить при загостренні поперекового радикуліту.
лікувальні ванни
Полегшують стан ванні процедури з застосуванням гірчиці. В порошок гірчиці (300 г) додається вода, складові перемішуються до стану кашки. Все виливається в воду для прийняття ванни і ретельно розмішати. Тривалість процедури становить 15 хвилин. Коли процедура завершена, необхідно прийняти душ і загорнутися в теплу ковдру.
Інші корисні народні рецепти
Застосовуються й інші народні засоби, здатні допомогти людині в лікуванні поперекового радикуліту і його симптомів, але не входять ні в одну з перерахованих вище категорій. так, лікарі рекомендують почати відвідувати баню, використовувати гірудотерапію. Якщо дотримуватися ряду порад, біль стихне.
Відвідування лазні для зняття напруги поперекового відділу
Велике полегшення приносить проведення лікувальних процедур при відвідуванні лазні. Експерти радять прогріти поперековий відділ, потім втерти в нього господарське мило.
Спочатку з обережністю, потім сильніше. Після проведеної процедури необхідно лягти в ліжко. Наступного ранку хворому стане легше.
Лікування поперекового радикуліту п'явками
Симптоми хвороби допоможуть полегшити п'явки. Прісасиваясь до тіла людини, вони впорскують в кровоносну систему речовини, які діють як знеболююче. Укус п'явок знімає набряклість, допомагає поліпшити кровообіг. Метод скасовується, якщо поліпшення не відбувається.
У більшості випадків лікування радикуліту народними засобами дає прекрасний результат. Як, наприклад, при лікуванні п'явками біль усувається на тривалий час, забезпечується стійкий лікувальний ефект.
Але слід пам'ятати, що при відсутності лікувального ефекту від застосування засобів народної медицини, необхідно звернутися до фахівця, який призначить інші методи лікування. До того ж, при гострому перебігу захворювання нерідко не обійтися без консультації лікаря.
Бережіть себе і будьте здорові!
(Box type = "shadow»)Не пропустіть найпопулярніші статті рубрики:
- Чистотіл. Корисні властивості і протипоказання застосування чистотілу. Рецепти з чистотілом.
- Як швидко і спокійно заснути, якщо турбує безсоння.
- Ортопедичні подушки. Зручність, якість, здоровий сон. Як вибрати правильну ортопедичну подушку.
- Коліт кишечника. Симптоми і лікування у дорослих.
{/ Box}