Що потрібно для хрещення дитини в церкві
Хрещення - це таїнство залучення дитини до духовної віри батьків. Тому до даного торжества готуються серйозно і заздалегідь, розподіляючи обов'язки між усіма учасниками події.
Подія досить серйозне, вимагає відповідальності і знання багатьох нюансів.
Як готуватися до таїнства
Питань з цього приводу у батьків виникає безліч. Що потрібно для хрещення дитини в церкві, хто все це буде купувати, хто повинен оплачувати обряд таїнства, чи можна потім влаштовувати бенкет і хто що повинен дарувати?
Ті, хто не просто носить хрестик на тілі, а більш-менш розбирається в церковних обрядах, дана подія сприймають відносно спокійно, підходячи до процесу зі знанням справи. Решта ж кидаються в здогадах, шерстять сайти інтернету, але мало хто звертається попередньо за консультацією до священнослужителів.
Хто вперше хрестить свою дитину або є хрещеним восприемником, знаходять серед знайомих вже бувалих людей і черпають у них відомості, як правильно себе вести на торжестві, і що кожному потрібно приготувати для хрещення дитини в церкві.
Для батьків основною проблемою стає вибір хресних для свого малюка, а також турбота про те, як нагодувати після церкви гостей, бажаючих обдарувати хрещеного подарунками.
Багато в чому всеприготування будуть залежати і від віку дитини, якого підданий таїнства.
В якому віці хрестять дитину
Якщо хрещення сприймається, як данина традиціям (або моді), то з подібною подією батьки не особливо і поспішають, вибираючи відповідне для цього час, доглядаючи хресних і збираючи гроші для торжества.
За церковними канонами ж існує певне правило - для таїнства прийнято вибирати сороковий день від народження дитини. Уже й мама фізіологічно буде готова після пологів до такої важливої події, і малюк цілком адаптований до зовнішнього світу.
Якщо хрещення не вдається в цей період життя немовляти, то не варто все одно затягувати з заходом - чим довше тягнуть батьки, тим більше малюк не захищений перед Злом і Сатаною (Так віщає церква).
Ввіці до 3 місяців новонароджений ще спокійно сприйматиме занурення в купіль, як в звичну для нього середовище (по асоціації з внутрішньоутробними водами). Та й на руках у хресних (практично поки що чужих йому людей) нетямущих, якщо не хворий, буде вести себе спокійніше.
Чим старшою стає дитина, тим складніше буде закликати його до порядку, адже таїнство може розтягнутися на кілька годин. Це буде залежати від того, на яку службу сімейство потрапить - замовить індивідуальну або стане учасником «збірної солянки».
Від віку буде залежати, що потрібно для хрещення дитини в церкві. Для грудного чоловічка доведеться заготовляти одні речі, для дитини, самостійно пересувається - інші.
Як проходить подія
Отже, день таїнства призначений, майбутні хрещені вибрано, залишилося розподілити ролі. У самому процесі хрещення братимуть участь нові батьки, залишивши справжніх тата з мамою в стороні. У деяких церквах на хрещення допускаються кровні батьки, але тільки у вигляді глядачів.
{ad1}В основному ж, подія відбувається за закритими дверима (Не дарма ж називається це дійство таїнством). Під купіль зазвичай відводять окрему кімнату в церкві або стоїть осторонь будиночок, і тільки зрідка хрещення проходить в головному залі храму (При великому скупченні хрещених).
Це особлива подія проводиться за церковними канонами з дотриманням всіх ритуальних правил. Основними моментами тут є занурення дитини в купіль з теплою свяченою водою, надягання на тільце хрестика і подальше за цим помазання.
В обряді беруть участь речі, які і повинні заздалегідь приготувати хресні. Що ж все-таки потрібно для хрещення дитини в церкві?
Необхідні атрибути
Залежно від того, в якій церкві будуть хрестити дитину, перелік необхідних для цього речей трохи варіюється. хрещеним заздалегідь необхідно буде відвідати храм і обговорити це питання, щоб на таїнство вже принести все необхідне.
Дитину приносять (призводять) до церкви в нових речах. Основну одяг купують батьки або дарує бабуся. А от купельную сорочечку повинна придбати майбутня кума, так само як і рушники:- распашоночка слід вибирати м'які і вільну, щоб, прилипнув до мокрого бичка, вона не доставляла малюкові незручностей; - рушників повинно бути 2 - одним потім хрещеного обтирають, а друге дарують церкви.
У деяких храмах немовлят занурюють голенькими, а хрещена потім з купелі приймає його в красиву ажурну простирадло, на зразок тієї, що призначена на виписку з пологового будинку.
після таїнства мама зберігає, як реліквію, купельную сорочку або простирадло, використовуючи потім в якості оберега під час хвороб малюка. Рушником надалі будуть обтирати дитину вдома після купань.
Коли малюка переодягнуть в чисті речі, священик одягає дитині хрестик, який повинен купити майбутній кум. Зазвичай цю реліквію набувають прямо в церкві, що дуже зручно - хрестик вже освячений.
Але іноді батьки самі заздалегідь підбирають таку атрибутику в ювелірному магазині або використовують сімейну реліквію, передану у спадок (в принципі, це їх право). Хрещений може просто компенсувати їм витрати. В даному випадку доведеться попередньо такий хрестик освятити і тільки потім передати священикові, щоб він надів його дитині.
Оплачує хресний і всі витрати по проведенню таїнства, включаючи сюди і вартість свічок для хрещення. Або приносить їх з собою в кількості, яке обговорюють з представниками церкви заздалегідь.
роль батьків
Часто виникає питання, що потрібно для хрещення дитини в церкві з боку батьків? Як було сказано вище, мама заздалегідь готує новий одяг, в якій дитину приносять на хрещення і в яку потім його переодягнуть. Можна перед хрещенням надіти просто вихідний наряд, а після купелі вже переодягнути карапуза в нові речі.
Знову ж, обов'язок мами - забезпечити в церкві спокій малюка. Значить, під час дійства він повинен бути ситим. Тому погодувати його потрібно буде безпосередньо перед купіллю. Мама сідає в затишний куточок церкви і, прикрившись від сторонніх поглядів прихопленим з собою фартушком (природно, вона візьме ошатний), погодує дитини грудьми.
Як альтернатива - пляшечка з зцідженим молоком або молочною сумішшю. Цей варіант навіть зручніше, тому що харчування можна передати куме на хрещення, щоб вона потім змогла заспокоїти немовля, якщо він розкапризується.
На татові ж плечі лягає саме відповідальне - забезпечити всіх учасників дійства транспортом. Добре, якщо є свій автомобіль, в іншому випадку батькові доведеться розщедритися на таксі або просити когось із знайомих взяти участь в процесі (тут вже як домовляться).
Хрещений дитина, за повір'ями, буде захищений від будь-яких напастей і хвороб. До них відносяться і простудні захворювання, і такі, як жовтяниця у новонароджених, причини і наслідки якої ви можете прочитати, перейшовши за посиланням.
Як видно, хрещення - досить серйозний захід, що вимагає дотримання ритуалів. Тому питання про те, що потрібно взяти з собою для хрещення дитини в церкві, не можна назвати зайвим. Від того, як будуть готові всі учасники дійства (Батьки при народженні і перед Богом), буде залежати, наскільки правильно увійде малюк в світ духовної віри.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.