Штучний пасивний імунітет формується після введення сироватки
Імунітет - система, що створює захисний бар'єр, що перешкоджає проникненню всередину людського організму різних видів мікробів. Імунітет розділяється на 2 категорії:
Природжений. Він формується на генному рівні;
Набутий. Він з'являється протягом усього життя.
В разі набутого імунітету, то він підрозділяється на наступні підкатегорії:
- Природний пасивний. Він виходить внаслідок перенесення людиною різних по виду інфекційних захворювань або виникає при безпосередньому контакті з антигенами, такими є укуси комах, що містять в слині отрута. А також передається через плаценту від майбутньої мами до плоду або при годуванні дитини з грудним молоком;
- Штучний з'являється після процедури вакцинації, трансплантації органів, тканин, складових клітин і може бути придбаний через вживання препаратів, що містять білок.
Залежно від того, які механізми сприяли появіштучного імунітету, він ділиться на наступні види:
- активний бар'єр з'являється, коли в організм вводиться вакцина з мікроорганізмами;
- Штучний пасивний імунітет. формується після введення в організм певних антитіл, що містять в своєму складі сироватку крові донорів, яким вже мають імунітет до конкретного виду хвороби.
лікування, засноване на сироватках, відбувається в тому випадку, якщо заздалегідь не була проведена процедура вакцинації. Для цих цілей проводиться пасивна імунізація людей, які контактували з хворими і заразився, які знаходяться на першій стадії, до настання вироблення організмом власних антитіл.
{ad1}така процедура здійснюється для створення штучного пасивного імунітету, який формується після цього і робить свою дію тільки на протязі від 2-6 тижнів. Адже антитіла мають властивості піддаватися такому процесу, як іммуноелімінація.
Основні параметри препаратів, спрямовані на появу штучного пасивного імунітету
застосовуються Гетерологічні (Основний компонент - кров імунізованих тварин), гомологические сироватки (Використовується кров імунізованих добровольців).
Основні хвороби, на які спрямовані Гетерологічні сироватки - дифтерія, правець, ботулізм, газова гангрена. Обов'язковою умовою при введенні таких ін'єкцій є дотримання всіх запобіжних заходів.
Гомологічні використовуються при лікуванні таких видів нездужань - кір, вірусний гепатит та інші інфекційні захворювання.
Незважаючи на позитивні результати від препаратів, до складу яких входить сироватка, вони застосовуються з особливою обережністю, тому що є ймовірність появи побічних ефектів і можливий перехід деяких інфекцій.
Найбільш безпечним і дієвим варіантом є ін'єкція з імуноглобуліном, тим самим купується штучний пасивний імунітет, що формується після введення цього засобу. У медицині проти захворювань - віспа, гепатит А, правець, дифтерія, коклюш, вітряна віспа та інші застосовується імуноглобулін, зроблений з людської крові донора.
Таким чином, основні показання, що впливають на створення штучного пасивного імунітету, який формується після введення спеціальних препаратів, є первинні або важко вторинні імунодефіцити.
його гідністю можна назвати високу швидкість виникнення захисного бар'єру. А до недоліків можна віднести невеликий термін дії і незначну ефективність.
Можливо, вам буде цікаво ознайомитися з темою з тієї ж рубрики: А чи знаєте ви, в яких продуктах міститься корисний вітамін Д?