Поперековий радикуліт
Хребет дуже часто страждає від надмірних навантажень. Це призводить до захворювань, одним з яких є поперековий радикуліт. Причому лікувати його слід грамотно.
Радикуліт – це захворювання нервової системи людського організму, яке виникає як результат запалення спинномозкових корінців. Як правило, радикуліт буває шийно-грудний, верхній шийний, поперековий і грудний. Найпоширенішою хворобою є попереково-крижовий радикуліт, це з-за того, що саме зона попереку найчастіше відчуває великі навантаження і як результат, в цьому відділі відбувається деформація хребців і міжхребцевих дисків.
Має поперековий радикуліт симптоми, до яких, як правило, ставиться гостро виражений больовий синдром, що виникає несподівано, зазвичай це відбувається після тяжкої фізичної навантаження. Хвороба характеризується гостро вираженою болем у ділянці попереку. Іноді біль може віддавати в задню поверхню стегна, задню частину, сідницю і в п'яту. Хворі відчувають оніміння шкіри і легке «повзання мурашок». В основному, гостро розвинене захворювання через час переходить у хронічну форму.
Під час лікування хвороби пацієнта необхідний спокій. Варто особливу увагу приділити ліжку, вона не повинна бути м'якою і прогинатися під вагою хворого, для цього під матрац потрібно покласти твердий щит. На деякий час важливо звести до мінімуму всі рухи в зоні хребта, в якому був пошкоджений спинномозковий корінець. Для цього пацієнту надягають спеціальний жорсткий фіксуючий корсет, який можна носити близько трьох годин в день, одягаючи тільки при фізичних навантаженнях.
Якщо гостро виражений поперековий радикуліт лікування уколи і анальгетики. Вводяться знеболюючі препарати внутрішньом'язово тільки в тому випадку, якщо зняти почуття болю не виходить за допомогою спеціальних таблеток і свічок. Також результативні місцеві способи лікування. Застосування протизапальних і підігрівають мазей (каспитрин, финалгон і траумель С), мазей з бджолиним і зміїним отрутою, використання перцевого пластиру значно полегшує стан пацієнта. Лікар може призначити в стаціонарних або амбулаторних умовах голкорефлексотерапію або фізіотерапевтичні процедури. Щоб зменшити набряклість пошкодженого корінця приймаються сечогінні препарати. Вітаміни групи B здатні допомогти поліпшити регенеративні і обмінні процеси в нервових тканинах.
Лікування радикулітів буде ефективним, якщо застосувати мануальну терапію, але щоб призначити її, потрібно перевіритися у невролога і провести рентгенологічне обстеження.